Travsidan qhurth Vincennes Prix de Cornulier (Groupe 1, internationale, monté) 4-11-åriga hingstar och ston
2021-01-24 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Odds Pris
€ 700 000 18 1 Bahia Quesnot s Scipion du Goutier - Queen Ines Matthieu Abrivard Junior Guelpa 1.12,8 2700 193 € 315 000
  5 2 Flamme Du Goutier s Ready Cash - Utopie du Goutier Antoine Wiels Thierry Duvaldestein 1.12,9 2700 47 € 175 000
  15 3 Etoile De Bruyere s Kenor de Cosse - Reinette du Tijas Adrien Lamy Charles Dreux 1.13,2 2700 110 € 98 000
  9 4 Jerry Mom h Ready Cash - Graziella David Thomain Luc Roelens 1.13,3 2700 1069 € 56 000
  13 5 Etonnant h Timoko - Migraine Anthony Barrier Richard Westerink 1.13,5 2700 94 € 35 000
  4 6 Dynamite Marceaux s Ready Cash - Nariane Marceaux Christopher Corbineau Jonathan Groizeau 1.13,6 2700 300 € 14 000
  17 7 Feeling Cash h Ready Cash - Royal Star Eric Raffin Philippe Allaire 1.14,1 2700 45 € 7 000
  16 0 Fado Du Chene h Singalo - Star du Chene Paul Philippe Ploquin Julien Le Mer 1.14,2 2700 106  
  6 0 Crepe De Satin s Le Retour - Ina d'Avril Charlene Callico Stephane Provoost 1.14,8 2700 1818  
  7 0 Dayana Berry s Scipion du Goutier - Idde du Corta Jean Yann Ricart Jean-Michel Bazire i.t. 2700 675  
  14 0 Bilooka Du Boscail s Look de Star - Mirza du Vivier Damien Bonne Yves Hurel i.t. 2700 2196  
  1 d Freeman De Houelle h Vigove - Rafina de Houelle Yoann Lebourgeois Franck Leblanc da 2700 374  
  2 d Galactica s Super Photo Kosmos - Humla Laday Anna Erixon Malin Bergström da 2700 946  
  3 d Flicka De Blary s Sam Bourbon - Kalinkaya Camille Levesque Thomas Levesque da 2700 653  
  8 d Gladys Des Plaines s Opus Viervil - Thetis de Vaujours Matthieu Mottier Gilles Curens da 2700 52  
  10 d Unique Juni s Uptown Yankee - Staro Unique Guillaume Martin Jörgen Westholm da 2700 1443  
  11 d Daida De Vandel s Real de Lou - Gallia de Vandel Alexandre Abrivard Laurent Claude Abrivard da 2700 130  
  12 d Carla Du Chatelet s Jag de Bellouet - Jalna du Chatelet Francois Lagadeuc Sebastien Guarato da 2700 1084  
  Vinnarodds: 19,30
  Uppfödare: Alain Léon Lefebvre
  Ägare:  T. Ait-Hamouda
2020-01-19 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Odds Pris
€ 650 000 16 1 Bilibili h Niky - Quetty du Donjon Alexandre Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.12,1 2700 15 € 292 500
  8 2 Etoile De Bruyere s Kenor de Cosse - Reinette du Tijas Adrien Lamy Charles Dreux 1.12,3 2700 187 € 162 500
  13 3 Feeling Cash h Ready Cash - Royal Star Eric Raffin Philippe Allaire 1.12,4 2700 158 € 91 000
  6 4 Carla Du Chatelet s Jag de Bellouet - Jalna du Chatelet Francois Lagadeuc Sebastien Guarato 1.12,9 2700 764 € 52 000
  9 5 Evangelina Blue s Speedy Blue - Happy Blue Matthieu Mottier Jean Paul Mary 1.13,0 2700 322 € 32 500
  1 6 Evening Star s Magnificent Rodney - Pay The Bill Anthony Barrier Gregory Thorel 1.13,1 2700 833 € 13 000
  11 7 Exotica De Retz s Prodigious - Quayaya Delphine Beaufils Ernault Sebastien Ernault 1.13,2 2700 1033 € 6 500
  7 0 Eros Du Chene h Un Amour d'Haufor - Oulanova de Lou Benjamin Rochard Julien Le Mer 1.13,3 2700 773  
  3 0 Breeder's Cup s Roc Meslois - Onglette Florian Desmigneux Pierre Belloche 1.13,5 2700 2540  
  2 0 Dynasty Peji s Prodigious - Rita Mitsou Damien Bonne Damien Bonne i.t. 2700 1366  
  10 0 Fleche Bourbon s Saxo de Vandel - Uzara Josselyn Yoann Lebourgeois Sebastien Guarato i.t. 2700 94  
  12 d Bilooka Du Boscail s Look de Star - Mirza du Vivier Mathieu Abrivard Yves Hurel da 2700 173  
  4 d Daelia De Vandel s Ready Cash - Maelia de Vandel David Thomain Cedric Megissier da 2700 1844  
  5 d Etonnant h Timoko - Migraine Franck Nivard Richard Westerink da 2700 519  
  14 d Fado Du Chene h Singalo - Star du Chene Paul Philippe Ploquin Julien Le Mer da 2700 93  
  15 d Traders h Ready Cash - Graziella Guillaume Martin Alain Roussel da 2700 542  
  Vinnarodds: 1,50
  Uppfödare: Ecurie Jean Pierre Barjon
  Ägare:  Ecurie Jean Pierre Barjon
2019-01-20 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Odds Pris
€ 650 000 14 1 Bilibili h Niky - Quetty du Donjon Alexandre Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.11,2 2700 34 € 292 500
  15 2 Traders h Ready Cash - Graziella Yoann Lebourgeois Philippe Allaire 1.11,4 2700 20 € 162 500
  9 3 Dexter Fromentro h Qwerty et Princesse d Ombree Camille Levesque Thomas Levesque 1.11,8 2700 130 € 91 000
  3 4 Carla du Chatelet s Jag de Bellouet - Jalna du Chatelet Francois Lagadeuc Sebastien Guarato 1.12,1 2700 330 € 52 000
  11 5 Elladora de Forgan s Gazouillis - Hamina Anthony Barrier Franck Leblanc 1.12,1 2700 600 € 32 500
  4 6 Etonnant h Timoko - Migraine David Thomain Richard Westerink 1.12,1 2700 480 € 13 000
  12 7 Alpha Saltor h Paris Haufor - Glory d'Ariane Damien Bonne Daniel Bethouart 1.12,6 2700 1160 € 6 500
  1 0 Dryade du Parc s Ludo de Castelle - Orelia d'Ecublei Eric Raffin Pierrick Lecellier 1.12,7 2700 220  
  13 0 Briac Dark h Prince Gede - Queen des Charmes Matthieu Abrivard Thierry Duvaldestin 1.12,8 2700 70  
  8 0 Cathy A Quira s Password - Quira des Jacquets Guillaume Martin Jarmo Niskanen 1.13,3 2700 1420  
  7 0 Cassate s Neoh Jiel - Quiva du Rib Adrien Lamy Jean Luc Dersoir 1.14,3 2700 800  
  2 d Crazy Horse h Saphir d'Haufor - Quilted Jacket Jonathan Asselie Jonathan Asselie dg 2700 1830  
  5 d Captain Sparrow h Ready Cash - Holly du Locton Paul Philippe Ploquin Luc Roelens dg 2700 820  
  6 d Blooma d'Heripre s Rolling d'Heripre - Quenta Por Favor Pierre Yves Verva Gregory Thorel dg 2700 1060  
  10 d Canadien d'Am h Ready Cash - Kanadia Matthieu Mottier Franck Leblanc dg 2700 1210  
  Vinnarodds: 3,40
  Uppfödare: Ecurie Jean Pierre Barjon
  Ägare:  Ecurie Jean Pierre Barjon
2018-01-21 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Odds Pris
€ 700 000 7 1 Traders h Ready Cash - Graziella Yoann Lebourgeois Philippe Allaire 1.11,3 2700 37 € 315 000
  10 2 Draft Life s Ubriaco - Maflymede Eric Raffin Louis Baudron 1.11,5 2700 95 € 175 000
  16 3 Bilibili h Niky - Quetty du Donjon Alexandre Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.11,7 2700 23 € 98 000
  8 4 Canadien d'Am h Ready Cash - Kanadia Franck Nivard Franck Leblanc 1.12,2 2700 560 € 56 000
  1 5 Catalogne s Cygnus d'Odyssee - Jabadie Matthieu Mottier Dominique Mottier 1.12,2 2700 530 € 35 000
  2 6 Bohemian Rhapsody s Niky - Kuala Lumpur Camille Levesque Thomas Levesque 1.12,2 2700 220 € 14 000
  12 7 Cyprien des Bordes h Ouragan de Celland - Perle des Bordes Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.12,2 2700 100 € 7 000
  18 0 Bellissima France s Blue Dream - Quanta Rosa Sun Matthieu Abrivard Mathieu Abrivard 1.13,0 2700 180  
  3 0 Clara du Pontseuil s Mich Phili - Osaka d'Occagnes Pierre Yves Verva Gullaume Moinon 1.13,1 2700 1370  
  5 0 Reckless h Ready Cash - Haver Jean Yann Ricart Björn Goop 1.13,1 2700 290  
  4 0 Be Mine de Houelle s Scipion du Goutier - Olita de Kefrauso Marie Bacsich Franck Leblanc 1.13,2 2700 1860  
  6 0 Vaquero du Mont h Kaisy Dream - Lacovia Paul Philippe Ploquin Romain Jajolet 1.13,3 2700 1760  
  15 0 Athena de Vandel s Prince Gede - Maelia de Vandel Adrien Lamy Cedric Megissier 1.13,6 2700 700  
  11 0 Ulka des Champs s Offshore Dream - Melissa des Champs Anthony Barrier Gilles Curens 1.13,9 2700 370  
  14 0 Udayama s Echo - Lancia du Pont Clement Frecelle Loic Groussard 1.14,3 2700 1920  
  13 0 Best of Jets h Magnificent Rodney - Plume Jets Lotita Balayn Jean Michel Baudouin 1.16,2 2700 1530  
  9 d Alienor de Godrel s Orlando Vici - Julietta Damien Bonne Franck Anne dg 2700 840  
  17 d Attentionally s Jasmin de Flore - Intentionally David Thomain Paul Viel dg 2700 420  
  Vinnarodds:  3,70
  Uppfödare:  Alain Philippe Roussel, Italien
  Ägare:  Philippe Allaire
2017-01-22 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Odds Pris
€ 700 000 9 1 Bellissima France s Blue Dream - Quanta Rosa Sun Matthieu Abrivard Matthieu Abrivard 1.13,0 2700 50 € 315 000
  13 2 Tornade du Digeon s Jag de Bellouet - Herlane du Terme Eric Raffin Jean Michel Bazire 1.13,0 2700 210 € 175 000
  8 3 Bilibili h Niky - Quetty du Donjon Alexandre Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.13,1 2700 28 € 98 000
  12 4 Attentionally s Jasmin de Flore - Intentionally David Thomain Paul Viel 1.13,2 2700 85 € 56 000
  15 5 Bird Parker h Ready Cash - Belisha Anthony Barrier Philippe Allaire 1.13,2 2700 55 € 35 000
  14 6 Astor du Quenne h Opus Viervil - Qualinka du Quenne Adrien Lamy Sebastien Guarato 1.13,5 2700 210 € 14 000
  1 7 Brainstorm h Pomerol de Laumac - Luza Julien Raffestin Franck Boismartel 1.13,5 2700 1250 € 7 000
  3 0 Boeing du Bocage h Scipion du Goutier - Lova du Cap Vert Franck Nivard Franck Leblanc 1.13,7 2700 220  
  7 0 Alienor de Godrel s Orlando Vici - Julietta Damien Bonne Franck Anne 1.13,7 2700 320  
  2 0 Vaillant Cash h Offshore Dream - Kara du Redon Clement Frecelle Yohann Letellier 1.13,9 2700 1310  
  11 0 Udayama s Echo - Lancia du Pont Guillaume Martin Loic Groussard 1.14,7 2700 1740  
  5 0 Ulka des Champs s Offshore Dream - Melissa des Champs Pierre Yves Verva Gilles Curens 1.16,2 2700 430  
  4 d Ursa Major s Ganymede - Good Way Pierre Christian Jean Stephane Provoost dg 2700 1470  
  6 d Ulster Perrine h Tenor de Baune - Nana Perrine Yoann Lebourgeois Jean Michel Baudouin dg 2700 520  
  10 d Best of Jets h Magnificent Rodney - Plume Jets Francois Lagadeuc Jean Michel Baudouin dg 2700 1040  
  16 d Tiego d'Etang h Chaillot - Harolene Charles Julien Bigeon Christian Bigeon dg 2700 140  
  Vinnarodds: 5,00
  Ägare:  Ecurie L.D-M.Abrivard
  Uppfödare:   Alexis Bigot-Hesloin
2016-01-24 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Odds Pris
€ 700 000 12 1 Scarlet Turgot s Dahir de Prelong - Noella de Massy Alexandre Abrivard Yannick Alain Briand 1.12,9 2700 58 € 315 000
  14 2 Astor du Quenne h Opus Viervil - Qualinka du Quenne Adrien Lamy Sebastien Guarato 1.12,9 2700 580 € 175 000
  1 3 Attentionally s Jasmin de Flore - Intentionally David Thomain Paul Viel 1.12,9 2700 140 € 98 000
  11 4 Moving On s Quite Easy - Kings Blondie Damien Bonne Fabrice Souloy 1.12,9 2700 150 € 56 000
  3 5 Tess de Villeneuve s Goetmals Wood - Joie de Villeneuve Yoann Lebourgeois Severine Raimond 1.13,0 2700 260 € 35 000
  9 6 Tornade de Digeon s Bellouet - Herlane du Terme Eric Raffin Jean Michel Bazire 1.13,0 2700 330 € 14 000
  18 7 Tiego d'Etang h Chaillot - Harolene Charles Bigeon Christian Bigeon 1.13,1 2700 32 € 7 000
  5 0 Best of Jets h Magnificent Rodney - Plume Jets Francois Lagadeuc Jean Michel Baudouin 1.13,3 2700 220  
  10 0 Udayama s Echo - Lancia du Pont Gaetan Prat Loic Groussard 1.13,3 2700 630  
  7 0 Seduisant Fouteau h Gazouillis - Elisalde Pierre Yves Verva Andre Dreux 1.13,4 2700 1190  
  8 0 Ugo de Nieul v Cygnus d'Odyssee - Harmonie de Nieul Romain Derieux Romain Derieux 1.15,0 2700 750  
  2 d Satin d'Avril h Chef du Chatelet - Ina d'Avril Aurelien Desmarres Guillaume Lizee dg 2700 1940  
  4 d Ulster Perrine h Tenor de Baune - Nana Perrine Jean Loic Claude Dersoir Jean Michel Baudouin dg 2700 600  
  6 d Athena de Vandel s Prince Gede - Maelia de Vandel Matthieu Abrivard Cedric Megissier dg 2700 72  
  13 d Olmo Holz h Uronometro - Veuve du Kras Anthony Barrier Vincent Martens dg 2700 730  
  15 d Vision Intense s Prodigious - Intense Action Franck Nivard Philippe Moulin dg 2700 60  
  16 d Aladin d'Ecajeul h Quaker Jet - Nancy d'Ecajeul Matthieu Mottier Sebastien Guarato dg 2700 490  
  17 d Uhlan du Val h Islero de Bellouet - Indiana Beautiful Anthony Dollion Cedric Megissier dg 2700 180  
  Vinnarodds: 5,80
  Uppfödare:  Christian Hoste
  Ägare:  Therese Hoste
2015-01-18 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Odds Pris
€ 700 000 18 1 Roxane Griff s Tenor de Baune - Julia Mesloise Eric Raffin Sebastien Guarato 1.13,3 2700 36 € 315 000
  17 2 Tiego d'Etang h Chaillot - Harolene Charles Julien Bigeon Christian Bigeon 1.13,3 2700 28 € 175 000
  16 3 Talicia Bella s General du Pommeau - Illicia Bella Anthony Barrier Jean Paul Marmion 1.13,6 2700 130 € 98 000
  7 4 Udayama s Echo - Lancia du Pont Gaetan Prat Loic Groussard 1.13,7 2700 360 € 56 000
  10 5 Ugo de Nieul h Cygnus d'Odyssee - Harmonie de Nieul Romain Derieux Romain Derieux 1.13,6 2700 490 € 35 000
  13 6 Valse Castelets s Memphis du Rib - Elide Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.13,7 2700 260 € 14 000
  4 7 Sylvie de Betan s Ludo de Castelle - Kiss Me de Betan Mathieu Abrivard David Haon 1.13,9 2700 1190 € 7 000
  8 0 Seduisant Fouteau h Gazouillis - Elisalde Nathalie Henry Andre Dreux 1.14,0 2700 280  
  5 0 Rescousse de Barb s l'As de Viretaute - Gaie Melodie Pierre Yves Verva Guillaume Moinon 1.14,1 2700 1820  
  15 0 Soleil du Fosse h Jag de Bellouet - Fortune du Fosse Antoine Wiels Thierry Duvaldestin 1.14,4 2700 730  
  9 0 Sakura Jiel s Buvetier d'Aunou - Milady Jiel Guillaume Martin Jean Luc Dersoir 1.15,0 2700 1710  
  6 0 Tolima s Ganymede - Ironie Jet Camille Levesque Mike Lenders 1.15,6 2700 380  
  2 0 Viscaria s Gai Brillant - Lajounie des Cinty Guillaume Gillot Guillaume Gillot 1.16,0 2700 1740  
  3 d Vittel de Brevol h Jag de Bellouet - Lady de Brevol David Thomain Sebastien Ernault d3 2700 50  
  1 d Viva Forest s Mickael de Vonnas - Java de Bazeille Franck Nivard Fabrice Souloy dg 2700 540  
  11 d Sierra Leone s John Arifant - Une d'Havetot Marion Lemonnier Jean William Hallais dg 2700 940  
  12 d Tornade du Digeon s Jag de Bellouet - Herlane du Terme Alexandre Abrivard Jean Michel Bazire dg 2700 200  
  14 d Une Fille d'Amour s Infant du Bossis - Never So Great Damien Bonne Cyril Raimbaud dg 2700 210  
  Vinnarodds: 3,60
  Uppfödare:  Ecurie Griff
  Ägare:  Ecurie Griff
2014-01-19 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Odds Pris
€ 700 000 17 1 Roxane Griff s Tenor de Baune - Julia Mesloise Eric Raffin Sebastien Guarato 1.12,3 2700 114 € 315 000
  13 2 Tiego d'Etang h Chaillot - Harolene Charles Julien Bigeon Christian Bigeon 1.12,6 2700 37 € 175 000
  4 3 Saphir de Morge h Guenor - Folie de Morge Yoann Lebourgeois Franck Terry 1.12,8 2700 590 € 98 000
  10 4 Taiga du Rib s Nice Love - Galinette Cendree Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.12,9 2700 330 € 56 000
  7 5 Twist des Caillons h Jam Pridem - Heyra des Caillons Mathieu Abrivard Hubert Hardy 1.12,9 2700 190 € 35 000
  16 6 Save The Quick s Jasmin de Flore - Heureuse Duchesse Mathieu Mottier Franck Leblanc 1.13,2 2700 45 € 14 000
  2 7 Unikaranes s Montecatini - Pivoine des Hayes Alexandre Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.13,3 2700 1270 € 7 000
  6 0 Ulysse h Love You - Loctudy Thomas Levesque Mike Lenders 1.13,3 2700 74  
  15 0 Singalo h Goetmals Wood - Ingala David Thomain Louis Baudron 1.13,4 2700 110  
  8 0 Son Alezan h First de Retz - Kelle Ile Adrien Lamy Franck Leblanc 1.13,5 2700 1330  
  9 0 Quarlos h L'As de Viretaute - Cette Angevine Alexandre Kloess Michel Dabouis 1.14,2 2700 1320  
  12 0 Marielles s Kick Tail - Egida Play Damien Bonne Fabrice Souloy 1.14,6 2700 460  
  5 0 Utoky h Cygnus d'Odyssee - Epopee Franck Nivard Franck Leblanc 1.20,1 2700 290  
  1 d Tenerife Turgot s Capriccio - Cael des Fresneaux Anthony Barrier Pierre Belloche dg 2700 1130  
  3 d Sylvie de Betan s Ludo de Castelle - Kiss Me de Betan Antoine Wiels David Haon dg 2700 940  
  11 d Santa Rosa France s Kaisy Dream - Helice France Pierre Yves Verva Jean Luc Bigeon dg 2700 160  
  14 d Quarry Bay s Cygnus d'Odyssee - Barcarolle Camille Levesque Mike Lenders dg 2700 74  
  Vinnarodds: 11,40
  Uppfödare:  Ecurie Griff
  Ägare:  Ecurie Griff
2013-01-20 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Odds Pris
€ 700 000 13 1 Singalo h Goetmals Wood - Ingala David Thomain Louis Baudron 1.12,4 2700 187 € 350 000
  10 2 Quarry Bay s Cygnus d'Odyssee - Barcarolle Camille Levesque Mike Lenders 1.12,5 2700 120 € 175 000
  3 3 Scolie de Bassiere s Baccarat du Pont - Madame Melleray Anthony Barrier Thierry Duvaldestin 1.12,7 2700 140 € 91 000
  12 4 Tiego d'Etang h Chaillot - Harolene Charles Julien Bigeon Christian Bigeon 1.12,7 2700 20 € 42 000
  15 5 Tango Quick h Hasting - Namoura Quick Franck Nivard Franck Leblanc 1.13,0 2700 260 € 21 000
  18 6 Save The Quick s Jasmin de Flore - Heureuse Duchesse Eric Raffin Franck Leblanc 1.13,1 2700 73 € 14 000
  14 7 Surabaya Jiel s Goetmals Wood - Heredia Jiel Matthieu Abrivard Jean Luc Dersoir 1.13,2 2700 350 € 7 000
  2 0 Rive Droite s First de Retz - Her Miss du Guepre Fabien Gence Jean Marie Monclin 1.13,6 2700 1150  
  1 0 Soleil d'Enfer h Coktail Jet - Kavale d'Enfer Richard Joly Gilles Delacour 1.14,5 2700 470  
  17 0 Quif de Villeneuve h Coktail Jet - Etoile des Loges Yoann Lebourgeois Franck Leblanc 1.14,5 2700 180  
  5 0 Quarlos h L'As de Viretaute - Cette Angevine Mathieu Mottier Michel Dabouis 1.14,9 2700 1060  
  9 0 Paladin Bleu h Jag de Bellouet - Una Picolina Margot Grolier Loic Thieulent 1.15,5 2700 1350  
  4 0 Le Cannibale h Jag de Bellouet - Heart's Queen Nathalie Henry Fabrice Souloy 1.21,1 2700 310  
  6 d Taiga du Rib s Nice Love - Galinette Cendree Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais dg 2700 160  
  7 d Tchao de Loiron h Insert Gede - Kotka Damien Bonne Franck Leblanc dg 2700 4109  
  8 d Tigresse du Vivier s Niky - Idea du Vivier Thomas Levesque Mike Lenders dg 2700 1270  
  11 d Lavec Kronos h Enjoy Lavec - Dame Lavec Philippe Masschaele Lutfi Kolgjini dg 2700 690  
  16 d Pinson h Baccarat du Pont - Angelica du Pont Alexandre Abrivard Jean Michel Bazire dg 2700 270  
  Vinnarodds: 18,70
  Uppfödare:  Louis Baudron & Jean Baudron
  Ägare:  Louis Baudron
2012-01-22 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Odds Pris
€ 700 000 6 1 Quif de Villeneuve h Coktail Jet - Etoile des Loges Yoann Lebourgeios Franck Leblanc 1.12,0 2700 168 € 350 000
  12 2 Save The Quick s Jasmin de Flore - Heureuse Duchesse Eric Raffin Franck Leblanc 1.12,2 2700 34 € 175 000
  14 3 Private Love s Goetmals Wood - Amour d'Aunou David Thomain Fabrice Souloy 1.12,3 2700 140 € 91 000
  18 4 Oyonnax h In Love With You - Hermine d'Urga Pierre Edouard Mary Vincent Brazon 1.12,5 2700 86 € 42 000
  4 5 Tango Quick h Hasting - Namoura Quick Anthony Barrier Franck Leblanc 1.12,8 2700 250 € 21 000
  5 6 Trotting Race s Goetmals Wood - In Race Nathalie Henry Jean Baudron 1.12,9 2700 70 € 14 000
  3 7 Recia du Closet s Lulo Josselyn - Grenade du Closet Pierre Yves Verva Stephane Meunier 1.13,8 2700 190 € 7 000
  17 0 Prince de Montfort h Ipsos de Montfort - Eva du Verbois Antoine Wiels Sebastien Guarato 1.16,4 2700 910  
  2 0 Paladin Bleu h Jag de Bellouet - Una Picolina Mathieu Mottier Loic Thieulent 1.17,4 2700 1330  
  1 d Royale du Perthois s Blue Dream - Lionne Jean Loic Claude Jean Loic Claude Dersoir dg 2700 300  
  7 d Robert Keeper h Quadrophenio - China Speed Ludovic Mollard Jean Michel Bazire dg 2700 330  
  8 d Queroan de Jay h Gazouillis - Bulhanera Anne Barthelemy Axel Lenoir dg 2700 970  
  9 d Yarrah Boko h Coktail Jet - Big Blue Kitten Richard Joly Trond Anderssen dg 2700 430  
  10 d Quilon du Chatelet h Giant Cat - Vara du Chatelet Franck Nivard Axel Lenoir dg 2700 120  
  11 d Opale du Gaultier s Super Male - Gaelle du Gaultier Estelle Dessartre Patrice Dessartre dg 2700 230  
  13 d Punchy h Fortuna Fant - Half Time Julien Raffestin Jean Boillereau dg 2700 930  
  15 d Paris Haufor h Vivier de Montfort - Feline du Relais Damien Bonne Christian Bigeon dg 2700 190  
  16 d Rombaldi h Lulo Josselyn - Urgaflore Matthieu Abrivard Jean Luc Dersoir dg 2700 170  
  Vinnarodds: 16,80
  Uppfödare:  Mme Séverine Raimond &  Indivision Michel Royer
  Ägare:  Ecurie Augustin-Normand
2011-01-23 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Odds Pris
€ 700 000 18 1 Olga du Biwetz s Cezio Josselyn - Brise de la Tour Anthony Barrier Fabrice Souloy 1.12,7 2700 128 € 350 000
  10 2 Priscilla Blue s Extreme Dream - Ivilla Blue Eric Raffin Louis Baudron 1.13,0 2700 200 € 175 000
  12 3 Scipion du Goutier h Goetmals Wood - Gissi James Franck Nivard Franck Leblanc 1.13,0 2700 33 € 91 000
  16 4 Oyonnax h In Love With You - Hermine d'Urga Pierre Edouard Mary Vincent Brazon 1.13,0 2700 56 € 42 000
  13 5 Quarla s Extreme Dream - Isba Mathieu Abrivard Claude Campain 1.13,2 2700 200 € 21 000
  8 6 Pinson h Baccarat du Pont - Angelica du Pont Alexandre Abrivard Jean Michel Bazire 1.13,2 2700 65 € 14 000
  6 7 Pretty Jet s Defi d'Aunou - Idole Yoann Lebourgeois Sebastien Guarato 1.13,2 2700 350 € 7 000
  17 0 One du Rib h First de Retz - Bourse de Bellouet David Thomain Joel Hallais 1.13,2 2700 250  
  14 0 Prince de Montfort h Ipsos de Montfort - Eva du Verbois Antoine Wiels Sebastien Guarato 1.13,3 2700 860  
  1 0 Sawasde de Houelle s Gazouillis - Hetula du Tilleul Philippe Masschaele Franck Leblanc i.t 2700 940  
  2 0 La Dany Bar s Love You - Red Hot Action Julien Raffestin Marco Smorgon i.t 2700 770  
  3 0 Opale du Gaultier s Super Male - Gaelle du Gaultier Estelle Dessartre Patrice Dessartre i.t 2700 1030  
  4 0 Queen's Glory s Love You - Know How Julien Dubois Philippe Moulin i.t 2700 190  
  5 0 Quille Castelets s Kaiser Soze - Kandie du Rib Jean Loic Claude Dersoir Jean Loic Claude Dersoir i.t 2700 640  
  7 0 Picsou de Villabon h Speed Clayettois - Ghiza du Chene Ludovic Mollard Patrick Labrousse i.t 2700 940  
  11 0 Plenty Pocket s Ganymede - Cherry Lane Pierre Yves Verva Joel Van Eeckhaute i.t 2700 380  
  9 d Paris Haufor h Vivier de Montfort - Feline du Relais Damien Bonne Christian Bigeon dg 2700 85  
  15 d Premiere Steed s Workaholic - Goulette Steed Jonathan Carre Fabrice Souloy dg 2700 1260  
  Vinnarodds:  12,80
  Uppfödare:  Mme Nathalie Ledoyen
  Ägare:  Ecurie Nathalie Chatelain
2010-01-24 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Odds Pris
€ 700 000 16 1 One du Rib h First de Retz - Bourse de Bellouet David Thomain Joel Hallais 1.13,2 2700 182 € 350 000
  14 2 Paola de Lou h Podosis - Venise des Bois Nathalie Henry Laurent Claude Abrivard 1.13,3 2700 70 € 175 000
  13 3 Premiere Steed s Workaholic - Goulette Steed Franck Nivard Fabrice Souloy 1.13,3 2700 250 € 91 000
  6 4 Priscilla Blue s Extreme Dream - Ivilla Blue Eric Raffin Louis Baudron 1.13,4 2700 75 € 42 000
  15 5 Malakite s Vittel - Goelette Celine Leclercq Guy Verva 1.13,6 2700 270 € 21 000
  9 6 Plenty Pocket s Ganymede - Cherry Lane Pierre Yves Verva Joel Van Eeckhaute 1.13,6 2700 95 € 14 000
  11 7 Oyonnax h In Love With You - Hermine d'Urga Maxime Bezier Vincent Brazon 1.13,6 2700 50 € 7 000
  12 0 Quokine Berry s Chef du Chatelet - Idee du Corta Ludovic Mollard Jean Michel Bazire 1.13,6 2700 560  
  1 0 Rombaldi h Lulo Josselyn - Urgaflore Mathieu Abrivard Jean Luc Dersoir 1.13,7 2700 35  
  10 0 Prince de Montfort h Ipsos de Montfort - Eva du Verbois Antoine Wiels Sebastien Guarato 1.13,8 2700 590  
  3 0 Quille Castelets s Kaiser Soze - Kandie du Rib Jean Loic Claude Dersoir Jean Loic Claude Dersoir i.t 2700 150  
  4 0 Nymphe du Dollar s Sancho Panca - Hermione du Dollar Damien Bonne Sylvain Roger i.t 2700 880  
  8 0 New des Landes h Baccarat du Pont - Anoella du Ranch Yoann Lebourgeois Sebastien Hardy i.t 2700 1010  
  2 d Norma de la Frette s Cygnus d'Odyssee - Celiana Anthony Barrier Franck Leblanc dg 2700 1750  
  5 d Opaline d'Atout s Coktail Jet - Geline d'Atout Philippe Masschaele Fabrice Souloy dg 2700 430  
  7 d Nana du Las Vegas s Gazouillis - Elite du Las Vegas Mathieu Mottier Jacques Fernandes dg 2700 1100  
  Vinnarodds: 18,20
  Uppfödare:  Ecurie Rib
  Ägare:  Ecurie Rib
2009-01-18 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Odds Pris
€ 700 000 11 1 Malakite s Vittel - Goelette Celine Leclerq Guy Verva 1.13,6 2700 83 € 350 000
  14 2 Paola de Lou s Podosis - Venise des Bois Mathieu Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.13,7 2700 61 € 175 000
  8 3 Oyonnax  h In Love With You - Hermine d'Urga Pierre Edouard Mary Vincent Brazon 1.13,8 2700 240 € 91 000
  16 4 Magnificent Rodney h Coktail Jet - Bodomie Franck Nivard Ulf Nordin 1.14,1 2700 31 € 42 000
  4 5 Norma de la Frette s Cygnus d'Odyssee - Celiana Antoine Wiels Franck Leblanc 1.14,1 2700 1230 € 21 000
  10 6 Prince de Montfort h Ipsos de Montfort - Eva du Verbois Maxime Bezier Sebastien Guarato 1.14,2 2700 410 € 14 000
  6 7 Oasis Gede s Buvetier d'Aunou - Favorite Gede Philippe Masschaele Jean Michel Baudouin 1.14,5 2700 110 € 7 000
  12 0 Glen Kronos h Enjoy Lavec - Sweet Sound Nathalie Henry Lutfi Kolgjini 1.14,6 2700 340  
  3 0 New des Landes h Baccarat du Pont - Anoella du Ranch Yoann Lebourgeois Sebastien Hardy i.t 2700 1430  
  5 0 Lacheuse du Val s Challenger de Mye - Duchesse du Val Romain Christian Larue Daniel Larue i.t 2700 830  
  9 0 Lynx de Bellouet h Big Prestige - Vaunoise Ludovic Mollard Jean Michel Bazire i.t 2700 400  
  17 0 One du Rib h First de Retz - Bourse de Bellouet Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais i.t 2700 94  
  1 d Orchidee Blonde s Chef du Chatelet - Ixia Viniere Anthony Barrier Jean Baptiste Bossuet dg 2700 1420  
  2 d Prince Gede h Sancho Panca - Favorite Gede Pierre Yves Verva Thierry Duvaldestin dg 2700 84  
  15 d Nouba Turgot s Canada - Daljemosa Eric Raffin Franck Anne dg 2700 120  
  13 d Ladakh Jiel h Derby du Gite - Tokelia d'Alsace Julien Raffestin Jean Luc Dersoir dg 2700 590  
  7 str Noise s Ekir de Leau - Affriolante   Olivier Boudou        
2008-01-20 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Odds Pris
€ 700 000 16 1 Magnificent Rodney h Coktail Jet - Bodomie Franck Nivard Ulf Nordin 1.12,7 2700 71 € 350 000
  8 2 Olga du Biwetz s Cezio Josselyn - Brise de la Tour Yoann Lebourgeois Sebastien Guarato 1.12,8 2700 120 € 175 000
  14 3 Prince de Montfort h Ipsos de Montfort - Eva du Verbois Antoine Wiels Sebastien Guarato 1.13,2 2700 430 € 91 000
  12 4 North America s And Arifant - Horsaca Paul Marie Cedric Beurel 1.13,3 2700 240 € 42 000
  17 5 Hot Tub h Sugarcane Hanover - Bathing Beauty Eric Raffin Marcus Öhman 1.13,4 2700 170 € 21 000
  3 6 Orchidee Blonde s Chef du Chatelet - Ixia Viniere Anthony Barrier Jean Baptiste Bossuet 1.13,5 2700 370 € 14 000
  4 7 Ouatine d'Ostal s Fleuron Perrine - Funny Speed Maxime Bezier Maxime Bezier 1.13,5 2700 1150 € 7 000
  20 0 One du Rib h First de Retz - Bourse de Bellouet Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.13,6 2700 25  
  6 0 Mandarino Blue h Ganymede - Fangala Romain Derieux Jan Vanhoucke 1.13,7 2700 1230  
  9 0 Lellamika s Abricot du Laudot - Ellamika Romain Christian Larue Sylvain Roger i.t. 2700 1520  
  2 0 The Big Blue World h Copiad - Tameway Laurent Claude Abrivard Stephane Provoost i.t. 2700 1070  
  5 0 Odeisis de Vandel h Podosis - Deila de Vandel Anne Barthelemy Michel Lenoir i.t. 2700 1380  
  7 0 Nesione des Vents s Dirty-Hesione Emile Fournigault Pierre Michel Enault i.t. 2700 1580  
  13 0 Paddy du Buisson h Achille - Routchka Nathalie Henry Bernard Desmontils i.t. 2700 270  
  1 d Paon Royal h Fripon Rose - Ojakvale Julien Raffestin Patrick Bac dg 2700 1330  
  10 d Ghibellino h Pine Chip - Special Caf Philippe Masschaele Eric Bondo dg 2700 55  
  11 d Olimede h Ganymede - Dolickova Mathieu Abrivard Lutfi Kolgjini dg 2700 720  
  15 d Lynx de Bellouet h Big Prestige - Vaunoise Ludovic Mollard Jean Michel Bazire dg 2700 870  
  18 d Milia Pierji s Viking's Way - Emilia des Barges Pierre Yves Verva Patrice Lebouteiller dg 2700 160  
  19 d Ludo de Castelle h Cygnus d'Odyssee - Rive de Vire Gullaume Gillot Jean Luc Bigeon dg 2700 1170  
2007-01-21 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Odds Pris
€ 700 000 9 1 One du Rib h First de Retz - Bourse de Bellouet Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.14,0 2700 60 € 350 000
  5 2 Lumiere Celeste s Viking's Way - Classique Celeste Nathalie Henry Stephane Douaneau 1.14,0 2700 130 € 175 000
  16 3 Ludo de Castelle h Cygnus d'Odyssee - Rive de Vire Guillaume Gillot Jean Luc Bigeon 1.14,1 2700 79 € 91 000
  11 4 Litya de Bosens s Calife des Noues - Altesse Begonia Romain Gougeon Joel Hallais 1.14,2 2700 760 € 42 000
  20 5 Jag de Bellouet h Viking's Way - Vaunoise Mathieu Abrivard Christophe Gallier 1.14,4 2700 38 € 21 000
  4 6 Naif Phi h Fleuron Perrine - Elvire d'Arlau Anthony Barrier Jean Baptiste Bossuet 1.14,6 2700 1100 € 14 000
  7 7 Kinou Barbes s Alpha Barbes - Cracotte Barbes Jean Baudron Christian Bigeon 1.14,6 2700 510 € 7 000
  6 0 Lara Speed s Athos du Houlbet - Vicky du Houlbet Maxime Bezier Pascal Andre Geslin 1.15,0 2700 530  
  3 0 L'Ideal Bricois h Capitole - Une de Saint Brice Philippe Masschaele Jean Michel Baudouin 1.15,0 2700 770  
  1 0 Nana du Boisnant s Vivier de Montfort - Ecume de Donzy Laurent Claude Abrivard Luc Bourgoin i.t. 2700 440  
  2 0 Nesione des Vents s Dirty - Hesione Yoann Lebourgeois Pierre Michel Enault i.t. 2700 1380  
  15 0 Tag The Devil h Tagliabue - Advocates Devil Gaetan Prat Åke Svanstedt i.t. 2700 480  
  18 0 Jasoda s Voici du Niel - Alagda Romain Derieux Arsene Lannoo i.t. 2700 430  
  19 0 Mara Bourbon s And Arifant - Etta Extra Lous Baudron Jean Pierre Dubois i.t. 2700 42  
  14 d Nouba Turgot s Canada - Daljemosa Eric Raffin Franck Anne dg 2700 190  
  17 d Nobilis Jiel h Gai Brillant - Top Lady Julien Raffestin Jean Luc Dersoir dg 2700 870  
  8 d Lynx de Bellouet h Big Prestige - Vaunoise Ludovic Mollard Jean Michel Bazire dg 2700 540  
  10 d Notre Haufor h Podosis - Diane des Essarts Franck Nivard Christian Bigeon dg 2700 100  
  12 d Mirza du Vivier s Cezio Josselyn - Amelie du Vivier Arnaud Angeliaume Eric Lebon dg 2700 1030  
  13 str Milia Pierji s Viking's Way - Emilia des Barges            
2006-01-22 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Odds Pris
€ 700 000 20 1 Jag de Bellouet h Viking's Way - Vaunoise Mathieu Abrivard Christophe Gallier 1.13,6 2700 39 € 350 000
  18 2 Joyau d'Amour h Viking's Way - Taja du Vivier Eric Raffin Michael Jean Ruault 1.13,8 2700 24 € 175 000
  15 3 Jasoda s Voici du Niel - Alagda Louis Baudron Arsene Lannoo 1.13,8 2700 160 € 91 000
  11 4 Ludo de Castelle h Cygnus d'Odyssee - Rive de Vire Guillaume Gillot Jean Luc Bigeon 1.14,0 2700 1290 € 42 000
  5 5 L'Aunou du Fier s Buvetier d'Aunou - Venise du Fier Arnaud Angeliaume Fabrice Souloy 1.14,0 2700 2350 € 21 000
  10 6 Mirza du Vivier s Cezio Josselyn - Amelie du Vivier Nathalie Henry Eric Lebon 1.14,1 2700 100 € 14 000
  12 7 Klara des Sarts s Dream With Me - Eva des Sarts Jean Baudron Fernand Floribert Dubois 1.14,1 2700 1030 € 7 000
  6 0 Kinou Barbes s Alpha Barbes - Cracotte Barbes James Lebouteiller Christian Bigeon 1.14,3 2700 570  
  8 0 Milia Pierji s Viking's Way - Emilia des Barges Emile Fournigault Patrice Lebouteiller 1.14,3 2700 290  
  1 0 Joel James h Dahir de Prelong - Auliga Jean Philippe Mary Lutfi Kolgjini i.t. 2700 1810  
  2 0 James de Beaumee h Capitole - Thule de Vrie Georges Auvray Freddy Lefevre i.t. 2700 1720  
  3 0 Le Big Boss h Ustang de Mai - Berlinoise Jean Etienne Le Bec Gaston Alaine i.t. 2700 980  
  4 0 Lass Drop h Tenor de Baune - Drop In Michel Lenoir Stig H Johansson i.t. 2700 290  
  9 0 Straightup h Lindy's Crown - Royal Magic Maxime Bezier Stefan Melander i.t. 2700 960  
  13 0 Mon Jeu Diam h Big Prestige - Altesse d'Odyssee Pierre Yves Verva Jean Jacques Roulland i.t. 2700 1820  
  14 0 Energetic h Flying Irishman - Play Around Julien Raffestin Stefan Hultman i.t. 2700 1260  
  19 0 Scarlet Knight h Pine Chip - Ruby Crown Franck Nivard Stefan Melander i.t. 2700 260  
  17 d Jardy h Cygnus d'Odyssee - Courtisane Laurent Claude Abrivard Jean Michel Bazire dg 2700 110  
  7 d Litya de Bosens s Calife des Noues - Altesse Begonia Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais dg 2700 320  
  16 d Miss Castelle s Goetmals Wood - Rive de Vire Philippe Masschaele Thierry Duvaldestin dg 2700 140  
2005-01-23 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Odds Pris
€ 700 000 19 1 Jag de Bellouet h Viking's Way - Vaunoise Mathieu Abrivard Christophe Gallier 1.13,9 2700 11 € 350 000
  18 2 Scarlet Knight h Pine Chip - Ruby Crown Nathalie Henry Stefan Melander 1.14,1 2700 220 € 175 000
  16 3 Ilster d'Espiens h Ulster du Cadran - Tessa de Lavas Michel Lenoir Jacques Henri Treich 1.14,2 2700 250 € 91 000
  13 4 Igor de Miennais h Vivier de Montfort - Topaze de Miennais Laurent Claude Abrivard Claude Marie Fougeres 1.14,2 2700 540 € 42 000
  4 5 Ludo de Castelle h Cygnus d'Odyssee - Rive de Vire Jean Michel Bazire Jean Luc Bigeon 1.14,3 2700 370 € 21 000
  1 6 Le Big Boss h Ustang de Mai - Berlinoise Louis Baudron Gaston Alaine 1.14,6 2700 380 € 14 000
  14 7 Energetic h Flying Irishman - Play Around Eric Raffin Stefan Hultman 1.14,8 2700 1170 € 7 000
  9 0 Idalo h Ursis - Quela Thibault Viet Stephane Guelpa 1.15,1 2700 1570  
  17 0 Latinus h Dahir de Prelong - Benicia Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.15,5 2700 580  
  5 0 Koppa de Montfort h Vivier de Montfort - Bora du Declic Gilles Delacour Michael Jean Ruault i.t. 2700 1780  
  8 0 Instant Gede h Jet du Vivier - Bom Gede Jean Philippe Mary Patrick Marc Mottier i.t. 2700 1680  
  12 0 Ideal de l'Iton h Cygnus d'Odyssee - Victoria d'Atout Jean Baudron Jules Lepennetier i.t. 2700 2160  
  6 d Ico Kiki h Urfist des Pres - Biche Perrine Francois Roussel Stephane Guelpa dg 2700 890  
  11 d Jasoda s Voici du Niel - Alagda Pierre Yves Verva Arsene Lannoo dg 2700 1190  
  2 d Java de L'Iton s Podosis - Classic Mesloise James Lebouteiller Michel Donio dg 2700 2200  
  10 d Jomo du Rib h Tarass Boulba - Une Passion Jean Pierre Thomain Joel Hallais dg 2700 1650  
  7 d Karikal h Jiosco - Anne Speed Sebastien Ernault Pierre Levesque dg 2700 940  
  15 d Lazio du Bourg s Tadzio de la Motte - Fee de Marancourt Philippe Masschaele Joel Van Eeckhaute dg 2700 790  
  3 d Legs du Clos h Hetre Vert - Carina Barbes Franck Nivard Jules Lepennetier dg 2700 430  
2004-01-18 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Odds Pris
€ 700 000 15 1 Jag de Bellouet h Viking's Way - Vaunoise Mathieu Abrivard Christophe Gallier 1.14,5 2700 32 € 350 000
  16 2 Latinus h Dahir de Prelong - Benicia Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.15,3 2700 120 € 175 000
  18 3 Jirella s Cedre du Vivier - Chassarella Jean Michel Bazire Jean Michel Bazire 1.15,5 2700 54 € 91 000
  17 4 Joyau d'Amour h Viking's Way - Taja du Vivier Eric Raffin Tony Le Beller 1.15,9 2700 77 € 42 000
  10 5 Idalo h Ursis - Quela Gullaume Lizee Stephane Guelpa 1.15,9 2700 190 € 21 000
  13 6 Iatka Bocain s Renoso - Carlotta Bocain Patrick Rene Durand Jean Francois Yver 1.16,2 2700 1680 € 14 000
  6 7 Grisbi de Carless h Turquetil - Pakistane David Bekaert Philippe Mortagne 1.16,7 2700 1560 € 7 000
  2 0 Hozay de Mars h Nozay - Urlica du Maine Anthony Dollion Arnaud Leduc 1.17,0 2700 2000  
  5 0 Incisif Gede h Blue Eyes America - Battante Gede Yves Dreux Patrick Marc Mottier 1.17,8 2700 860  
  4 0 Hyperion h Atout du Closet - Nina Ninon Anthony Laigron Stephane Guelpa i.t. 2700 1280  
  8 0 Gitan de Coquerie h Viking de Bellouet - Sirene de Coquerie Regis Breux Christophe Gallier i.t. 2700 890  
  19 0 Kaisy Dream h Extreme Dream - Daisy Chain Louis Baudron Jean Pierre Dubois i.t. 2700 120  
  20 0 Revenue h Reve d'Udon - Hazel Sund Philippe Masschaele Lutfi Kolgjini i.t. 2700 58  
  1 d Ico Kiki h Urfist des Pres - Biche Perrine Francois Roussel Stephane Guelpa dg 2700 390  
  14 d Ideal de l'Iton h Cygnus d'Odyssee - Victoria d'Atout Franck Nivard Jules Lepennetier dg 2700 470  
  7 d Instant Gede h Jet du Vivier - Bom Gede Jean Philippe Mary Patrick Marc Mottier dg 2700 730  
  12 d Iouky du Pre h Baccarat du Pont - Bianca du Pre Gaetan Prat Henri Mahe dg 2700 1000  
  3 d Jerka de Janeiro s Athos de laBesvre - Strella Jean Pierre Thomain Jean Francois Senet dg 2700 610  
  11 d Jomo du Rib h Tarass Boulba - Une Passion Laurent Claude Abrivard Joel Hallais dg 2700 330  
  9 d Zerberus h Tenor de Baune - Three Troikas Jean Claude Hallais Veijo Heiskanen  dg 2700 290  
2003-01-19 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Odds Pris
€ 700 000 3 1 Joyau d'Amour h Viking's Way - Taja du Vivier Eric Raffin Jacques Provost 1.15,1 2700 256 € 250 000
  16 2 Flambeau des Pins h Quiton du Coral - Nuit des Pins Jean Loic Claude Dersoir Mathieu Fribault 1.15,4 2700 100 € 125 000
  13 3 Jirella s Cedre du Vivier - Chassarella Jean Michel Bazire Jean Michel Bazire 1.15,4 2700 43 € 65 000
  17 4 Kerido du Donjon h Coktail Jet - Betty du Donjon Philippe Masschaele Jean Luc Janvier 1.15,7 2700 33 € 30 000
  1 5 Haribeau de Pitz h Uno Atout - Tarassa de Pitz Laurent Claude Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.15,8 2700 1070 € 15 000
  10 6 Hutin Tebe h Odin de laVente - Night Flower Michel Lenoir Jacques Bruneau 1.15,9 2700 930 € 10 000
  4 7 Grisbi de Carless h Turquetil - Pakistane Jean Pierre Thomain Philippe Mortagne 1.16,2 2700 1080 € 5 000
  14 0 Hirosaka s Jet du Vivier - Querelle d'Image Francois Roussel Alain Roussel 1.16,8 2700 170  
  5 0 Historien h Reve d'Udon - Parenchyma Jean Claude Hallais Jean Luc Dersoir 1.16,9 2700 1120  
  2 0 Italica Gede s Workaholic - Scission Gede Marie Annick Sassier Marie Annick Sassier i.t. 2700 770  
  12 0 Ivory Pearl s Coktail Jet - Erato Yves Dreux Jean Luc Bigeon i.t. 2700 1220  
  18 0 Grace Ducal s Ultra Ducal - Salette Jean Philippe Mary Joel Van Eeckhaute i.t. 2700 280  
  19 0 Ipson de Mormal h Biesolo - Vera Vera Dof Philippe Gillot Ulf Nordin i.t. 2700 320  
  20 d First de Retz h Podosis - Ballerine de Retz Gaetan Prat Pierre Desire Allaire dg 2700 130  
  7 d Groom de Bootz h Vroum d'Or - Sada de laChaise Maxime Bezier Rene Fouassier dg 2700 1390  
  8 d Iatka Bocain s Renoso - Carlotta Bocain Mathieu Abrivard Jean Francois Yver dg 2700 1200  
  9 d Ideal de l'Iton h Cygnus d'Odyssee - Victoria d'Atout Gilles Delacour Jules Lepennetier dg 2700 860  
  6 d Iouky du Pre h Baccarat du Pont - Bianca du Pre Franck Nivard Henri Mahe dg 2700 54  
  11 d Itou Jim h Arnaqueur - Depeche Ludovic Mollard Jean Marie Monclin dg 2700 310  
  15 d Jardy h Cygnus d'Odyssee - Courtisane Jean-Paul Piton Philippe Allaire dg 2700 430  
2002-01-20 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. Odds Pris
€ 500 000 6 1 Hutin Tebe h Odin de laVente - Night Flower Michel Lenoir Jacques Bruneau 1.17,3 2700 277 € 250 000
  3 2 Itou Jim h Arnaqueur - Depeche Ludovic Mollard Jean Marie Monclin 1.17,3 2700 310 € 125 000
  14 3 Grace Ducal s Ultra Ducal - Salette Joel Van Eeckhaute Joel Van Eeckhaute 1.17,5 2700 240 € 65 000
  16 4 Fripon Rose h Tipouf - Queen Emeraude Pierre Yves Verva Alain Laurent 1.17,5 2700 320 € 30 000
  5 5 Guenor h Tenor de Baune - Ailaine Franck Nivard Jean Baptiste Bossuet 1.17,6 2700 1170 € 15 000
  10 6 Historien h Reve d'Udon - Parenchyma Eric Raffin Jean Luc Dersoir 1.17,8 2700 470 € 10 000
  13 7 Com Hector h Pythagoras - Ina Brooke Guillaume Lizee Catarina Lundström 1.17,9 2700 510 € 5 000
  12 0 Habitat h Vicomte de Yet - Darbouka Top Yves Dreux Patrick Hawas 1.18,7 2700 1020  
  9 d Fadir Castelets s Lutin d'Isigny - Vadir Jean Paul Piton Johan Teerlinck dg 2700 800  
  15 d Frascati h Reel Chouan - Rasquita Philippe Bekaert Nicolas Roussel dg 2700 570  
  2 d Horsy h Hetre Vert - Albediere Arnaud Angeliaume Patrick Marc Mottier dg 2700 1370  
  1 d Idalo h Ursis - Quela Jean Loic Claude Dersoir Stephane Guelpa dg 2700 80  
  4 d Incisif Gede h Blue Eyes America - Battante Gede Laurent Claude Abrivard Patrick Marc Mottier dg 2700 370  
  8 d Instant Gede h Jet du Vivier - Bom Gede Jean Philippe Mary Patrick Marc Mottier dg 2700 150  
  11 d Iouky du Pre h Baccarat du Pont - Bianca du Pre Jean Michel Bazire Henri Mahe dg 2700 14  
  7 d Ispalion Jarzeen h As d'Espiens - Erika de Rogdan Philippe Masschaele Jean Warin dg 2700 130  
2001-01-21 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist.   Pris
3 000 000 FRF 15 1 First de Retz h Podosis - Ballerine de Retz Jean Loic Claude Dersoir Philippe Allaire 1.16,0 2700   1 500 000 FRF
  2 2 Gobernador h Buvetier d'Aunou - Tangala Philippe Gillot Pierre Desire Allaire 1.16,5 2700   750 000 FRF
  1 3 Historien h Reve d'Udon - Parenchyma Jean Philippe Mary Jean Luc Dersoir 1.16,5 2700   390 000 FRF
  5 4 Hibiscus du Rib h Quiton du Coral - Aberlande Jean Pierre Thomain Joel Hallais 1.16,6 2700   180 000 FRF
  12 5 Gremce Ducal s Ultra Ducal - Salette Joel Van Eeckhaute Joel Van Eeckhaute 1.16,9 2700   90 000 FRF
  14 6 Fripon Rose h Tipouf - Queen Emeraude Alain Laurent Alain Laurent 1.17,2 2700   60 000 FRF
  10 7 Habitat h Vicomte de Yet - Darbouka Top Yves Dreux Patrick Hawas 1.17,3 2700   30 000 FRF
  7 0 Fadir Castelets s Lutin d'Isigny - Vadir Philippe Masschaele Johan Teerlinck i.t. 2700    
  9 0 Ivoire de Grammont h Ukir de Jemma - Sidonie Jean Michel Bazire Philippe Allaire i.t. 2700    
  11 0 Honneur de France h Tipouf - Ria de Hoc Laurent Claude Abrivard Laurent Claude Abrivard i.t. 2700    
  3 0 Fontaine du Poli s Quartz Bellemois - Ucatra Jean Marc Maurice Riaud Raymond Robert Rolland i.t. 2700    
  4 0 Com Hector h Pythagoras - Ina Brooke Philippe Bekaert Catarina Lundström i.t. 2700    
  6 0 Jackhammer h Demilo Hanover - Cullti Jean Paul Piton Ulf Nordin i.t. 2700    
  8 d Eclair du Pam h Opus Dei - Urania du Marais Jean Claude Hallais Nicolas Roussel dg 2700    
  13 d Frascati h Reel Chouan - Rasquita Michel Lenoir Jean Roussel dg 2700    
2000-01-23 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist.   Pris
  9 1 First de Retz h Podosis - Ballerine de Retz Jean Loic Claude Dersoir Pierre Desire Allaire 1.17,4 2700   1 250 000 FRF
2500000 4 2 Grace Ducal s Ultra Ducal - Salette Joel Van Eeckhaute Joel Van Eeckhaute 1.17,7 2700   625 000 FRF
  2 3 Fadir Castelets s Lutin d'Isigny - Vadir Philippe Masschaele Johan Teerlinck 1.17,7 2700   375 000 FRF
  10 4 Fripon Rose h Tipouf - Queen Emeraude Alain Laurent Frederic Philippe Soulat 1.17,8 2700   150 000 FRF
  1 5 Dover s Jet de Prapin - Oropa Didier Brohier Didier Brohier 1.17,9 2700   100 000 FRF
  8 0 Erestan des Rondes h Florestan - Royale Lady Yves Dreux Laurent Claude Abrivard 1.18,0 2700    
  5 0 Frascati h Reel Chouan - Rasquita Michel Lenoir Jean Roussel 1.18,5 2700    
  3 0 Eros du Rocher h Quito de Talonay - Miss Cleville Philippe Gillot Ulf Nordin i.t 2700    
  11 0 Rocky Kim h Ogorek - Christy Kim Jean Claude Hallais Anders Lindqvist dist 2700    
  6 d Filou de la Grille h Le Loir - Paola du Pont Laurent Claude Abrivard Laurent Claude Abrivard dg 2700    
  7 d Ekir de Leau h Fakir du Vivier - Noix de Coco Jean Michel Bazire Jules Lepennetier dg 2700    
  12 d Holly du Locton s Viking's Way - Biche du Locton Jean Paul Piton Philippe Allaire dg 2700    
1999-01-24 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist.   Pris
2 500 000 FRF 9 1 Fripon Rose h Tipouf - Queen Emeraude Alain Laurent Francois Cardot 1.15,8 2700   1 250 000 FRF
  17 2 Fan Quick h And Arifant - Ura Quick Laurent Claude Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.15,8 2700   625 000 FRF
  10 3 Holly du Locton s Viking'S Way - Biche du Locton Jean Paul Piton Philippe Allaire 1.15,9 2700   345 000 FRF
  8 4 Filou de la Grille h Le Loir - Paola du Pont Jean Philippe Mary Laurent Claude Abrivard 1.15,9 2700   144 000 FRF
  14 5 David Ceda h Dansor Tilly - Annie Song Philippe Bekaert Anders Lindqvist 1.16,0 2700   94 000 FRF
  11 6 Eclair du Pam h Opus Dei - Urania du Marais Michel Lenoir Nicolas Roussel 1.16,1 2700   30 000 FRF
  4 7 Cyrus Buissonay h Noble Atout - Kutara Philippe Forget Dominik Cordeau 1.16,3 2700   12 000 FRF
  15 0 Cyclone Nay h Lory - Rhyolite Jean Pierre Thomain Henri Cogne 1.16,3 2700    
  18 0 Rocky Kim h Ogorek - Cristy Kim Philippe Masschaele Anders Lindqvist 1.16,4 2700    
  1 0 Emilio Balago h Quadrophenio - Uline de Chenu Jean Claude Hallais Bruno Cantin i.t 2700    
  3 0 Dany Royale s Le Cocher - Parade Royale Gaetan Prat Loic Desire Abrivard i.t 2700    
  6 0 Espoir d'Angis h Navaki - Uella de Keralle Frederic Prat Andre Dubois i.t 2700    
  12 0 Com Fear h Pythagoras - Speedrise Bpwl David Cinier Peter Engberg i.t 2700    
  16 0 Ekir de Leau h Fakir du Vivier - Noix de Coco Jean Michel Bazire Jules Lepennetier i.t 2700    
  20 0 Express Road h James Pile - Nephte Jean Marie Monclin Philippe Allaire i.t 2700    
  2 d Betsy Clairchamp s Quel Soro - Trinite de Tillard Herve Sionneau Michel Triguel dg 2700    
  5 d Dira s Minou du Donjon - Thalie Pierre Yves Verva Jean Claude Rivault dg 2700    
  7 d First de Retz h Podosis - Ballerine de Retz Jean Loic Claude Dersoir Jacky Bethouart dg 2700    
  13 d Ezira Josselyn s Royal Prestige - Quezira Stephane Delasalle Laurent G Fernandes dg 2700    
  19 d Cygnus d'Odyssee h Workaholic - Nymphe d'Odyssee Franck Nivard Jean Philippe Dubois dg 2700    
1998-01-18 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist.   Pris
2 500 000 FRF 12 1 Dream With Me h Tarass Boulba - Rangone Francois Roussel Alain Roussel 1.16,8 2700   1 250 000 FRF
  8 2 Eclair de Vandel h Sancho Panca - Scottish de Vandel Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.17,3 2700   625 000 FRF
  9 3 Cygnus d'Odyssee h Workaholic - Nymphe d'Odyssee Franck Nivard Jean Philippe Dubois 1.17,3 2700   345 000 FRF
  14 4 Arcadia s Jiosco - Lamyotiere Yves Dreux Bernard Desmontils 1.17,4 2700   144 000 FRF
  10 5 Express Road h James Pile - Nephte Jean Paul Piton Philippe Allaire 1.17,6 2700   94 000 FRF
  13 6 Don Paulo h Hurgo - Quida Philippe Gillot Franck Blandin 1.17,6 2700   30 000 FRF
  7 7 Rocky Kim h Ogorek - Cristy Kim Philippe Masschaele Anders Lindqvist 1.17,7 2700   12 000 FRF
  2 0 Emilio Balago h Quadrophenio - Uline de Chenu Philippe Bekaert Loic Marie Dalifard i.t 2700    
  3 0 Ecrin Castelets h Marpheulin - Pandora Pierre Yves Verva Bernard Desmontils i.t 2700    
  5 0 Cesar d'Argos h Orestan - Miss d'Argos Michel Lenoir Antoine Paul Bezier i.t 2700    
  6 0 Espoir d'Angis h Navaki - Uella de Keralle Jean Philippe Mary Andre Dubois i.t 2700    
  11 0 Dryade des Bois s Off Gy - Tulipe d'Alligny Jean Marie Monclin Jean Baptiste Bossuet i.t 2700    
  4 d Eros du Rocher h Quito de Talonay - Miss Cleville Jean Claude Hallais Ulf Nordin dg 2700    
  1 d Etoile des Blaves s Traveller - Taquine Anne Jean Michel Bazire Jean Michel Bazire dg 2700    
1997-01-19 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist.   Pris
2 500 000 FRF 7 1 Dream With Me h Tarass Boulba - Rangone Francois Roussel Alain Roussel 1.17,3 2700   1 250 000 FRF
  13 2 Don Paulo h Hurgo - Quida Philippe Gillot Franck Blandin 1.17,6 2700   625 000 FRF
  12 3 Destin de Busset h Opus Dei - Joncheraye Laurent Claude Abrivard Laurent Claude Abrivard 1.17,8 2700   375 000 FRF
  9 4 Costa du Bouffey s Okwo - Paola de Suce Michel Lenoir Michel Lenoir 1.17,8 2700   150 000 FRF
  16 5 Bonheur de Tillard h Podosis - Joie de Tillard Jean Claude Hallais Jean Claude Hallais 1.18,1 2700   100 000 FRF
  15 0 Arcadia s Jiosco - Lamyotiere Pierre Yves Verva Bernard Desmontils 1.18,1 2700    
  5 0 Dresden s Tarass Boulba - Shelford Alain Laurent Jean Etienne Dubois 1.18,3 2700    
  1 0 Tres Solide L. h Tibur - Make Magic Jean Paul Piton Tommy Hanne i.t 2700    
  3 0 Cyclone Nay h Lory - Rhyolite Yves Dreux Henri Cogne i.t 2700    
  4 0 Chopin des Lices h Jiosco - Saysabane Jean Philippe Mary Alain Houssin i.t 2700    
  6 0 Bengali du Loir h Quebir de Chenu - Quovaria du Loir Philippe Bekaert Ulf Nordin i.t 2700    
  10 0 Filou du Boscail h Mathusalem - Kaline du Vivier Philippe Masschaele S.A. du Boscail i.t 2700    
  11 0 Bleuet de Crepon h Orchis d'Odyssee - Lara de L'If Herve Sionneau Laurent Leduc i.t 2700    
  14 0 Anita de la Vallee s Le Loir - Nova de Couronne Jean Marie Monclin Loic Desire Abrivard i.t 2700    
  2 d Belle Argence s Noble Atout - Sainte Genevieve Jean Michel Bazire Ulf Nordin dg 2700    
  8 d Eclair de Vandel h Sancho Panca - Scottish de Vandel Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais dg 2700    
1996-01-21 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist.   Pris
2 500 000 FRF 10 1 Arcadia s Jiosco - Lamyotiere Pierre Yves Verva Bernard Desmontils 1.17,0 2700   1 250 000 FRF
  15 2 Courlis du Pont h Opus Dei - Hirondelle du Pont Philippe Bekaert Ulf Nordin 1.17,1 2700   625 000 FRF
  13 3 Anita de la Vallee s Le Loir - Nova de Couronne Jean Marie Monclin Loic Desire Abrivard 1.17,8 2700   375 000 FRF
  3 4 Creator Boy h Firstly - Nijinska Yves Dreux Yves Dreux 1.17,8 2700   150 000 FRF
  2 5 Bengali du Loir h Quebir de Chenu - Quovaria du Loir Philippe Gillot Ulf Nordin 1.17,8 2700   100 000 FRF
  5 0 Andromaque s Orfeu Negro - Ocoville Jean Pierre Thomain Bertrand de Folleville 1.17,8 2700    
  16 0 Uno Atout h Istraeki - Lura d'Atout Michel Lenoir Alain Roussel 1.17,9 2700    
  1 0 Fadalio h Super Expert - Nashville Philippe Masschaele Alphonse Vanberghen i.t 2700    
  6 0 A Novo h Indien Rapide - Querybiade Pascal Andre Geslin Antoine Paul Bezier i.t 2700    
  7 0 Attirant h Ludo du Chignon - Quabuleuse Alain Laurent Alain Laurent i.t 2700    
  12 0 Viking de Crepon h Tony M - Romy des Castelets Jean Michel Bazire Laurent Leduc i.t 2700    
  4 d Basic h Quito de Talonay - Itierie Jean Loic Claude Dersoir Jean Luc Dersoir dg 2700    
  8 d Bigfeu h Feu Vert - Eversion Jean Philippe Mary Jean Francois Popot dg 2700    
  9 d Vanilie s Fanacques - Idilie Christophe Chalon Guy Maurice Dreux dg 2700    
  14 d Vive Ludoise s Kronos du Vivier - Fanchon Vive Jean Claude Hallais Jean Claude Hallais dg 2700    
  11 d Balzac h Niflosac - Jorade Pierre Levesque Bertrand de Folleville dg 2700    
  17 str Sea Cove h Bonefish - Songlark            
1995-01-22 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist.   Pris
2 500 000 FRF 14 1 Uno Atout h Istraeki - Lura d'Atout Michel Lenoir Alain Roussel 1.18,1 2700   1 250 000 FRF
  1 2 Arcadia s Jiosco - Lamyotiere Yves Dreux Bernard Desmontils 1.18,2 2700   625 000 FRF
  9 3 Anita de la Vallee s Le Loir - Nova de Couronne Jean Marie Monclin Loic Desire Abrivard 1.18,4 2700   375 000 FRF
  5 4 Valseur Barbes h Kimberland - Nanou des Vallees Jean Loic Claude Dersoir Christian Bigeon 1.18,4 2700   150 000 FRF
  11 5 Vrai Lutin h Lutin d'Isigny - Halise Jean Pierre Thomain Jean Pierre Viel 1.18,5 2700   100 000 FRF
  2 0 Bella Kadesh s Quarisso - Rebecca Kadesh Pascal Andre Geslin Jean Baptiste Bossuet 1.19,0 2700    
  4 0 Balzac h Niflosac - Jorade Pierre Levesque Bertrand de Folleville 1.19,0 2700    
  7 0 Courlis du Pont h Opus Dei - Hirondelle du Pont Philippe Bekaert Ulf Nordin i.t 2700    
  10 0 Useria s Jorky - Frenesie Seguinel Gilles Baudron Gilles Baudron i.t 2700    
  12 0 Une Fleur s Degel - Orelie des Bois Lionel Lequeux Jacques Andre Fribault i.t 2700    
  13 d Alpha Barbes h Neric Barbes - Girl Tyska Jean Philippe Mary Christian Bigeon dg 2700    
  3 d Annie Royale s Igor du Beauvoisin - Parade Royale Alain Laurent Alain Laurent dg 2700    
  6 d Bonheur de Tillard h Podosis - Joie de Tillard Jean Claude Hallais Jean Claude Hallais dg 2700    
  8 d Viking de Crepon h Tony M - Romy des Castelets Jean Michel Bazire Laurent Leduc dg 2700    
1994-01-23 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist.   Pris
2 500 000 FRF 7 1 Vive Ludoise s Kronos du Vivier - Fanchon Vive Jean Claude Hallais Jean Claude Hallais 1.16,8 2700   1 250 000 FRF
  9 2 Alpha Barbes h Neric Barbes - Girl Tyska Jean Philippe Mary Christian Bigeon 1.16,9 2700   625 000 FRF
  5 3 Anita de la Vallee s Le Loir - Nova de Couronne Jean Marie Monclin Loic Desire Abrivard 1.17,3 2700   375 000 FRF
  3 4 Lucky Tilly h Chambon P - Divina Tilly Alain Laurent Jacky Bethouart 1.17,4 2700   150 000 FRF
  10 5 Uno Atout h Istraeki - Lura d'Atout Francois Roussel Alain Roussel 1.17,4 2700   100 000 FRF
  6 0 Tout Bon h Levorino - Egyptia Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.17,4 2700    
  1 0 Uthman h Ignifuge - Queen du Trio Jean Pierre Thomain Emmanuel Ruault 1.19,3 2700    
  2 0 Vallee du Loir s Hurgo - Quovaria du Loir Herve Sionneau Alain Sionneau i.t 2700    
  8 d Une Fleur s Degel - Orelie des Bois Lionel Lequeux Jacques Andre Fribault dg 2700    
  4 d Viking de Crepon h Tony M - Romy des Castelets Pascal Andre Geslin Laurent Leduc dp 2700    
1993-01-24 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist.   Pris
2 500 000 FRF 4 1 Tout Bon h Levorino - Egyptia Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.17,6 2650   1 250 000 FRF
  10 2 Une Fleur s Degel - Orelie des Bois Lionel Lequeux Jacques Andre Fribault 1.17,7 2650   625 000 FRF
  5 3 Alpha Barbes h Neric Barbes - Girl Tyska Jean Philippe Mary Christian Bigeon 1.17,9 2650   375 000 FRF
  6 4 Uthman h Ignifuge - Queen du Trio Jean Pierre Thomain Jacky Legall 1.17,9 2650   150 000 FRF
  3 5 Ultranza s Kronos du Vivier - Idylle de Sevres Michel Marcel Gougeon Roland Roger Dabouis 1.18,2 2650   100 000 FRF
  9 0 Vallee du Loir s Hurgo - Quovaria du Loir Herve Sionneau Alain Sionneau 1.18,2 2650    
  11 0 Uno Atout h Istraeki - Lura d'Atout Michel Lenoir Alain Roussel 1.18,6 2650    
  1 0 Tevenn Mancellerie s Kepi Vert - Apogee Jean Marie Monclin Jean Marie Monclin i.t 2650    
  8 0 Urf du Vast h Moktar - Parade du Vast Philippe Bekaert Jean Pierre Viel i.t 2650    
  2 d Uraba s Valmont - Kinera Pierre Levesque Henry Louis Levesque dg 2650    
  7 d Vaflosa Gede s Lurabo - Champenoise Yves Dreux Marie Annick Sassier dg 2650    
1992-02-19 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist.   Pris
2 500 000 FRF 7 1 Voici du Niel h Kimberland - Keravale Laurent Claude Abrivard Ulf Nordin 1.16,8 2650   1 250 000 FRF
  8 2 Vivier de Montfort h Kronos du Vivier - Hotesse du Houx Jean Claude Hallais Christian Bigeon 1.16,9 2650   625 000 FRF
  14 3 Queila Gede s Gazon - Deila Michel Marcel Gougeon Roger Baudron 1.17,2 2650   375 000 FRF
  3 4 Urf du Vast h Moktar - Parade du Vast Philippe Bekaert Jean Pierre Viel 1.17,2 2650   150 000 FRF
  12 5 Uno Atout h Istraeki - Lura d'Atout Jean Philippe Mary Paul Billon 1.17,3 2650   100 000 FRF
  6 0 Tout Bon h Levorino - Egyptia Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.17,3 2650    
  15 0 Ursulo de Crouay h Mivus - Jamylene de Blay Philippe Gillot Joel Hallais 1.17,4 2650    
  1 0 Union Normandy s Kael - Icorne Pascal Andre Geslin Philippe Ternisien i.t 2650    
  2 0 Uthman h Ignifuge - Queen du Trio Alain Sionneau Jacky Legall i.t 2650    
  9 0 Silius h Hurgo - Kantarina Gilles Delacour Bertrand Lefevre i.t 2650    
  10 0 Tristan d'Essarts h Jiosco - Lorenza Alain Laurent Alain Laurent i.t 2650    
  11 0 Suva s Seddouk - Hova Yves Dreux Bernard Desmontils i.t 2650    
  13 0 Piper Cub h Tibur - Dansos Jean Pierre Thomain Stig Engberg i.t 2650    
  16 d Reine du Corta s Ura - Legende du Corta Michel Lenoir Alain Roussel dg 2650    
  5 d Un Beau Brun h Nicos du Vivier - Liserine Stephane Queru Jean Francois Popot dg 2650    
  4 d Une Fleur s Degel - Orelie des Bois Lionel Lequeux Jacques Andre Fribault dg 2650    
1991-01-20 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist.   Pris
2 000 000 FRF 12 1 Queila Gede s Gazon - Deila Michel Marcel Gougeon Roger Baudron 1.19,3 2650   1 000 000 FRF
  9 2 Seilhac h Janus de Crille - Dany Rose Jean Marc Maurice Riaud Patrick Hawas 1.19,4 2650   500 000 FRF
  4 3 Tiarko h Jorky - Loira Jean Claude Hallais Jean Claude Hallais 1.19,4 2650   300 000 FRF
  6 4 Suva s Seddouk - Hova Yves Dreux Bernard Desmontils 1.19,4 2650   120 000 FRF
  13 5 Reine du Corta s Ura - Legende du Corta Michel Lenoir Alain Roussel 1.19,6 2650   80 000 FRF
  7 0 Quatrieme Tete s Effiat - Kaleota Serge Queru Christian Bigeon 1.19,7 2650    
  8 0 Tristan d'Essarts h Jiosco - Lorenza Jean Pierre Thomain Stig Engberg 1.19,7 2650    
  3 0 Sem Kervaden h Haut de Bellouet - Unum Paul Delanoe Paul Delanoe i.t. 2650    
  10 0 Rikita Fouteau s Bill D - Ilouchka Philippe Bekaert Andre Dreux i.t. 2650    
  1 0 Suhlano h Chabichou - Uhlane Alain Laurent Gerard Mottier i.t. 2650    
  11 0 Stirwen h Valmont - Eve Rapide Philippe Gillot Guy Lhomet i.t. 2650    
  5 0 Qualvolta s Vasco - Tulipe de Retz Jean Michel Bazire Jean Pierre Blot i.t. 2650    
  2 d Rose du Beauvoisin s Fleuronne - Clio du Beauvoisin Jean Marie Monclin Claude Cliquet dg 2650    
1990-01-21 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist.   Pris
1 700 000 FRF 14 1 Reine du Corta s Ura - Legende du Corta Michel Lenoir Alain Roussel 1.18,8 2650   850 000 FRF
  3 2 Quatrieme Tete s Effiat - Kaleota Serge Queru Christian Bigeon 1.19,0 2650   425 000 FRF
  10 3 Stirwen h Valmont - Eve Rapide Philippe Gillot Guy Lhomet 1.19,2 2650   255 000 FRF
  5 4 Rikita Fouteau s Bill D - Ilouchka Philippe Bekaert Andre Dreux 1.19,5 2650   102 000 FRF
  11 5 Qualifie h Hajacques de Chenu - Felix Culpa Jean Marie Monclin Gerard Nivelet 1.19,6 2650   68 000 FRF
  4 0 Surprise Poterie s Hellouet - Nitokris Jean Pierre Thomain Lucien Haize 1.19,6 2650    
  2 0 Suva s Seddouk - Hova Alain Laurent Bernard Desmontils 1.20,1 2650    
  1 0 Querfeu h Feu Vert - Eversion Pierre Levesque Jean Pierre Leger i.t. 2650    
  6 0 Qualvolta s Vasco - Tulipe de Retz Michel Dabouis Jean Pierre Blot i.t. 2650    
  7 0 Ramage h Firstly - Bella D Jules Lepennetier Guy Maurice Dreux i.t. 2650    
  8 0 Seilhac h Janus de Crille - Dany Rose Jean Marc Maurice Riaud Ali Hawas i.t. 2650    
  9 0 Rivage h Dianthus - Gavarnie Laurent Claude Abrivard Jean Yves Raffegeau i.t. 2650    
  15 0 Potin d'Amour h Chambon P - Java d'Amour Jean Claude Hallais Jan Kruithof i.t. 2650    
  12 d Quel Soro h Ignifuge - Lurasia Alain Sionneau Alain Sionneau dg 2650    
  13 d Speed Clayettois h Joachim - Belle Clayettoise Yves Dreux Ali Hawas dg 2650    
1989-01-22 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist.   Pris
1 700 000 FRF 11 1 Reve d'Udon h Ejakval - Mavia du Vivier Jean Claude Hallais Bernard Desmontils 1.20,3 2650   850 000 FRF
  14 2 Reine du Corta s Ura - Legende du Corta Michel Lenoir Alain Roussel 1.20,5 2650   425 000 FRF
  9 3 Qualifie h Hajacques de Chenu - Felix Culpa Jean Marie Monclin Gerard Nivelet 1.20,5 2650   255 000 FRF
  10 4 Rivage h Dianthus - Gavarnie Michel Marcel Gougeon Jean Rene Gougeon 1.20,5 2650   102 000 FRF
  2 5 Ouarsenis h Ersin - Image Gem Patrick Cheradame Francois Cardot 1.20,5 2650   68 000 FRF
  12 0 Prince Atout h Seddouk - Dame d'Atout II Alain Sionneau Alain Roussel 1.20,6 2650    
  13 0 Olvera s Ura - Samoura Alain Laurent Claude Campain 1.20,7 2650    
  3 0 Oh Ma Hutte s Bel Hortensia - Jaglone Jean Paul Piton Charles Jean Piton i,t 2650    
  4 0 Rose du Beauvoisin s Fleuronne - Clio du Beauvoisin Jean Pierre Thomain Claude Cliquet i,t 2650    
  5 0 Rikita Fouteau s Bill D - Ilouchka Philippe Bekaert André Dreux i,t 2650    
  1 0 Royal Chambon h Chambon P - Ganga du Cornica Yves Lizee Jean Claude Rivault i,t 2650    
  6 0 Oreste Brillouard h Actium - Grazia Brillouard Jacques Maurice Riaud Ulf Nordin i,t 2650    
  8 0 Qualvolta s Vasco - Tulipe de Retz Michel Dabouis Jean Pierre Blot i,t 2650    
  15 0 Potin d'Amour h Chambon P - Java d'Amour Yves Dreux Jan Kruithof i,t 2650    
  7 d Polanska s Haut de Bellouet - Fleur du Brossais Herve David Philippe Lemetayer dg 2650    
1988-01-24 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist.   Pris
1 400 000 FRF 13 1 Podosis h Florestan - Civette II Patrick Cheradame Roger Ledoyen 1.19,2 2650   700 000 FRF
  9 2 Prince Atout h Seddouk - Dame d'Atout II Michel Lenoir Alain Roussel 1.19,3 2650   350 000 FRF
  12 3 Olvera s Ura - Samoura Alain Laurent Claude Campain 1.19,3 2650   210 000 FRF
  15 4 Potin d'Amour h Chambon P - Java d'Amour Yves Dreux Jan Kruithof 1.19,6 2650   84 000 FRF
  10 5 Okwo h Haut de Bellouet - Girl Taxi Jean Marie Monclin Joel Hallais 1.19,6 2650   56 000 FRF
  14 0 Oligo h Ersin - Cily Port Philippe Bekaert Joel Hallais 1.20,0 2650    
  8 0 Opus Dei h Florestan - Uscilla Jean Michel Lefebvre Jean Marie Lesne 1.20,1 2650    
  11 0 Quel Soro h Ignifuge - Lurasia Alain Sionneau Alain Sionneau i,t 2650    
  3 0 Oreste Brillouard h Actium - Grazia Brillouard Pierre Levesque Ulf Nordin i,t 2650    
  6 0 Paugayen Port h Dauga - Sissi Port Jean Claude Hallais Joel Hallais i,t 2650    
  1 0 Or Emeraude h Duc de Feulavoir - Gerbe d'Emeraude Jean Yves Bachelot Daniel Guy Gillet i,t 2650    
  2 0 Quiltor h Directoire H - Facoste Herve David Jean Francois Mary i,t 2650    
  4 0 Patricia s Chambon P - Agrippa Michel Marcel Gougeon Claude Campain i,t 2650    
  5 0 Portolugo h Axius - Irmadonna Jacques Maurice Riaud Ali Hawas i,t 2650    
  7 d Queila Gede s Gazon - Deila Yvon Martin Yvon Martin dg 2650    
1987-01-18 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist.   Pris
1 100 000 FRF 12 1 Oligo h Ersin - Cily Port Philippe Bekaert Joel Hallais 1.20,0 2650   600 000 FRF
  5 2 Prince Atout h Seddouk - Dame d'Atout II Michel Lenoir Alain Roussel 1.20,5 2650   260 000 FRF
  4 3 Olvera s Ura - Samoura Alain Sionneau Claude Campain 1.20,5 2650   125 000 FRF
  10 4 Podosis h Florestan - Civette II Michel Marcel Gougeon Roger Ledoyen 1.20,8 2650   75 000 FRF
  8 5 Opus Dei h Florestan - Uscilla Jean Michel Lefebvre Jean Marie Lesne 1.20,8 2650   40 000 FRF
  3 0 Prince de Crepon h Greyhound - Linotte du Bouffey Jean Pierre Thomain Denis Legrand 1.21,2 2650    
  7 0 Okwo h Haut de Bellouet - Girl Taxi Jean Claude Hallais Joel Hallais 1.21,8 2650    
  11 0 Ogino h Vasco - Sonnette du Pont Gerard Raulline Bernard Raulline i,t 2650    
  1 d Patricia s Chambon P - Agrippa Alain Laurent Claude Campain dg 2650    
  2 d Ode de Ker Val s Beausejour II - Gina Williams Jean Marie Monclin Ghislain Fontenay dg 2650    
  6 d Portolugo h Axius - Irmadonna Jacques Maurice Riaud Ali Hawas dg 2650    
  9 d Orfeu Negro h Valmont - Eregoya Bernard Oger Leopold Verroken dg 2650    
  13 d Potin d'Amour h Chambon P - Java d'Amour Yves Dreux Jan Kruithof dg 2650    
1986-01-19 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist.   Pris
1 000 000 FRF 13 1 Oligo h Ersin - Cily Port Philippe Bekaert Joel Hallais 1.20,1 2650   540 000 FRF
  11 2 Opprime h Coppet - Ermina Alain Laurent Jean Pierre Viel 1.20,1 2650   250 000 FRF
  3 3 Opus Dei h Florestan - Uscilla Jean Michel Lefebvre Jean Marie Lesne 1.20,3 2650   120 000 FRF
  7 4 Okwo h Haut de Bellouet - Girl Taxi Alain Sionneau Joel Hallais 1.20,3 2650   60 000 FRF
  6 5 Noce de Porphyre s Ugolin - Felicite Jean Marie Monclin Philippe Mortagne 1.20,4 2650   30 000 FRF
  15 0 Luga s Quioco - Bahia Iii Michel Lenoir Bernard Desmontils 1.20,4 2650    
  10 0 Orfeu Negro h Valmont - Eregoya Bernard Oger Leopold Verroken 1.20,4 2650    
  16 0 Lapito h Dogan - Faucille d'Or Jean Claude Hallais Joel Hallais i,t 2650    
  4 0 Mopsus h Dogan - Dectame Gerard Mascle Joel Hallais i,t 2650    
  14 0 Ogino h Vasco - Sonnette du Pont Gerard Raulline Bernard Raulline i,t 2650    
  2 0 Lady du Rocher s Amour N - Unique du Rocher Jacques Maurice Riaud Philippe Legavre i,t 2650    
  5 0 Niflosac h Kerjacques - Champenoise Michel Marcel Gougeon Roger Baudron i,t 2650    
  9 0 Kutara s Patara - Ursa Major Patrick Cheradame Philippe Mortagne i,t 2650    
  12 0 Mirande du Cadran s Sabi Pas - Amarante Pierre Levesque Henry Louis Levesque i,t 2650    
  1 d Ocre et Verte s Duc de Vrie - Hera de Bellouet Jean Philippe Dubois Pierre Allaire dg 2650    
  8 d Oppoka Mabon s Bill D - Fourmi Yves Dreux André Louis Dreux dg 2650    
1985-01-20 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist.   Pris
1 000 000 FRF 11 1 Mirande du Cadran s Sabi Pas - Amarante Pierre Levesque Henri Levesque 1.21,6 2650   540 000 FRF
  8 2 Orfeu Negro h Valmont - Eregoya Bernard Oger Leopold Verroken 1.21,6 2650   250 000 FRF
  17 3 Lapito h Dogan - Faucille d'Or Alain Sionneau Joel Hallais 1.21,7 2650   120 000 FRF
  10 4 Lory h Darold II - Agrippa Alain Laurent Claude Campain 1.21,8 2650   60 000 FRF
  9 5 Kutara s Patara - Ursa Major Michel Lenoir Philippe Mortagne 1.21,8 2650   30 000 FRF
  2 0 Lasco h Vasco - Umadeira Antoine Crastus Gerard Mascle 1.21,9 2650    
  16 0 Luga s Quioco - Bahia Iii Yves Dreux Bernard Desmontils 1.21,9 2650    
  13 0 Ogino h Vasco - Sonnette du Pont Gerard Raulline Bernard Raulline i,t 2650    
  14 0 Oligo h Ersin - Cily Port Jean Marie Monclin Joel Hallais i,t 2650    
  12 0 Odin de la Vente h Beau Ludois L - Folle Sissi Philippe Gillot Nicolas Roussel i,t 2650    
  1 0 Noce de Porphyre s Ugolin - Felicite Patrick Cheradame Philippe Mortagne i,t 2650    
  4 0 Manay Port h Vallenay - Fannia Port Jacques Maurice Riaud Marcel Cherruau i,t 2650    
  5 0 Mirande s Beausejour II - Girofliere Philippe Verva Jean Marie Lesne i,t 2650    
  6 0 Morgan du Roi h Vigneron - Varella Michel Marcel Gougeon Jean Louis Peupion i,t 2650    
  7 0 Maroldon h Darold II - Viva Maria Iii André Reine Joel Hallais i,t 2650    
  15 0 Kemilla s Beausejour II - Ourvaci Pierre Touvais Gilles Baudron i,t 2650    
  18 0 Khali de Vrie s Quirinus III - Minerve Jean Claude Hallais Roger Baudron i,t 2650    
  19 0 Kaiser Trot h Canino - Espina Philippe Bekaert Joel Hallais i,t 2650    
  3 d Neufbourg h Bill D - Contree Jean Pierre Thomain Roger Baudron dg 2650    
1984-01-22 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist.   Pris
1 000 000 FRF 19 1 Kaiser Trot h Canino - Espina Philippe Bekaert Joel Hallais 1.20,3 2600   540 000 FRF
  16 2 Luga s Quioco - Bahia Iii Yves Dreux Bernard Desmontils 1.20,3 2600   250 000 FRF
  15 3 Kemilla s Beausejour II - Ourvaci Pierre Touvais Gilles Baudron 1.20,4 2600   120 000 FRF
  17 4 Le Loir h Chambon P - Cherie du Loir Alain Sionneau Alain Sionneau 1.20,8 2600   60 000 FRF
  2 5 Mirande du Cadran s Sabi Pas - Amarante Pierre Levesque Henry Louis Levesque 1.20,8 2600   30 000 FRF
  18 0 Lapito h Dogan - Faucille d'Or Alain Laurent Joel Hallais 1.21,0 2600    
  10 0 Kutara s Patara - Ursa Major Michel Lenoir Philippe Mortagne 1.21,1 2600    
  13 0 Jarnibleu h Amiral Williams - Squatine F Jean Francois Popot Jean Pierre Faucon i,t 2600    
  8 0 Montsurvent h Vasco - Sibylle II Michel Marcel Gougeon Francois Brohier i,t 2600    
  7 0 Kiervil h Aldo de Mirvil - Vikoutta Jean Michel Mary Gaston Touillet i,t 2600    
  4 0 Nicos du Vivier h Sabi Pas - Eva du Vivier Jean Pierre Thomain Alain Roussel i,t 2600    
  6 0 Lova du Port s Dzong - Amina H Jean Mary Jean Louis Gesnouin i,t 2600    
  9 0 Last Winner s Niky des Etangs - Tourailles Jacques Maurice Riaud Michel Testu i,t 2600    
  14 0 Maroldon h Darold II - Viva Maria Iii Philippe Gillot Joel Hallais i,t 2600    
  3 d L'Odyssee s Beausejour II - Etoile d'Odyssee André Reine Louis Saccomandi dg 2600    
  5 d Kanusa de Bavay s Umbre d'Or - Venus D Bernard Oger Denis Montaigne dg 2600    
  11 d Ejnar Vogt h Frosty Hanover - Twiggy Lunde Philippe Verva Jacky Bethouart dg 2600    
  12 d Liszt h Villequier B - Corneille Jean Claude Hallais Jean Claude Hallais dg 2600    
  1 str Kasai Bill h Bill D - Casa   Georges Bouin        
1983-01-23 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist.   Pris
900 000 FRF 10 1 Kaprius h Corlay - Ezzia Alain  Laurent Jean Riaud 1.19,8 2600   475 000 FRF
  5 2 Jezabel d'Ouches s Caprior - Red Arrow Jean Philippe Dubois Jean Pierre Dubois 1.20,0 2600   225 000 FRF
  16 3 Last Winner s Niky des Etangs - Tourailles Jean Marc Maurice Riaud Michel Testu 1.20,1 2600   110 000 FRF
  15 4 Lapito h Dogan - Faucille d'Or Michel Lenoir Joel Hallais 1.20,1 2600   60 000 FRF
  14 5 Kula s Picardy - Naiade S S Michel Lecacheux Joel Hallais 1.20,2 2600   30 000 FRF
  18 0 Lernay h Valiant P - Rose des Iles Michel Marcel Gougeon Jean Chiron 1.20,3 2600    
  11 0 Kiervil h Aldo de Mirvil - Vikoutta Jean Michel Mary Gaston Touillet 1.20,5 2600    
  19 0 Luga s Quioco - Bahia Iii Yves Dreux Bernard Desmontils i,t 2600    
  1 0 Ino Ludois h Quioco - Pelagie C Marc Bonhomme Marc Bonhomme i,t 2600    
  2 0 Istraeki h Paleo - Vanikie Jean Mary Roger Ledoyen i,t 2600    
  3 0 Jacobinus h Chambon P - Venus Mabon Christian Bezier Raymond Robert Besnier i,t 2600    
  6 0 Jika de Maurevert s Sang d'Or - Egee André Reine Elevage de Bailly i,t 2600    
  7 0 Ka de Fontaine h Belfont - Reille R F Patrick Marc Mottier Pierre Levasseur i,t 2600    
  8 0 Kaiser Trot h Canino - Espina Philippe Bekaert Joel Hallais i,t 2600    
  9 0 Kanusa de Bavay s Umbre d'Or - Venus D Philippe Verva Philippe Verva i,t 2600    
  12 0 Kivien h Tony M - Uniflore D Jean Claude Hallais Jean Claude Hallais i,t 2600    
  13 0 Kronos du Vivier h Sabi Pas - Eva du Vivier Jean Pierre Thomain Jean Yves Lecuyer i,t 2600    
  17 0 Le Loir h Chambon P - Cherie du Loir Alain Sionneau Martial Doliveux i,t 2600    
  4 d Jarnibleu h Amiral Williams - Squatine F Jean Francois Popot Jean Pierre Faucon dg 2600    
1982-01-24 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist.   Pris
800 000 FRF 1 1 Kaiser Trot h Canino - Espina Philippe Bekaert Joel Hallais 1.22,7 2600   425 000 FRF
  2 2 Loustic de la Tour h Tatius - Brouillonne Michel Marcel Gougeon   1.22,8 2600   200 000 FRF
  3 3 Janda du Cadran h Sabi Pas - Panda III Pierre Levesque   1.22,8 2600   100 000 FRF
  4 4 Kivien h Tony M - Uniflore D Jean Claude Hallais   1.22,9 2600   50 000 FRF
  5 5 Istraeki h Paleo - Vanikie Michel Lenoir   1.22,9 2600   25 000 FRF
  6 0 Idee Baroque s Quirinus III - Belle du Plessis Yves Dreux   1.23,2 2600    
  7 0 Kagino h Querido II  - Daginiere Christian Bezier   i,t 2600    
  8 0 Jet d'Emeraude h Seddouk - Trouville Royale Alain  Laurent   i,t 2600    
  9 0 Kepi Vert h Chambon P - Audience Louis Sauve   i,t 2600    
  10 d Iris de Gournay h Quatt Cent Trois - Ceres de Gournay Jean Mary   dg 2600    
1981-01-18 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist.   Pris
750 000 FRF   1 Kaiser Trot h Canino - Espina Philippe Bekaert Joel Hallais 1.21,0 2600   400 000 FRF
    2 Kronos du Vivier h Sabi Pas - Eva du Vivier Jean Pierre Thomain   1.21,1 2600   190 000 FRF
    3 Istraeki h Paleo - Vanikie Michel Marcel Gougeon   1.21,3 2600   90 000 FRF
    4 Idee Baroque s Quirinus III - Belle du Plessis Yves Dreux   1.21,3 2600   45 000 FRF
    5 Jordaens h Ura - Uphthia de Ser Alain  Laurent   1.21,6 2600   25 000 FRF
    0 Hidalgo du Gue h Sire de Tracy -Taratata Jean Raffin   1.21,7 2600    
    0 Idylle du Corta s Quioco - Belle Macar Michel Lenoir   1.21,7 2600    
    0 Jeune Orange s Chambon P - Anne d'Orange Alain Sionneau   i,t 2600    
    0 Gamelia s Kerjacques - Idumee Jean Mary   i,t 2600    
    0 Grande Source s Sabi Pas - Romance II Paul Leveque   i,t 2600    
    0 Gueridia s Querido II  - Rose Phania Pierre Giffard   i,t 2600    
    0 Hexol Bellemois h Kerjacques - Nagoya D Michel Chauvin   i,t 2600    
    0 High Echelon h Patara - Spezia Jean Claude Hallais   i,t 2600    
    0 Idrope h Querido II  - Merope Pierre Touvais   i,t 2600    
    0 Irish Glory h Nonant le Pin - Tanagra Christian Bezier   i,t 2600    
    0 Jolenka s Seddouk - Querida Mia Jacques Maurice Riaud   i,t 2600    
1980-01-20 N:r Plac. Häst Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist.   Pris
600 000 FRF   1 Gamelia s Kerjacques - Idumee Jean Mary Dominique de Bellaigue 1.21,1 2600   300 000 FRF
    2 Jeune Orange s Chambon P - Anne d'Orange Alain Sionneau   1.21,1 2600   150 000 FRF
    3 Fanacques h Kerjacques - Nalicante D Louis Sauve   1.21,4 2600   90 000 FRF
    4 Ispahan h Ura - Tessa II Alain  Laurent   1.21,4 2600   36 000 FRF
    5 Fa Mi Sol h Fandango - Ulubiona Michel Marcel Gougeon   1.21,5 2600   24 000 FRF
    0 Fleuronne h Quirinus III - Tyska Pierre Touvais   1.21,6 2600    
    0 Idylle Charmeuse s Valmont - Kueen Charmeuse Pierre Giffard   i,t 2600    
    0 Houkopulco h Mitsouko - Acapulco Christian Bezier   i,t 2600    
    0 Ersin h Toronto II - Opelka Patrick Marc Mottier   i,t 2600    
    0 Gaie Matine s Vigan - Tulipe B Jean Claude Hallais   i,t 2600    
    0 Gazon h Quasipyl - Ralene Gerard Mascle   i,t 2600    
    0 Genet du Haut Bois h Quinault III - Tyrolienne G Paul Delanoe   i,t 2600    
    0 Grande Bise s Fandango - Tornade IV Georges Bouin   i,t 2600    
    0 Hexol Bellemois h Kerjacques - Nagoya D Yves Dreux   i,t 2600    
    0 Hurgo h Ursin L. - Adelaide Rene Fabre   i,t 2600    
    0 Idee Baroque s Quirinus III - Idee Baroque Jean Pierre Thomain   i,t 2600    
    0 Idylle du Corta s Quioco - Belle Macar Michel Lenoir   i,t 2600    
    d Gueridia s Querido II  - Rose Phania Pascal Bekaert   dg 2600