Travsidan qhurth |
|
|
Åby Stora Pris (Grupp 1, Int.) |
4 åriga och äldre |
Resultat 1978- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datum |
Vinnare |
Kön |
Härstamning |
Körsven |
Tränare |
Tid |
Dist. |
Odds |
1:a (sek) |
Tvåa |
Trea |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-08-12 |
Admiral As |
v |
Ready Cash - Galiera As - S.J.'s Photo |
Örjan Kihlström |
Daniel Redén |
1.12,5a |
3140 |
5,75 |
1 500 000 |
Bengurion Jet |
Power |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-13 |
Moni Viking |
h |
Maharajah - Jeunesse Doree - Coktail Jet |
Björn Goop |
Björn Goop |
1.12,5a |
3140 |
16,22 |
1 500 000 |
Hail Mary |
Oracle Tile |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-14 |
Milligan's School |
h |
Yankee Glide - Tori Ann - S.J.'s Photo |
Ulf Eriksson |
Stefan Melander |
1.11,8a |
3140 |
8,27 |
1 500 000 |
Zarenne Fas |
Mindyourvalue W.F. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-08-08 |
Moni Viking |
h |
Maharajah - Jeunesse Doree - Coktail Jet |
Björn Goop |
Björn Goop |
1.12,4a |
3140 |
3,08 |
2 000 000 |
Who's Who |
Cyber Lane |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-08-10 |
Makethemark* |
h |
Maharajah – Global Naughty |
Ulf Ohlsson |
Petri Salmela |
1.13,0a |
3140 |
1,40 |
2 000 000 |
Milligan's School** |
Reckless** |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-08-11 |
Readly Express* |
h |
Ready Cash - Caddie Dream |
Jorma Kontio |
Timo Nurmos |
1.13,2a |
3140 |
2,26 |
2 000 000 |
Reckless** |
Sorbet** |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2017-08-12 |
Midnight Hour |
v |
Diesel Don - Quanna Kemp - Express Ride |
Iikka Nurmonen |
Ossi Nurmonen |
1.16,9a |
1640 |
2,18 |
1 200 000 |
Muscle Hustle |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Muscle Hustle |
h |
Muscle Mass - Crown Laurel - Cantab Hall |
Robert Bergh |
Robert Bergh |
1.11,0a |
1640 |
2,57 |
400 000 |
Turno di Azzurra |
Volstead |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Midnight Hour |
v |
Diesel Don - Quanna Kemp - Express Ride |
Iikka Nurmonen |
Ossi Nurmonen |
1.10,7a |
1640 |
23,82 |
400 000 |
Turno di Azzurra |
B.B.S.Sugarlight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016-08-13 |
Un Mec d'Heripre |
h |
Orlando Vici - I Love You Darling - Buvetier d'Aunou |
Björn Goop |
Fabrice Souloy |
1.11,0a |
1640 |
1,37 |
1 200 000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016-08-13 |
Un Mec d'Heripre |
h |
Orlando Vici - I Love You Darling - Buvetier d'Aunou |
Björn Goop |
Fabrice Souloy |
1.10,8a |
1640 |
4,67 |
400 000 |
Mosaique Face** |
Montgomery Hill** |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016-08-13 |
Tycoon Conway Hall* |
h |
Conway Hall - Golden Sunday |
Thomas Uhrberg |
Steen Juul |
1.10,5a |
1640 |
2,26 |
400 000 |
Västerbo HighFlyer** |
Mosaique Face** |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2015-08-15 |
Support Justice |
h |
Kadabra - Artisane - Lindy Lane |
Geir Vegard Gundersen |
Geir Vegard Gundersen |
1.11,6a |
1640 |
1,45 |
1 200 000 |
Västerbo HighFlyer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Support Justice |
h |
Kadabra - Artisane - Lindy Lane |
Geir Vegard Gundersen |
Geir Vegard Gundersen |
1.10,2a |
1640 |
6,79 |
400 000 |
B.B.S.Sugarlight |
Royal Fighter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Västerbo HighFlyer |
v |
Look de Star - Västerbo Highclass - Pine Chip |
Daniel Redén |
Daniel Redén |
1.09,4a |
1640 |
7,16 |
400 000 |
Mosaique Face |
B.B.S.Sugarlight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2014-08-16 |
Commander Crowe |
v |
Juliano Star - Somack - Mack Lobell |
Örjan Kihlström |
Fabrice Souloy |
1.12,1a |
1640 |
1,34 |
400 000 |
Quid Pro Quo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Commander Crowe |
v |
Juliano Star - Somack - Mack Lobell |
Örjan Kihlström |
Fabrice Souloy |
1.10,0a |
1640 |
4,23 |
400 000 |
Quid Pro Quo |
Juliano Rags |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Quid Pro Quo |
h |
Yankee Glide - Hostage - Express Ride |
Erik Adielsson |
Svante Båth |
1.10,3a |
1640 |
22,09 |
400 000 |
Juliano Rags |
Reven d'Amour |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2013-09-21 |
Sebastian K. |
h |
Korean - Gabriella K. - Probe |
Jorma Kontio |
Åke Svanstedt |
1.11,5a |
1640 |
1,59 |
400 000 |
Save the Quick |
Svante Båth |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian K. |
h |
Korean - Gabriella K. - Probe |
Jorma Kontio |
Åke Svanstedt |
1.12,7a |
1640 |
1,84 |
400 000 |
Commander Crowe |
Save the Quick |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Save the Quick |
s |
Jasmin de Flore - Heureuse Duchesse - Blue Dream |
Björn Goop |
Franck Leblanc |
1.10,3a |
1640 |
4,76 |
400 000 |
Commander Crowe |
Classic Grand Cru |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2012-09-15 |
Sebastian K. |
h |
Korean - Gabriella K. - Probe |
Åke Svanstedt |
Åke Svanstedt |
1.11,2a |
1640 |
2,12 |
1 000 000 |
Commander Crowe |
Oracle |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian K. |
h |
Korean - Gabriella K. - Probe |
Åke Svanstedt |
Åke Svanstedt |
1.10,4a |
1640 |
2,34 |
500 000 |
Commander Crowe |
Mathilde Tröjborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2011-09-17 |
Rapide Lebel |
v |
Ginger Somolli - Koranie des Noes - Dream With Me |
Eric Raffin |
Sebastien Guarato |
1.11,5a |
1640 |
1,51 |
1 000 000 |
Sebastian K. |
Iceland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rapide Lebel |
v |
Ginger Somolli - Koranie des Noes - Dream With Me |
Eric Raffin |
Sebastien Guarato |
1.09,9a |
1640 |
1,82 |
500 000 |
Sebastian K. |
Yarrah Boko |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2010-09-18 |
Lisa America |
s |
Varenne - Zagabria Dei - Victory Dream |
Torbjörn Jansson |
Jerry Riordan |
1.10,1a |
1640 |
3,15 |
1 000 000 |
Torvald Palema |
Beanie M.M. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa America |
s |
Varenne - Zagabria Dei - Victory Dream |
Torbjörn Jansson |
Jerry Riordan |
1.12,1a |
1640 |
3,38 |
500 000 |
Torvald Palema |
Beanie M.M. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2009-09-19 |
Torvald Palema |
h |
Alf Palema - Gina Roy - Speedy Min |
Åke Svanstedt |
Åke Svanstedt |
1.10,4a |
1640 |
1,37 |
1 000 000 |
Commander Crowe |
Garland Kronos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Torvald Palema |
h |
Alf Palema - Gina Roy - Speedy Min |
Åke Svanstedt |
Åke Svanstedt |
1.11,4a |
1640 |
2,66 |
500 000 |
Garland Kronos |
Commander Crowe |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2008-09-20 |
Garland Kronos |
v |
Viking Kronos - Treccia Kramer - Speedy Somolli |
Lutfi Kolgjini |
Lutfi Kolgjini |
1.13,1a |
1640 |
2,94 |
500 000 |
L'Amiral Mauzun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
L'Amiral
Mauzun |
v |
Bon Conseil - Eva de Pintignies - Workaholic |
Jean Michel Bazire |
Jean Philippe Ducher |
1.10,3a |
1640 |
1,61 |
500 000 |
Jaded |
Giant Superman |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Garland
Kronos |
v |
Viking Kronos - Treccia Kramer - Speedy Somolli |
Lutfi Kolgjini |
Lutfi Kolgjini |
1.12,0a |
1640 |
32,39 |
500 000 |
Finders Keepers |
Jaded |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2007-09-15 |
Giant Superman |
h |
Giant Force - Arnies Super Girl - Super Arnie |
Fredrik B Larsson |
Fredrik B Larsson |
1.13,5a |
1640 |
2,14 |
500 000 |
Osieau de Feux |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osieau de Feux |
h |
Biesolo - Danseuse du Coq - Rokardo |
Åke Svanstedt |
Fabrice Souloy |
1.10,9a |
1640 |
3,09 |
500 000 |
Giant Superman |
Red Chili Pirat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Giant Superman |
h |
Giant Force - Arnies Super Girl - Super Arnie |
Fredrik B Larsson |
Fredrik B Larsson |
1.12,0a |
1640 |
14,67 |
500 000 |
Osieau de Feux |
Jocose |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2006-09-09 |
Red Chili Pirat |
h |
Giant Chill - Countess Orion - ACs Orion |
Örjan Kihlström |
Patrik Södervall |
1.11,6a |
1640 |
5,82 |
1 000 000 |
Passionate Kemp |
Adams Hall |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Red Chili Pirat |
h |
Giant Chill - Countess Orion - ACs Orion |
Örjan Kihlström |
Patrik Södervall |
1.11,3a |
1640 |
7,01 |
500 000 |
Adams Hall |
Passionate Kemp |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2005-09-10 |
Gidde Palema |
h |
Alf Palema - Rosie Palema - Ideal du Gazeau |
Åke Svanstedt |
Åke Svanstedt |
1.13,3a |
1640 |
1,41 |
500 000 |
Steinlager |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Steinlager |
h |
Good As Gold - Keystone Jazzy - Mac Breton |
Per Oleg Midtfjeld |
Per Oleg Midtfjeld |
1.13,3a |
1640 |
3,59 |
500 000 |
Noa Savoy |
Infant du Bossis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gidde Palema |
h |
Alf Palema - Rosie Palema - Ideal du Gazeau |
Åke Svanstedt |
Åke Svanstedt |
1.12,4a |
1640 |
3,08 |
500 000 |
Noa Savoy |
Steinlager |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2004-09-19 |
Steinlager |
h |
Good As Gold - Keystone Jazzy - Mac Breton |
Per Oleg Midtfjeld |
Per Oleg Midtfjeld |
1.13,5a |
2140 |
7,14 |
1 000 000 |
Infant du Bossis |
Giant Superman |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2003-09-21 |
Gidde Palema |
h |
Alf Palema - Rosie Palema - Ideal du Gazeau |
Åke Svanstedt |
Åke Svanstedt |
1.12,1a |
2140 |
2,20 |
1 000 000 |
Couch Doctor |
Scarlet Knight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2002-09-22 |
Victory Tilly |
v |
Quick Pay - Icora Tilly - Fakir du Vivier |
Stig H Johansson |
Stig H Johansson |
1.13,5a |
2140 |
1,28 |
1 000 000 |
Legendary Lover K. |
Etain Royal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2001-09-16 |
Etain Royal |
v |
Ulf d'Ombree - Phenicienne - Fanacques |
Jorma Kontio |
Pirjo Vauhkonen |
1.13,1a |
2140 |
10,16 |
1 400 000 |
Com Hector |
Victory Tilly |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2000-09-17 |
Victory Tilly |
v |
Quick Pay - Icora Tilly - Fakir du Vivier |
Stig H Johansson |
Stig H Johansson |
1.13,3a |
2140 |
1,59 |
1 400 000 |
Frisky Frazer |
Gidde Palema |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
General du Pommeau |
h |
Sebrazac - Actrice du Pommeau - Le Loir |
Jules Lepennetier |
Jules Lepennetier |
1.13,6a |
2140 |
1,17 |
250 000 |
Indian Silver |
Atom Tess |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victory Tilly |
v |
Quick Pay - Icora Tilly - Fakir du Vivier |
Stig H Johansson |
Stig H Johansson |
1.14,5a |
2140 |
1,11 |
250 000 |
Frisky Frazer |
Gidde Palema |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1999-09-19 |
General du Pommeau |
h |
Sebrazac - Actrice du Pommeau - Le Loir |
Jules Lepennetier |
Jules Lepennetier |
1.14,4a |
2140 |
1,47 |
1 400 000 |
Edu's Speedy |
Rite On Line |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
General du Pommeau |
h |
Sebrazac - Actrice du Pommeau - Le Loir |
Jules Lepennetier |
Jules Lepennetier |
1.14,1a |
2140 |
1,43 |
250 000 |
Indian Silver |
Rite On Line |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fridhems Ambra |
s |
Pale Amber - Fridhems Frida - Armbro Nick |
Stefan Söderkvist |
Ove Ousbäck |
1.15,0a |
2140 |
1,53 |
250 000 |
Edu's Speedy |
Baron Pepper |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1998-09-20 |
Rite on Line |
h |
Supergill - Emerald City - Nevele Pride |
Atle Hamre |
Atle Hamre |
1.14,3a |
2140 |
9,33 |
1 400 000 |
Ezira Josselyn |
Zoogin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ezira Josselyn |
s |
Royal Prestige - Quezira - Patara |
Olle Goop |
Fernandes Goncalves |
1.13,5a |
2140 |
38,75 |
250 000 |
Huxtable Hornline |
Rite On Line |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Defi d'Aunou |
h |
Armbro Goal - Nesmile - Caprior |
Jean Etienne Dubois |
Jean Etienne Dubois |
1.15,7a |
2140 |
5,20 |
250 000 |
Frisky Frazer |
Zoogin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1997-09-21 |
Gentle Star |
h |
Speedy Tomali - Vanda Star - Juniors Nibs Song |
Gunleif Tollefsen |
Gunleif Tollefsen |
1.15,0a |
2140 |
2,61 |
1 400 000 |
Rite On Line |
Zoogin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zoogin |
h |
Zoot Suit - Ginjette - Lornjett |
Åke Svanstedt |
Åke Svanstedt |
1.14,2a |
2140 |
1,88 |
250 000 |
Rite On Line |
Good As Gold |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Scandal Play |
v |
Super Play - Tameway - Tamerlane |
Bo Eklöf |
Lars Marklund |
1.13,7a |
2140 |
5,04 |
250 000 |
Gentle Star |
Lookout Victory |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1996-09-15 |
Zoogin |
h |
Zoot Suit - Ginjette - Lornjett |
Åke Svanstedt |
Åke Svanstedt |
1.14,3a |
2140 |
2,01 |
1 400 000 |
His Majesty |
Abo Volo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zoogin |
h |
Zoot Suit - Ginjette - Lornjett |
Åke Svanstedt |
Åke Svanstedt |
1.15,7a |
2140 |
1,88 |
250 000 |
Abo Volo |
Mr Spender |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
His Majesty |
h |
Ideal du Gazeau - Åminne - Lullwater Song |
Torbjörn Jansson |
Annelie Henriksson |
1.14,0a |
2140 |
1,59 |
250 000 |
Rite On Line |
Bolets Igor |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1995-09-17 |
Zoogin |
h |
Zoot Suit - Ginjette - Lornjett |
Åke Svanstedt |
Åke Svanstedt |
1.13,6a |
2140 |
4,81 |
1 000 000 |
Copiad |
His Majesty |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1994-09-18 |
Houston Laukko |
h |
Choctaw Brave - Milo's Daughter - Express Pride |
Jorma Kontio |
Pekka Yli-Houhala |
1.13,8a |
2140 |
38,61 |
1 000 000 |
Copiad |
Sea Cove |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1993-09-19 |
Queen L. |
s |
Crowntron - Attila L. - Tibur |
Stig H Johansson |
Stig H Johansson |
1.13,2a |
2140 |
3,33 |
1 000 000 |
Sea Cove |
Nordin Hanover |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1992-08-23 |
Sea Cove |
h |
Bonefish - Songlark - Songcan |
Jos Verbeeck |
Harald Grendel |
1.14,5a |
2140 |
15,32 |
1 000 000 |
Kosar |
Somollison |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1991-08-18 |
Prince Mystic |
h |
Mystic Park - Princess Crown - Speedy Crown |
Atle Hamre |
Atle Hamre |
1.14,0a |
2140 |
10,54 |
1 000 000 |
Peace Corps |
Nordin Hanover |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1990-08-19 |
Reve d'Udon |
h |
Ejakval - Mavia du Vivier - Ursin L |
Yves Dreux |
Bernard Desmontils |
1.14,0a |
2140 |
2,57 |
1 000 000 |
Jet Ribb |
Red Rhone |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1989-09-17 |
Quellou |
v |
Bellouet - Dasma - Kerjacques |
Pierre Levesque |
Pierre Levesque |
1.14,9a |
2140 |
8,43 |
1 000 000 |
Napoletano |
Lord Quick |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1988-09-18 |
Ourasi |
h |
Greyhound - Fleurasie - Remember |
Jean René Gougeon |
Jean René Gougeon |
1.14,5a |
2140 |
1,73 |
400 000 |
Jet Ribb |
Mack the Knife |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1987-09-20 |
Jet Ribb |
v |
Count's Pride - Grevinnan Ribb - Flight Song |
Hans G Eriksson |
Per-Erik Eriksson |
1.14,8a |
2140 |
8,21 |
400 000 |
Big Spender |
Grades Singing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1986-09-21 |
Utah Bulwark |
h |
Utah IX - Nibby Bulwark - Scotch Nibs |
Stig H Johansson |
Stig H Johansson |
1.14,3a |
2140 |
1,37 |
400 000 |
Grades Singing |
Hallon Brunn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1985-09-22 |
Minou du Donjon |
h |
Quioco - Geribia - Kerjacques |
Olle Goop |
Jean Lou Peupion |
1.15,4a |
2140 |
1,37 |
300 000 |
Ellizar H. |
Noble Atout |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1984-09-16 |
The Onion |
h |
Quick Pay - Tina Tribut - Top Quality |
Stig H Johansson |
Stig H Johansson |
1.14,8a |
2140 |
3,80 |
300 000 |
Legolas |
Shane T. Hanover |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1983-09-18 |
Legolas |
v |
Glasgow - Karolina J. - Pay Dirt |
Thomas Nilsson |
Thomas Nilsson |
1.14,6a |
2140 |
13,21 |
250 000 |
Snack Bar |
Ideal du Gazeau |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1982-09-19 |
Ideal du Gazeau |
h |
Alexis III - Venise du Gazeau - Loiron D |
Eugene Lefevre |
Eugene Lefevre |
1.15,6a |
2140 |
2,20 |
250 000 |
Nino Blazing |
Keystone Patriot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1981-09-20 |
Ideal du Gazeau |
h |
Alexis III - Venise du Gazeau - Loiron D |
Eugene Lefevre |
Eugene Lefevre |
1.18,4 |
2140 |
1,61 |
250 000 |
Mustard |
Dartster F. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1980-09-21 |
Express Gaxe |
h |
Express Rodney - Harlans Mimosa - Harlan Jimmy |
Gunnar Axelryd |
Gunnar Axelryd |
1.15,0a |
2140 |
2,96 |
250 000 |
Lionel Minbar |
Ianthin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1979-09-22 |
Hadol du Vivier |
h |
Mitsouko - Ua Uka - Kerjacques |
Jean René Gougeon |
Jean René Gougeon |
1.15,5a |
2140 |
2,22 |
250 000 |
Petite Evander |
Tarok |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1978-09-23 |
Charme Asserdal |
s |
Train Bloc - Numancia - Justus |
Heikki Korpi |
Timo Eve |
1.16,9a |
2140 |
8,72 |
200 000 |
Express Gaxe |
Petite Evander |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1977-05-22 |
Micko Tilly |
h |
Frances Nibs - Misti Iran - Iran Scott |
Olle Lindqvist |
Olle Lindqvist |
1.16,3 |
2640 |
9,04 |
100 000 |
Opal H. |
Duke Iran |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1976-05-23 |
Dines P. |
s |
Seddouk - Ines IV - Quiproquo II |
Michel Feuillet |
Michel Marcel Gougeon |
1.18,9 |
2620 |
11,74 |
85 000 |
Arbont |
Clissa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1975 |
Loppet kördes ej |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1974-05-19 |
Knabe |
h |
Freund Werner - Estrid - Genius |
Olle Goop |
|
1.18,6 |
2600 |
5,92 |
85 000 |
Air France |
Lyon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1973-05-20 |
Bill D. |
h |
Kerjacques - Darling - Quebec IV |
André L. Dreux |
|
1.17,8 |
2620 |
2,68 |
80 000 |
Atout du Moulin |
Emter W |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1972-05-22 |
Lyon |
h |
Go - Jasante - St Estephe |
Olle Elfstrand |
|
1.21,3 |
2600 |
1,86 |
30 000 |
Flight Chap |
Big Lama |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1971-05-23 |
Harper Arrow |
h |
Captain Rodney - Lady Ivory - The Ambassador |
Lennart Stjernlöf |
|
1.21,0 |
2600 |
2,86 |
30 000 |
Unor |
Flight Chap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1970-05-24 |
Lyon |
h |
Go - Jasante - St Estephe |
Olle Elfstrand |
|
1.20,4 |
2600 |
1,66 |
40 000 |
I S. |
Un Gaillard |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1969-05-11 |
Fairland |
h |
Gay Noon - Ileana - Scovere |
Uno Swed |
|
1.21,2 |
2600 |
9,66 |
40 000 |
Toréador II |
Near Me |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1968-06-03 |
Pulemjot |
h |
Minjon - Povilika - Podarok |
Stig H. Nilsson |
|
1.19,8 |
2600 |
13,30 |
40 000 |
Monte Hill |
Golden Will |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1967-06-04 |
Lill Mavil |
s |
Volant Lad - Mavil - Guy Abbey |
Svenning Eriksson |
|
1.24,0 |
2600 |
6,84 |
40 000 |
Rodney Key |
Big Lama |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1966-06-05 |
Orlof |
h |
Hermes D. - Quita II - Enfant de Troupe |
Algot Scott |
|
1.19,9 |
2600 |
9,77 |
25 000 |
Moneymaker |
Rodney Key |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1965-05-23 |
Pluvier III |
h |
Hermes D. - Jacinthe IV - Carioca II |
Gunnar Nordin |
|
1.19,8 |
2620 |
3,48 |
45 000 |
Petit Amoy F |
Elaine Rodney |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1964-06-07 |
Frances Nibs |
h |
Scotch Nibs - Frances Bulwark - Bulwark |
Olle Andersson |
|
1.21,3 |
2620 |
7,36 |
16 000 |
Emigrant |
Julienne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1963-06-03 |
Oscar R.L. |
h |
Dubonnet - Darling R.L. - Javari |
Henri Levesque |
|
1.20,4 |
2620 |
2,07 |
38 000 |
Julienne |
Metro Star |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1962-06-03 |
Aprilsnar |
h |
Fux Director - Lydia Bingen - Jim Bingen |
Kaj Hansen |
|
1.23,0 |
2600 |
48,63 |
16 000 |
Rangoon |
Amit H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1961-06-04 |
Kracovie |
s |
Voronoff - Valse en Kadanse - Kozyr |
Raoul Vercruysse |
|
1.19,0 |
2620 |
1,75 |
32 000 |
King Bunter |
Direktiv |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1960-06-05 |
Hairos II |
h |
Kairos - Salambo II - Limoges |
Willem H. Geersen |
|
1.18,6 |
2640 |
1,90 |
35 000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1959-06-07 |
Icare IV |
h |
Javari - Dame des Ondes - Rouge Gorge |
Walter Baroncini |
|
1.19,3 |
2640 |
3,33 |
30 000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1958-06-01 |
Io d’Amour |
h |
Coquin d'Amour - Bagatelle - Jean Sans Peur |
Eddie Freundt |
|
1.20,4 |
2620 |
2,82 |
35 000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1957-06-02 |
Gelinotte |
s |
Kairos - Rhyticere - Fidelius |
Charlie Mills |
|
1.20,2 |
2640 |
1,41 |
40 000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1956-06-03 |
Gelinotte |
s |
Kairos - Rhyticere - Fidelius |
Charlie Mills |
|
1.20,0 |
2640 |
u,t |
40 000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1955-06-05 |
Ejadon |
h |
Calumet Delco - Ex Substance - Intermede |
Johannes Frömming |
|
1.18,9 |
2640 |
7,00 |
25 000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1954-06-07 |
Mac Kinley |
h |
McGregor - Hanover Bertha - The Saint |
Willem H. Geersen |
|
1.21,5 |
2600 |
4,76 |
22 000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1953-06-07 |
Scotch Thistle |
h |
Scotland - Thistledown - Guy Abbey |
Vicenti Ossani |
|
1.21,7 |
2660 |
9,75 |
15 000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1952-06-02 |
Iran Scott |
h |
Sir Walter Scott - Arola - Bulwark |
Carl A. Schoug |
|
1.22,8 |
2640 |
5,91 |
7 000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1951-06-03 |
Iran Scott |
h |
Sir Walter Scott - Arola - Bulwark |
Carl A. Schoug |
|
1.22,2 |
2620 |
8,81 |
5 000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1950 |
Frances Bulwark |
s |
Bulwark - Frances Great - Kaffir Axworthy |
Sören Nordin |
|
1.22,3 |
2600 |
4,99 |
5 000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1949 |
Scotch Fez |
h |
Scotland - Fay - Protector |
Sören Nordin |
|
1.22,4 |
2620 |
2,29 |
5 000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1948 |
Locomotive |
h |
Scotland - Lema Moko - Moko |
Gunnar Nordin |
|
1.21,8 |
2420 |
4,04 |
4 000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1947 |
Optimist |
h |
Bulwark el. Peter Rutherford - Carmen - Manrico |
Gösta Nordin |
|
1.23,7 |
2380 |
2,96 |
3 000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1946 |
Justus |
h |
Bulwark - Grand Duchess - Pluto Watts |
Sören Nordin |
|
1.23,4 |
2180 |
1,63 |
3 000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1945 |
Dieter Asa |
h |
Corsair e. Steadfast - Dudette - Etawah |
Stig Karlsson |
|
1.23,6 |
2200 |
7,37 |
3 000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1944 |
Exklusiv |
s |
Encore - My Sister Lou - Peter The Great |
Gösta Nordin |
|
1.23,8 |
2180 |
3,57 |
3 000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1943 |
Volburn |
h |
Gaylburn - Miss Volo - Peter Volo |
Gösta Nordin |
|
1.22,9 |
2180 |
2,75 |
3 000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1942 |
Trumps |
h |
Hollyrood Harkaway - Calumet Althea - Justice Brooke |
Ragnar Thorngren |
|
1.23,3 |
2180 |
4,71 |
3 000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1941 |
Big Noon |
h |
High Noon - My Sister Lou - Peter The Great |
Gösta Nordin |
|
1.21,9 |
2180 |
1,75 |
2 500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1940 |
Craftsman |
h |
Protector - Symphonia - Guy Axworthy |
Oscar Persson |
|
1.22,0 |
2220 |
2,56 |
2 500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1939 |
Harper Hanover |
h |
Peter Volo - Sister Bertha - Dillon Axworthy |
Oscar Persson |
|
1.21,0 |
2240 |
1,79 |
2 500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1938 |
Escape |
h |
Hollyrood Harkaway - Ellen Spencer - Spencer |
Ragnar Thorngren |
|
1.21,9 |
2200 |
1,59 |
2 500 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1937 |
True Hanover |
h |
Truax - Madam Dillon - Dillon Axworthy |
Ragnar Thorngren |
|
1.25,1 |
2200 |
2,81 |
2 000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1936 |
Guy Montgomery P. |
h |
Guy Directum - My Mary Rose - Peter Montgomery |
Paul P Nielsen |
|
1.28,6 |
2200 |
2,32 |
1 600 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
* Resultatet
korrigerat i efterhand sedan Propulsion fråntagits segern. Vinnaroddset avser
Propulsion. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
** Resultatet
korrigerat i efterhand sedan Propulsion fråndömts sin placering. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|