Travsidan qhurth |
Nedlagda eller pausade
lopp |
Resultat större lopp |
Europa |
|
Usa och Kanada - trav |
Usa och Kanada - pace |
Sverige |
5 års
Hoppe Festival (Od) |
Malmloppet |
Dominion
Handicap |
Apaches
Fame Series |
♦ Unghästlopp |
A.N.
Funnemarks Minneslopp (Kl) |
Matadoren-Rennen
(Bm) |
American
Classics |
Art Unger |
♦ Övriga
storlopp |
Account Race
(Mk) |
Midnight
Cup (To) |
Americat
Trotting Championchip |
Ballle of
the Brandywine |
♦ Kallblodslopp (Norden) |
Ahlsell Legend
(S) |
Momarken
Grand Prix |
Bridger
Trotting Series |
Battle
of Freehold, pace |
♦ Monté (Norden) |
Allsvenska
loppet |
Momarken
Grand Prix, hopper |
Bud Light
Stakes, 2-Year |
Berry's
Creek |
♦ Ponnytrav |
Armbro
Keepsakes lopp (S) |
Montéeliten
(Hd) |
Bud Light
Stakes, 3-Year |
Blossom
Series |
|
Arne Lunds
Minnelöp (Op) |
Nordisk
Elitkamp |
Canadian
Breeders Championships, 2-Year |
British
Columbia Breeders |
Frankrike |
Arne Sems
Minnelöp (Dr) |
Nordiska
Femåringspriset |
Canadian
Breeders 3 c/g (Moh) |
Canadian Breeders 3 c/g |
♦ Grupp 1 och 2 |
Badener Meile
(Baden) |
Nordiskt
Mästerskap |
Canadian
Breeders 3 filly MOh) |
Canadian Breeders 3 filly |
♦ Grupp 3 och |
Baletts lopp
(S) |
Nordiskt
Mästerskap, kallblod |
Celias
Counsel (Wdb) |
Cam Fella
Series |
Course européenne |
Bjerkebanens
Oppdretningslöp (Bj) |
Oktan
Sunds lopp (S) |
Charles
I Smith Memorial (Fhld) |
Cape
& Cutter |
♦ Monté |
Borlänge
Cup 3 (Ro) |
Ole A.
Landaas Äreslöp (Dr) |
Charles
Singer Memorial (M) |
Classic
Distaff, Mare pace |
|
Breeders
Crown 5 åriga ston (Tu) |
Olympia/Paralympiastayern (Å) |
Colonial |
Cleveland
Classic |
USA och Kanada |
Carolo
Mins lopp 3 (S) |
Olympiatravet
- kallblod(La) |
Colonial
Lady |
Clyde Hirt |
♦ Sire Stakes - trot |
Criterium
Arcoveggio |
Petit Prix
4s (S) |
Connors
Memorial |
Damsel Series |
♦ Sire stakes - pace |
Criterium
der Vierjährigen (Mu) |
Pokal Der
Vierjahrigen (MR) |
Erwin F.
Dygert Memorial |
Des Smith
Classic |
♦ Övriga storlopp - trot |
Criterium
Partenopeo (Agnano) |
Preis der
Besten |
Father
Foley Memorial |
Des Smith
Classic |
♦ Övriga storlopp - pace |
Dalslandspokalen |
Primören |
Flemington
Jane Trotting Series Final |
Ellamony |
|
Derby
Hoppet |
Prinz
Theodor Ypsilanti Memorial (MR) |
Founders
Gold Cup |
Forest
City Pace |
Övriga länder |
Diamond
Way-Rennen (Ge) |
Prix de
Beaumont-de-Lomagne (V) (at20) |
Frank Ryan
Memorial |
Four
Leaf Clover |
♦ Danmark |
E3:s
Tvåringsbonus |
Prix de
Bouville (V) |
Genesis
Series |
Gold Cup |
♦ Finland |
Egil Alnäs
Äreslöp (Le) |
Prix
de Chalons en Champagne (V) (at20) |
Glorys
Comet |
Graduate |
♦ Norge |
Elite-Rennen |
Prix de
Clamart (V) |
Hayes Memorial |
Hoosier Cup |
♦ Italien |
Emma Gee
Sans lopp (S) |
Prix de
Concarneau (V) (at19) |
Hayes
Memorial Filly |
Isle Of
Capri |
♦ Europa och
UET |
F.W.
Ramslands Minnelöp (Fs) |
Prix de
Coutances (V) |
Hiram
Woodruff |
James B.
Dancer Memorial |
♦ Nedlagda eller |
Fina Cup,
Biri International |
Prix de Dieppe
(V) (at20) |
Historic Acorn
(M) |
Jug
Preview |
♦ Nedlagda eller pausade
lopp |
Forus
Maraton |
Prix de
Divonne (V) |
Historic
Coaching Club (M) |
Kindergarten
Series |
♦ Statistik och
kuriosa |
Forus Open |
Prix de
Douvres (V) (at19) |
Historic
Dickerson Cup (M) |
Masters
Pacing Series |
|
From
Aboves lopp (S) |
Prix de la Haye
(En) |
Historic
Harriman (M) |
Lou Babic
Memorial |
|
Fyra
Kilometer (S) |
Prix de Lauzun (V) (at20) |
In Free |
Lou
Babic Memorial Filly |
|
Färjestads
Nordiska 3-åringspris (F) |
Prix de Luneville (V)
(at20) |
Joe Ricci
Memorial |
Matt's
Scooter |
|
Gold Pokal |
Prix de
L'Union Europeenne (V) |
Ken Weaver
Memorial (Mea) |
New Jersey
Classic |
|
Gran Criterium
(Memorial Pepi Biasuzzi) |
Prix de Marmande (V) |
Mack
Lobell Trot |
New Jersey Futurity |
|
Gran
Criterium, filly |
Prix de
Roubaix (V) |
Marion
Dancer Memorial (Fhld) |
Next Door
Claiming Series |
|
Gran
Premio Allevatori (Cap) |
Prix de
Savigny-sur-Braye (V) |
Masters
Trotting Series |
Niatross |
|
Gran
Premio Allevatori Filly |
Prix de
Thoissey (V) |
Middlesex
County Trotting Series |
Northlands
Filly |
|
Gran
Premio Carlo Marangoni, filly |
Prix de
Vitteaux (V) |
New
Jersey Futurity (Fhld) |
Oliver
Wendell Holmes |
|
Gran
Premio Coppa di Milano |
Prix
Jules Roucayrol (Cm) |
Old
racers |
Overbid |
|
Gran Premio
Finale Campionato Master |
Prix
Monoceros (V) |
Ontario
Graduate Series |
Pacing
Classic |
|
Gran
Premio Regione Friuli-Venezia Giulia |
Prix
Roederer |
Ontario
Graduate Series |
Prix d'Ete |
|
Gran Premio
Regione Sicilia |
Proven Freight
Trophy Magna Racino) |
Patriot
Invitation |
Princess
Series Final |
|
Gran Premio
Societa’ Campo di Mirafiori |
Rekordförsöket |
Perretti
Farms Matchmaker |
Provincial
Cup |
|
Gran Premio
Trinacria |
Rekordförsöket
(Ti) |
Prix du
Quebec |
Review
Stakes 2 |
|
Gran Premio
U.N.I.R.E. |
Rikschampionatet |
Review Stakes |
Review
Stakes 3 |
|
Grand Circuit
U.E.T. |
Rättviksloppet |
Robert
Stewart Stakes |
Robert J.
Kane Memorial |
|
Grand Prix
Marcassou (Kuurne) |
Shan Rags
Äreslöp (Le) |
Sam
"Chip" Noble Memorial (ScD) |
Robert
Stewart Stakes |
|
Grand
Prix Stayern (B) |
Solvallaserien
(S) |
Shiaway
St Pat (M) |
Silver
Reign Series |
|
Grand
Prix Stoet (B) |
St.
Hallvardpokalen (Dr) |
Scarlet
& Gray |
Snowshoe
Series |
|
Grosser Preis der
NRZ (Dinslaken) |
Stayermästaren
(Ax) |
Statue
of Liberty Trot |
Spring
Pacing Championship |
|
Grosser Preis
von Bayern |
STC:s
Kallblodiga 3 & 4-årsstjärna |
Su Mac Lad
Open Trot |
Sweetheart |
|
Göteborgspokalen |
Stora
Treåringspriset |
Super Bowl
(M) |
Tarport
Hap |
|
Harald
Westlins Minneslopp |
Supersprint
(J) |
Tie Silk |
The Complex |
|
Hästägaref.
Jubileumspokal (J) |
Svensk
Travsports Montéserie |
Titan Cup |
Town Pro
Series |
|
Iata Källs lopp
(S) |
Svensk-Norska
Kallblodslandskampen |
Trillium
Series, 2-Year |
Upper Canada
Cup |
|
Jacques
Orliaguet/Prix de Bourges (V) (at20) |
Svensk-Norska
loppet (Ro) |
Trillium
Series, 3-Year |
WEGZ
Pacing Series |
|
Justus Lopp |
Sverigeloppet |
Trot
Mondial |
Willowdale
Series |
|
Jägersro
Stora Treåringspris |
Sverigeloppet
Monté (S) |
Trotting
Classic |
Woodbine
Gold Cup |
|
Klass
III final |
Testlopp
Svensk Uppfödningslöpning (J) |
Trotting
Classic Oaks |
Woodrow
Wilson |
|
Klass III
försök |
The
Ultimate 5 (Ch) |
William C
Connors Memorial |
Michigan
Sire Stakes |
|
Klosterskogens
3 Års Elite |
TS-Sprinten
(Fs) |
World
Trotting Derby |
|
|
Knut
Bondes Pokal (E) |
Unionsloppet
(F) |
World
Trotting Derby, filly |
|
|
Kraffts
Elitserie, final (J) |
V75
International |
|
|
|
Krone der
Zweijährigen (MR) |
Valtra Tractor
Trot |
|
|
|
Lord
Rappes lopp (S) |
Vermos
Guldsko |
|
|
|
Ludvig
Nilsens Minnelöp |
Vierjährigen
Marathon (Bm) |
|
|
|
Lärlings-SM
(Å) |
Vinterfavoriten
Ston |
|
|
|
|
VK-Mästaren |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|