Travsidan qhurth Solvalla Solvallas Internationella Elitlopp (Grupp 1, Int.) 4 åriga och äldre Resultatlistor alla år
Datum Heat Vinnare Kön Härstamning Körsven Tränare Tid Dist. Odds 1:a pris Tvåa Trea
2020-05-31 Final Propulsion h Muscle Hill - Danaea - Andover Hall Örjan Kihlström Daniel Redén 1.10,2a 1609 4,24 3 000 000 Cokstile Attraversiamo
Försök 2 Cokstile h Quite Easy - Joystile - Coktail Jet Christoffer Eriksson Rocco Spagnulo 1.09,4a 1609 5,31 250 000 Racing Mange Propulsion
Försök 1 Earl Simon h Prodigious - Tindrana - Insert Gede Franck Ouvrie Jarmo Niskanen 1.09,5a 1609 4,79 250 000 Missle Hill Sorbet
2019-05-26 Final Dijon  h Ganymede - Sonate d'Aunou - Coktail Jet Romain Derieux Romain Derieux 1.10,3a 1609 27.78 3 000 000 Aubrion du Gers Makethemark
Försök 2 Aubrion du Gers v Memphis du Rib - J'Arrive du Gers - Baccarat du Pont Jos Verbeeck Jean Michel Bazire 1.10,2a 1609 2.80 250 000 Propulsion Dijon 
Försök 1 Readly Express h Ready Cash - Caddie Dream - Viking Kronos Björn Goop Timo Nurmos 1.10,2a 1609 1.94 250 000 Makethemark Looking Superb
2018-05-27 Final Ringostarr Treb h Classic Photo - Farsalo Egral - Supergill  Wim Paal Jerry Riordan 1.09,0a 1609 3.47 3 000 000 Propulsion Nadal Broline
Försök 2 Ringostarr Treb h Classic Photo - Farsalo Egral - Supergill  Wim Paal Jerry Riordan 1.10,8a 1609 1.79 250 000 Propulsion Nadal Broline
Försök 1 Lionel h Look de Star - Aurora Sign - Smok'n Lantern Göran Antonsen Daniel Redén 1.09,7a 1609 12.39 250 000 Dreammoko Up And Quick
2017-05-28 Final Timoko h Imoko - Kiss Me Coulonces - And Arifant  Björn Goop Richard Westerink 1.09,0a 1609 30.89 3 000 000 Propulsion Resolve
Försök 2 Nuncio h Andover Hall - Nicole Isabelle - Lindy Lane Örjan Kihlström Stefan Melander 1.10,1a 1609 3.42 250 000 Propulsion Timoko
Försök 1 Bold Eagle h Ready Cash - Reethi Rah Jet - Love You  Franck Nivard Sebastien Guarato 1.08,4a 1609 1.49 250 000 Resolve D.D.'s Hitman
2016-05-29 Final Nuncio h Andover Hall - Nicole Isabelle - Lindy Lane Örjan Kihlström Stefan Melander 1.09,2a 1609 3.10 3 000 000 Resolve Timoko
Försök 2 Nuncio h Andover Hall - Nicole Isabelle - Lindy Lane Örjan Kihlström Stefan Melander 1.09,4a 1609 7.51 250 000 Royal Fighter Billie de Montfort
Försök 1 Timoko h Imoko - Kiss Me Coulonces - And Arifant  Björn Goop Richard Westerink 1.09,1a 1609 2.91 250 000 Resolve Propulsion
2015-05-31 Final Magic Tonight h Andover Hall - Miss Possessed - Self Possessed Örjan Kihlström Roger Walmann 1.10,1a 1609 4.35 3 000 000 Mosaique Face  Nuncio
Försök 2 Magic Tonight h Andover Hall - Miss Possessed - Self Possessed Örjan Kihlström Roger Walmann 1.09,7a 1609 8.76 250 000 Maven B.B.S.Sugarlight
Försök 1 Royal Fighter h Varenne - Fröken Julie - Supergill Jennifer Tillman Per K Eriksson 1.10,4a 1609 12.92 250 000 Nuncio Mosaique Face 
2014-05-25 Final Timoko h Imoko - Kiss Me Coulonces - And Arifant  Björn Goop Richard Westerink 1.09,5a 1609 2.94 3 000 000 Panne de Moteur Delicious
Försök 2 Panne de Moteur h Cantab Hall - Ipsara Lb - Lemon Dra Örjan Kihlström Stefan Hultman 1.08,9a 1609 2.72 250 000 Raja Mirchi Delicious
Försök 1 Timoko h Imoko - Kiss Me Coulonces - And Arifant  Björn Goop Richard Westerink 1.09,9a 1609 2.44 250 000 Digital Ink Maven
2013-05-26 Final Nahar v Love You - Mahonny Broline - Joie de Vie Robert Bergh Robert Bergh 1.10,1a 1609 5.48 3 000 000 Arch Madness Timoko
Försök 2 Sebastian K. h Korean - Gabriella K. - Probe Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.11,2a 1609 1.66 250 000 Nahar Brad de Veluwe
Försök 1 Nesta Effe h Naglo - Etna Sec - Viking Kronos Roberto Vecchione Holger Ehlert 1.10,7a 1609 6.52 250 000 Raja Mirchi Timoko
2012-05-27 Final Commander Crowe v Juliano Star - Somack - Mack Lobell Christophe Martens Fabrice Souloy 1.10,4a 1609 3.01 3 000 000 Arch Madness Classic Grand Cru
Försök 2 Commander Crowe v Juliano Star - Somack - Mack Lobell Christophe Martens Fabrice Souloy 1.09,5a 1609 2.68 250 000 Arch Madness Oyonnax
Försök 1 Yarrah Boko h Coktail Jet - Big Blue Kitten - Pine Chip Ulf Ohlsson Trond Anderssen 1.09,7a 1609 21.00 250 000 Brioni Sebastian K.
2011-05-29 Final Brioni h Timberland - Armbro Edith - Florida Pro Joakim Lövgren Joakim Lövgren 1.10,5a 1609 27.06 3 000 000 Rapide Lebel Rakas
Försök 2 Arch Madness v Balanced Image - Armbro Archer - S J's Photo Björn Goop Trond Smedshammer 1.10,0a 1609 1.80 250 000 Yarrah Boko Rakas
Försök 1 Rapide Lebel v Ginger Somolli - Koranie des Noes - Dream With Me Eric Raffin Sebastien Guarato 1.10,3a 1609 2.86 250 000 Wishing Stone Libeccio Grif
2010-05-30 Final Iceland h Scarlet Knight - Grandezza Ri - Probe Johnny Takter Stefan Melander 1.10,5a 1609 8.92 3 000 000 Torvald Palema Brioni
Försök 2 Torvald Palema h Alf Palema - Gina Roy - Speedy Min Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.10,5a 1609 3.82 250 000 Brioni Iceland
Försök 1 Ilaria Jet s Pine Chip - Toby's Taxi - Baltic Speed Jean Michel Bazire Fabrice Souloy 1.11,2a 1609 13.48 250 000 Triton Sund Nu Pagadi
2009-05-31 Final Torvald Palema h Alf Palema - Gina Roy - Speedy Min Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.10,4a 1609 4.86 3 000 000 Jaded Offshore Dream
Försök 2 Jaded h Express Ride - Enough is Enough - Mack Lobell Örjan Kihlström Stefan Hultman 1.09,7a 1609 8.53 250 000 Torvald Palema Nimrod Borealis
Försök 1 Sahara Dynamite h Express Ride - Sahara Shadow - Graduate Student Björn Goop Timo Nurmos 1.09,8a 1609 5.57 250 000 Triton Sund Scarlets Aino
2008-05-25 Final Exploit Caf h Toss Out - Vaiolet Caf - Friendly Face Jean Michel Bazire Fabrice Souloy 1.09,8a 1609 1.78 3 000 000 Oiseau de Feux Enough Talk
Försök 2 Oiseau de Feux H Biesolo - Danseuse du Coq - Rokardo Björn Goop Fabrice Souloy 1.10.5a  1609 1.62 250 000 Enough Talk Red Chili Pirat
Försök 1 Exploit Caf h Toss Out - Vaiolet Caf - Friendly Face Jean Michel Bazire Fabrice Souloy 1.10,7a 1609 2.56 250 000 Going Kronos Olga du Biwetz
2007-05-27 Final L'Amiral Mauzun v Bon Conseil - Eva de Pintignies - Workaholic Jean Michel Bazire Jean Philippe Ducher 1.10,0a 1609 5.29 2 500 000 Mr Muscleman Red Chili Pirat
Försök 2 Citation h Conway Hall - Italian Cut - Chiola Hanover Erik Adielsson Stig H Johansson 1.10,7a 1609 2.22 250 000 Red Chili Pirat Mr Muscleman
Försök 1 L'Amiral Mauzun v Bon Conseil - Eva de Pintignies - Workaholic Jean Michel Bazire Jean Philippe Ducher 1.10.2a 1609 17.68 250 000 Going Kronos Thai Tanic
2006-05-28 Final Conny Nobell h Pearsall Hanover - Ring in Peace - Peace on Earth Björn Goop Olle Goop 1.09,9a 1609 (1.48) 2 500 000 Thai Tanic Hot Shot Knick
Försök 2 Hot Shot Knick h J.R.Broline - Cathys Favourite - Ata Star L Thomas Uhrberg Kari Lähdekorpi 1.10,5a 1609 3.09 250 000 Thai Tanic Malabar Circle Ås
Försök 1 Conny Nobell h Pearsall Hanover - Ring in Peace - Peace on Earth Björn Goop Olle Goop 1.12,0a 1609 3.61 250 000 Super Light Steinlager
2005-05-29 Final Steinlager h Good As Gold - Keystone Jazzy - Mac Breton Per Oleg Midtfjeld Per Oleg Midtfjeld 1.10,0a 1609 1.86 2 500 000 Giant Superman Giant Diablo
Försök 2 Steinlager h Good As Gold - Keystone Jazzy - Mac Breton Per Oleg Midtfjeld Per Oleg Midtfjeld 1.11,0a 1609 1.39 250 000 Giant Superman Civil Action
Försök 1 Gidde Palema h Alf Palema - Rosie Palema - Ideal du Gazeau Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.11,7a 1609 1.44 250 000 Digger Crown Kart de Baudrairie
2004-05-30 Final Gidde Palema h Alf Palema - Rosie Palema - Ideal du Gazeau Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.10,0a 1609 1.98 2 500 000 Civil Action Steinlager
Försök 2 Scarlet Knight h Pine Chip - Ruby Crown - Incredible Nevele Stefan Melander Stefan Melander 1.11,0a 1609 3.42 250 000 Tag The Devil Prime Prospect
Försök 1 Revenue h Reve d'Udon - Hazel Sund - Sugarcane Hanover Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.11,4a 1609 2.32 250 000 Gidde Palema Civil Action
2003-05-25 Final From Above h Zoot Suit - A Gift From Heaven - Armbro Goal Örjan Kihlström Stefan Hultman 1.10,1a 1609 9.44 2 000 000 Victory Tilly Scarlet Knight
Försök 2 Victory Tilly v Quick Pay - Icora Tilly - Fakir du Vivier Stig H Johansson Stig H Johansson 1.11,2a 1609 1.29 250 000 From Above Fräkke Frederik
Försök 1 Scarlet Knight h Pine Chip - Ruby Crown - Incredible Nevele Stefan Melander Stefan Melander 1.11,2a 1609 1.86 250 000 Gidde Palema Revenue
2002-05-26 Final Varenne h Waikiki Beach - Ialmaz - Zebu Giampaolo Minnucci Jori Turja 1,10,2a 1609 1.32 2 000 000 H.P.Paque Scarlet Knight
Försök 2 Scarlet Knight h Pine Chip - Ruby Crown - Incredible Nevele Stefan Melander Stefan Melander 1.10,7a 1609 2.43 250 000 Cenit Guy Victory Tilly
Försök 1 Varenne h Waikiki Beach - Ialmaz - Zebu Giampaolo Minnucci Jori Turja 1.10,4a 1609 1.17 250 000 H.P.Paque Com Hector
2001-05-27 Final Varenne h Waikiki Beach - Ialmaz - Zebu Giampaolo Minnucci Jori Turja 1.10,7a 1609 1.47 2 000 000 Solar Effe Victory Tilly
Försök 2 Varenne h Waikiki Beach - Ialmaz - Zebu Giampaolo Minnucci Jori Turja 1.10,6a 1609 1.59 250 000 BWT Magic Blue Fighter
Försök 1 Solar Effe h Napoletano - Gemina Effe - Mustache Pietro Gubellini Edoardo Gubellini 1.10,9a 1609 38.07 250 000 Victory Tilly Atom Tess
2000-05-28 Final Victory Tilly v Quick Pay - Icora Tilly - Fakir du Vivier Stig H Johansson Stig H Johansson 1.10,5a 1609 3.10 1 750 000 General du Pommeau Fan Idole
Försök 2 Victory Tilly v Quick Pay - Icora Tilly - Fakir du Vivier Stig H Johansson Stig H Johansson 1.10,7a 1609 2.73 250 000 General du Pommeau Baron Pepper
Försök 1 Varenne h Waikiki Beach - Ialmaz - Zebu Giampaolo Minnucci Jori Turja 1.11,0a 1609 1.47 250 000 Giesolo de Lou Fan Idole
1999-05-30 Final Remington Crown h Lord of All - Ecco G.T. - Pay Dirt Jos Verbeeck Jan Kruithof 1.12,6a 1609 4.18 1 750 000 Moni Maker Goodtimes
Försök 2 Giesolo de Lou v Biesolo - Aostane - Rainbow Runner Jean-Etienne Dubois Jean-Etienne Dubois 1.12,2a 1609 7.92 250 000 Baron Pepper  Moni Maker
Försök 1 Remington Crown h Lord of All - Ecco G.T. - Pay Dirt Jos Verbeeck Jan Kruithof 1.11,8a 1609 2.29 250 000 Goodtimes Indian Silver
1998-05-31 Final Moni Maker s Speedy Crown - Nan's Catch - Bonefish Wally Hennessey Jimmy Takter 1.10,6a 1609 2.25 1 750 000 Georgia Limited Giant Touchdown
Försök 2 Huxtable Hornline h Sherwood - Hi Crown - Speedy Crown Jos Verbeeck Anders Lindqvist 1.10,8a 1609 2.40 250 000 Defi d'Aunou Running Sea
Försök 1 Moni Maker s Speedy Crown - Nan's Catch - Bonefish Wally Hennessey Jimmy Takter 1.10,9a 1609 2.22 250 000 Frisky Frazer Giant Touchdown
1997-05-25 Final Gum Ball h Speedy Crown - Tea Room - Nevele Pride Stig H Johansson Stig H Johansson 1.12,3a 1609 4.95 1 500 000 Wesgate Crown Frisky Frazer
Försök 2 Moni Maker s Speedy Crown - Nan's Catch - Bonefish Jos Verbeeck Jimmy Takter 1.12,3a 1609 6.85 250 000 Gum Ball Wesgate Crown
Försök 1 Crowning Classic h Crowning Point - Classic Somolli - Speedy Somolli Mauro Baroncini Mauro Baroncini 1.11,9a 1609 16.12 250 000 Lookout Victory Frisky Frazer
1996-05-26 Final Coktail Jet h Quouky Williams - Armbro Glamour - Super Bowl Jean-Etienne Dubois Jean-Etienne Dubois 1.11,4a 1609 4.33 1 500 000 Zoogin Bicycle
Försök 2 Gum Ball h Speedy Crown - Tea Room - Nevele Pride Stig H Johansson Stig H Johansson 1.13,6a 1609 8.83 250 000 Zoogin Bicycle
Försök 1 Triple T.Storm  h Triple T. Crown - Triple T. Misty - Yellow Knife John Campbell Doug Berkely 1.12,2a 1609 1.93 250 000 Handbag Shan Rags
1995-05-28 Final Copiad h Texas - Bibbi Girl - Big Lama Erik Berglöf Erik Berglöf 1.11,3a 1609 1.39 1 750 000 Zoogin Abo Volo
Försök 2 S.J.'s Photo h Photo Maker - Sassy Jane - Kawartha Mon Ami David Wade David Wade 1.11,5a 1609 1.87 250 000 Zoogin Campo Ass
Försök 1 Copiad h Texas - Bibbi Girl - Big Lama Erik Berglöf Erik Berglöf 1.11,3a 1609 1.22 250 000 Bolets Igor Bullville Victory 
1994-05-29 Final Copiad h Texas - Bibbi Girl - Big Lama Erik Berglöf Erik Berglöf 1.11,8a 1609 2.38 1 150 000 Abo Volo Shan Rags
Försök 2 Pine Chip h Arndon - Pine Speed - Speedy Somolli Chris Boring Chuck Sylvester 1.11,8a 1609 1.41 150 000 Houston Laukko   Abo Volo
Försök 1 Copiad h Texas - Bibbi Girl - Big Lama Erik Berglöf Erik Berglöf 1.12,3a 1609 1.31 150 000 Bolets Igor Shan Rags
1993-05-30 Final Sea Cove h Bonefish - Songlark - Songcan Jos Verbeeck Harald Grendel 1.11,9a 1609 2.51 1 150 000 Nordin Hanover Park Avenue Kathy
Försök 2 Sea Cove h Bonefish - Songlark - Songcan Jos Verbeeck Harald Grendel 1.12,1a 1609 3.39 150 000 Meadow Prophet Kosar
Försök 1 Crown's Invitation h Speedy Crown - Corinne Lobell - Noble Victory Pietro Gubellini Jerry Riordan 1.12,0a 1609 14.95 150 000 Nordin Hanover Giant Force
1992-05-31 Final Billyjojimbob v Balanced Image - Ginger Jewel - Tough Cookie Murray Brethour Michael G Wade 1.11,8a 1609 2.40 1 150 000 Meadow Prophet Sea Cove
Försök 2 Billyjojimbob v Balanced Image - Ginger Jewel - Tough Cookie Murray Brethour Michael G Wade 1.11,7a 1609 3.81 150 000 Kit Lobell Park Avenue Kathy
Försök 1 Peace Corps s Baltic Speed - Worth Beein - Super Bowl Torbjörn Jansson Torbjörn Jansson 1.12,8a 1609 1.71 150 000 Meadow Prophet Super Darby
1991-05-26 Final Peace Corps s Baltic Speed - Worth Beein - Super Bowl Stig H Johansson Stig H Johansson 1.12,2a 1609 1.41 1 150 000 Kit Lobell Brendy
Försök 2 Shogun Lobell h Super Bowl - Speedy Toe - Speedy Scot Stig H Johansson Stig H Johansson 1.11,9a 1609 1.97 150 000 Kit Lobell Brendy
Försök 1 Peace Corps s Baltic Speed - Worth Beein - Super Bowl Stig H Johansson Stig H Johansson 1.12,3a 1609 1.30 150 000 Nealy Lobell Atas Fighter L.
1990-05-27 Final Mack Lobell h Mystic Park - Matina Hanover - Speedy Count Thomas Nilsson John E Magnusson 1.11,0a 1609 1.59 850 000 Peace Corps Florida Jewel
Försök 2 Florida Jewel v Crysta's Crown - Florida Lady - Arnie Almahurst William Fahy Joe Holloway 1.13,0a 1609 3.73 150 000 Peace Corps Nealy Lobell
Försök 1 Mack Lobell h Mystic Park - Matina Hanover - Speedy Count Thomas Nilsson John E Magnusson 1.13,2a 1609 1.27 150 000 Express Ride Jet Ribb
1989-05-28 Final Napoletano h Super Bowl - Noble Sarah - Noble Victory Stig H Johansson Stig H Johansson 1.12,8a 1609 1.57 700 000 J.R.Broline Grades Singing
Försök 2 Napoletano h Super Bowl - Noble Sarah - Noble Victory Stig H Johansson Stig H Johansson 1.12,0a 1609 1.50 150 000 Grades Singing Go Get Lost
Försök 1 Meadow Roland h Nevele Pride - Meadow Whirl - Kimberly Kid Preben Kjaersgaard Preben Kjaersgaard 1.12,1a 1609 8.80 150 000 Nealy Lobell J.R.Broline  
1988-05-29 Final Mack Lobell h Mystic Park - Matina Hanover - Speedy Count John Campbell Chuck Sylvester 1.11,3a 1609 1.52 700 000 Sugarcane Hanover Napoletano
Försök 2 Mack Lobell h Mystic Park - Matina Hanover - Speedy Count John Campbell Chuck Sylvester 1.12,0a 1609 1.56 150 000 Nealy Lobell Grades Singing
Försök 1 Sugarcane Hanover h Florida Pro - Sugar Hanover - Super Bowl Gunnar Eggen Gunnar Eggen 1.12,3ag 1609 1.57 150 000 Napoletano Junior Lobell
1987-05-24 Final Utah Bulwark h Utah IX - Nibby Bulwark - Scotch Nibs Stig H Johansson Stig H Johansson 1.12,1a 1609 6.31 500 000 Pay Nibs Callit
Försök 2 Rex Rodney h Doctor Rodney - Nulle Hanover - Lance Hanover Kjell Håkonsen Kjell Håkonsen 1.12,6a 1609 1.31 100 000 Prince Royal Pay Nibs
Försök 1 Grades Singing s Texas - Singing Bay - Duke Rodney Olle Goop Olle Goop 1.12,5a 1609 3.04 100 000 Utah Bulwark Callit
1986-05-25 Final Rex Rodney h Doctor Rodney - Nulle Hanover - Lance Hanover Kjell Håkonsen Kjell Håkonsen 1,13,4a 1609 1.51 500 000 Utah Bulwark Emile
Försök 2 Super Play h Super Bowl - Panama - Speedy Scot Tommy Magnusson Göte Östlund 1.13,6a 1609 8.13 100 000 Utah Bulwark Igor
Försök 1 Rex Rodney h Doctor Rodney - Nulle Hanover - Lance Hanover Kjell Håkonsen Kjell Håkonsen 1.12,6a 1609 1.61 100 000 Biscayne Hanover  Diva Lill
1985-05-26 Final Meadow Road h Madison Avenue - Francessa - Frances Nibs Torbjörn Jansson Torbjörn Jansson 1.11,6a 1609 5.72 350 000 Rosalind's Guy Brandy Hanover
Försök 2 Minou du Donjon  h Quioco - Geribia - Kerjacques Olle Goop Jean Lou Peupion 1.11,5a 1609 8.06 100 000 Brandy Hanover Rosalind's Guy
Försök 1 Mon Tourbillon   h Amyot - Tornade IV - Chabrier Jean-Pierre Viel Jean-Pierre Viel 1.11,9a 1609 2.74 100 000 Micado C. Viroid
1984-05-27 Final The Onion h Quick Pay - Tina Tribut - Top Quality Stig H Johansson Stig H Johansson 1.12,2a 1609 2.34 350 000 Evita Broline Marcon Lep
Försök 2 The Onion h Quick Pay - Tina Tribut - Top Quality Stig H Johansson Stig H Johansson 1.13,0a 1609 1.34 100 000 Lutin d'Isigny   Armbro Agile
Försök 1 Marcon Lep h Lep Hanover - Mar Con Lu - Frost Ridge Magnus Sandgren Magnus Sandgren 1.12,3a 1609 4.04 100 000 Mon Tourbillon   Evita Broline
1983-05-29 Final Ianthin h Vesuve T. - Cadence II - Jidalium Paul Delanoe Paul Delanoe 1.13,2a 1609 4.15 250 000 Spice Island Snack Bar
Försök 2 Snack Bar h Nevele Pride - Dinette - Valiant Rodney Berndt Lindstedt Berndt Lindstedt 1.13,6a 1609 2.51 50 000 Lutin d'Isigny   Spise Island
Försök 1 Ianthin h Vesuve T. - Cadence II - Jidalium Paul Delanoe Paul Delanoe 1.14,0a 1609 22.26 50 000 Isenburger  Duchess Faye 
1982-05-30 Final Ideal du Gazeau h Alexis III - Venise du Gazeau - Loiron D Eugène Lefèvre Eugène Lefèvre 1.13,2a 1609 2.06 250 000 Dartster F. Nino Blazing
Försök 2 Nino Blazing h Blazing Love - Nineta - Filibustiere Björn Lindblom Björn Lindblom 1.13,8a 1609 19.90 50 000 Snack Bar Zorrino
Försök 1 Dartster F. h Dartmouth - Rodolit - Mars II Olle Hedin Olle Hedin 1.13,0a 1609 2.60 50 000 Ideal du Gazeau U.S.Thor Viking
1981-05-31 Final Jorky h Kerjacques - Vanina B. - Carioca II Leopold Verroken Leopold Verroken 1.13,2a 1609 3.65 250 000 Speedy Min Pamir Brodde
Försök 2 Ideal du Gazeau h Alexis III - Venise du Gazeau - Loiron D Eugène Lefèvre Eugène Lefèvre 1.13,5a 1609 1.49 50 000 Super Mon Crown's Pride
Försök 1 Burgomeister  h Speedy Count - Burger Queen - Lindys Pride Billy Haughton Billy Haughton 1.13,0a 1609 1.83 50 000 Jorky Speedy Min
1980-06-01 Final Ideal du Gazeau h Alexis III - Venise du Gazeau - Loiron D Eugène Lefèvre Eugène Lefèvre 1.13,8a 1609 3.05 250 000 My Nevele Express Gaxe
Försök 2 Charme Asserdal s Train Bloc - Numancia - Justus Heikki Korpi Timo Eve 1.15,3a 1609 6.74 50 000 Ideal du Gazeau Madison Avenue
Försök 1 Express Gaxe h Express Rodney - Harlans Mimosa - Harlan Jimmy Gunnar Axelryd Gunnar Axelryd 1.15,3a 1609 1.68 50 000 My Nevele Madrigal
1979-05-27 Final Pershing h Nevele Pride - Flying Cloud - Florican Berndt Lindstedt Berndt Lindstedt 1.13,7a 1609 1.71 250 000 Hadol du Vivier Express G./ Madison A.
Försök 2 Charme Asserdal s Train Bloc - Numancia - Justus Heikki Korpi Timo Eve 1.14,5a 1609 2.39 50 000 Hadol du Vivier Jurgy Hanover
Försök 1 Pershing h Nevele Pride - Flying Cloud - Florican Berndt Lindstedt Berndt Lindstedt 1.13,5a 1609 1.70 50 000 Madison Avenue Madrigal
1978-05-28 Final Hadol du Vivier h Mitsouko - Ua Uka - Kerjacques Jean Rene Gougeon Jean Rene Gougeon 1.14,0a 1609 3.14 160 000 Eleazar Duke Iran
Försök 2 Pershing h Nevele Pride - Flying Cloud - Florican Berndt Lindstedt Berndt Lindstedt 1.13,2a 1609 2.98 40 000 Hadol du Vivier Duke Iran
Försök 1 Eleazar h Kerjacques - Querida - Carioca II Leopold Verroken Leopold Verroken 1.13,5a 1609 3.83 40 000 Express Gaxe Madison Avenue
1977-06-05 Final Eleazar h Kerjacques - Querida - Carioca II Leopold Verroken Leopold Verroken 1.16,0a 1609 3.55 125 000 Wiretapper Dauga
Försök 2 Keystone Pioneer s Hickory Pride - Passing Speed - Speedster Billy Haughton Billy Haughton 1.14,5a 1609 2.54 25 000 Dauga Granit
Försök 1 Eleazar h Kerjacques - Querida - Carioca II Leopold Verroken Leopold Verroken 1.16,3a 1609 3.53 25 000 Dalko II Madison Avenue
1976-05-30 Final Dimitria s Mario - Samos P.M. - Luth Grandchamp Leopold Verroken Leopold Verroken 1.15,8a 1609 2.47 100 000 Duke Iran Clissa
Försök 2 Clissa s Quioco - Oulah Sunshine - Oliav Volo Michel Marcel Gougeon Jean Rene Gougeon 1.17,1a 1609 7.81 25 000 Dines P Dimitria
Försök 1 Dauga s Nicias Grandchamp - Ile d'Amour - Volontaire Michel Marcel Gougeon Michel Marcel Gougeon 1.15,3a 1609 25.16 25 000 Duke Iran Waymaker
1975-06-01 Final Timothy T. h Ayres - Flicka Frost - Victory Song Giancarlo Baldi Giancarlo Baldi 1.17,2a 1609 2.81 100 000 Quick Work Dimitria
Försök 2 Dimitria s Mario - Samos P.M. - Luth Grandchamp Leopold Verroken Leopold Verroken 1.16,6a 1609 3.26 25 000 Timothy T. South Bend 
Försök 1 Quick Work h Speedster - First Dance - Worthy Boy Del Cameron John Ducharme 1.15,6a 1609 3.93 25 000 Delmonica Hanover Grain
1974-05-26 Final Timothy T. h Ayres - Flicka Frost - Victory Song Giancarlo Baldi Giancarlo Baldi 1.15,7a 1609 2.70 100 000 Amyot Equileo
Försök 2 Lime Rodney s Captain Rodney - Liselothe - Speed King Karl-Gustav Holgersson Karl-Gustav Holgersson 1.15,2a 1609 4.19 25 000 Timothy T. Knabe
Försök 1 Amyot h Garde Moi - Ouistreham II - Gi Michel Marcel Gougeon Michel Marcel Gougeon 1.16,5a 1609 5.31 25 000 Bourbon Equileo
1973-05-27 Skiljeheat Ego Boy h Ego Hanover - Ankedorle - Karl Theo Ingemar Olofsson Ingemar Olofsson 1.23,8a 1609 2.03 150 000 Flower Child Lightning Larry
Heat 2 Flower Child h Florlis - Maura - Demon Hanover Joe O'Brien Joe O'Brien 1.13,8a 1609 2.46 75 000 Ego Boy Carosio
Heat 1 Ego Boy h Ego Hanover - Ankedorle - Karl Theo Ingemar Olofsson Ingemar Olofsson 1.15,3a 1609 2.37 0 Flower Child Lightning Larry
1972-05-28 Final Dart Hanover h Hoot Mon - Delicia Hanover - Dean Hanover Berndt Lindstedt Wallner / Lindstedt 1.15,3a 1609 1.27 80 000 Lyon Big Elma
Försök 2 Dart Hanover h Hoot Mon - Delicia Hanover - Dean Hanover Berndt Lindstedt Wallner / Lindstedt 1.16,2a 1609 1.27 20 000 Flight Chap Big Elma
Försök 1 Lyon h Go - Jasante - St Estephe Olle Elfstrand Olle Elfstrand 1.15,5a 1609 5.47 20 000 Mynttorg Zolimit
1971-05-30 Final Tidalium Pelo h Jidalium - Hase Williams - Mousko Williams Jean Mary Roger Lemarie 1.14,7a 1609 1.80 80 000 Dart Hanover Une de Mai
Försök 2 Tidalium Pelo h Jidalium - Hase Williams - Mousko Williams Jean Mary Roger Lemarie 1.14,8a 1609 1.47 20 000 Unor Vismie
Försök 1 Dart Hanover h Hoot Mon - Delicia Hanover - Dean Hanover Berndt Lindstedt Wallner / Lindstedt 1.16,3a 1609 5.53 20 000 Harper Arrow Une de Mai
1970-05-31 Final Eileen Eden s Spectator - Indeed - Darnley Johannes Frömming Johannes Frömming 1.15,5a 1609 21.12 80 000 Fresh Yankee Uhlan II
Försök 2 Une de Mai s Kerjacques - Luciole III - Euripide Michel Marcel Gougeon Jean Rene Gougeon 1.17,0a 1609 1.48 20 000 Lindy's Pride Tivaty Pelo
Försök 1 Fresh Yankee s Hickory Pride - Pert Yankee - Titan Hanover Joe O'Brien Joe O'Brien 1.18,8a 1609 1.51 20 000 Lyon Rikitikitavi
1969-05-18 Final Fresh Yankee s Hickory Pride - Pert Yankee - Titan Hanover Joe O'Brien Joe O'Brien 1.15,8a 1609 2.67 50 000 Tony M. Kentucky Fibber
Försök 2 Fresh Yankee s Hickory Pride - Pert Yankee - Titan Hanover Joe O'Brien Joe O'Brien 1.17,2a 1609 2.16 14 000 Halifax Hanover Kentucky Fibber
Försök 1 Eileen Eden s Spectator - Indeed - Darnley Johannes Frömming Johannes Frömming 1.16,8a 1609 3.06 14 000 Roquepine Tony M
1968-05-26 Final Eileen Eden s Spectator - Indeed - Darnley Johannes Frömming Johannes Frömming 1.15,8a 1609 1.30 50 000 Seigneur Kentucky Fibber
Försök 2 Eileen Eden s Spectator - Indeed - Darnley Johannes Frömming Johannes Frömming 1.17,1a 1609 1.27 14 000 Kentucky Fibber Thetis IV 
Försök 1 Krepki-Zarok  h Zaglad - Kabejetzka - Otprysk Michel Fingerow Michel Fingerow 1.17,6a 1609 57.66 14 000 Train Bloc Seigneur 
1967-05-28 Final Roquepine s Atus II - Jalna IV - Kairos Henri Levesque Henri Levesque 1.15,1a 1609 1.38 50 000 Spin Speed Lansing Hanover
Försök 2 Roquepine s Atus II - Jalna IV - Kairos Henri Levesque Henri Levesque 1.16,8a 1609 u.tot 14 000 Lansing Hanover Sonore 
Försök 1 Spin Speed h Speedster - Embassy Sue - Guy Ambassador William Casoli William Casoli 1.15,1a 1609 1.74 14 000 Short Stop Vinda Whitney
1966-05-22 Final Roquepine s Atus II - Jalna IV - Kairos Jean Rene Gougeon Henri Levesque 1.15,3a 1609 3.24 50 000 Quioco Cheer Honey
Försök 2 Roquepine s Atus II - Jalna IV - Kairos Jean Rene Gougeon Henri Levesque 1.16,6a 1609 1.56 14 000 Xanthe Pluvier III
Försök 1 Quioco h Vermont - Beatrix II - Lord Williams Michel Marcel Gougeon Michel Marcel Gougeon 1.15,7a 1609 6.15 14 000 Cheer Honey Apex Hanover
1965-05-30 Final Elma s Hickory Smoke - Cassin Hanover - Hoot Mon Johannes Frömming Jonel Chyriacos 1.16,5a 1609 1.42 50 000 Elaine Rodney Behave
Försök 2 Elma s Hickory Smoke - Cassin Hanover - Hoot Mon Johannes Frömming Jonel Chyriacos 1.17,1a 1609 1.22 14 000 Behave Pastourelle V 
Försök 1 Elaine Rodney s Rodney - Honor Bright - Bill Gallon Gerhard Krüger Gerhard Krüger 1.16,3a 1609 1.38 14 000 Lucy's Victory   Xanthe
1964-05-31 Final Pack Hanover h Hoot Mon - Phyllis Mite - Volomite Sergio Brighenti Sergio Brighenti 1.15,4a 1600 4.39 40 000 Ozo Nixon
Försök 2 Pack Hanover h Hoot Mon - Phyllis Mite - Volomite Sergio Brighenti Sergio Brighenti 1.15,4a 1600 2.02 12 000 Elaine Rodney Orbiter
Försök 1 Nike Hanover h Star's Pride - Nana Hanover - Dean Hanover Johannes Frömming Johannes Frömming 1.16,2a 1600 1.61 12 000 Ozo Nixon
1963-05-26 Final Ozo s Vermont - Qoso - Israel Roger Massue Roger Massue 1.16,5a 1600 1.31 40 000 Adept Julienne
Försök 2 Julienne s Rollo - Lilian Harvey - Harvey Hanover Sören Nordin Sören Nordin 1.20,0a 1600 1.55 12 000 Minarelle H. Prins Bulwark
Försök 1 Ozo s Vermont - Qoso - Israel Roger Massue Roger Massue 1.16,6a 1600 1.27 12 000 Adept Princess Kinney 
1962-05-27 Final Eidelstedter h Epilog - Ulanka - Calumet Finery Johannes Frömming Johannes Frömming 1.17,4a 1600 4.65 40 000 Brogue Hanover Quick Song
Försök 2 Eidelstedter h Epilog - Ulanka - Calumet Finery Johannes Frömming Johannes Frömming 1.18,0a 1600 4.42 10 000 Quick Song Narold M
Försök 1 Brogue Hanover h Hoot Mon - Brenda Hanover - Mr McElwyn Reno Miseroni Vittorio Guzzinati 1.18,5a 1600 2.41 10 000 Lotus Dahlia Day
1961-05-28 Final Kracovie s Voronoff - Valse en Kadanse - Kozyr Roger Vercruysse Marcel Vercruysse 1.20,3   2720 3.34 40 000 Adept Gibs Bulwark
1960-05-22 Final Honoré II h Just Volo - Orfeuilles - Duc de Normandie II Raoul Simonard Raoul Simonard 1.19,1   2700 21.04 40 000 Kaid D. Hairos II
1959-05-24 Final Jamin h Abner - Dladys - Hernani III Jean Riaud F Riaud 1.21,1   3200 1.21 40 000 Icare IV Adept
1958-05-25 Skiljeheat Io d'Amour h Coquin d'Amour - Bagatelle - Jean Sans Peur Gerhard Krüger Gerhard Krüger 1.18,9 1600 1.25 50 000 Tornado  
Heat 2 Io d'Amour h Coquin d'Amour - Bagatelle - Jean Sans Peur Gerhard Krüger Gerhard Krüger 1.18,5 1600 3.83 0 Gibs Bulwark Tornado
Heat 1 Tornado h Big Noon - Gelotte - Encore Sören Nordin Sören Nordin 1.18,3 1600 5.51 17 000 Io d'Amour Fifi Beau Gosse
1957-05-26 Skiljeheat Gelinotte s Kairos - Rhyticère - Fidelius Charlie Mills Charlie Mills 1.16,8 1640 1.05 50 000 Cornet  
Heat 2 Gelinotte s Kairos - Rhyticère - Fidelius Charlie Mills Charlie Mills 1.16,8 1640 1.62 0 Home Free Cornet
Heat 1 Cornet h Scovere - Connie - Calumet Buford Erik Larsson Erik Larsson 1.19,9 1600 13.51 20 000 Gelinotte Cirano
1956-05-27 Heat 2 Gelinotte s Kairos - Rhyticère - Fidelius Charlie Mills Charlie Mills 1.16,7 1620 1.24 50 000 Frances Bulwark Gay Noon
Heat 1 Gelinotte s Kairos - Rhyticère - Fidelius Charlie Mills Charlie Mills 1.17,3 1620 1.25 0 Tampiko Olga Pluto
1955-05-15 Skiljeheat Gutemberg A. h Quel Veinard - Moscovie - Trianon Alain Deheeger Alain Deheeger 1.20,1 1580 1.44 30 000 Codex  
Heat 2 Gutemberg A. h Quel Veinard - Moscovie - Trianon Alain Deheeger Alain Deheeger 1.20,3 1580 9.85 0 Gay Noon Codex
Heat 1 Codex h Locomotive - Delight - Prologue Sören Nordin Sören Nordin 1.19,7 1580 4.65 10 000 Gay Noon Gutemberg A.
1954-05-30 Heat 2 Carné h Bulwark - Etta June - Peter June Olle Persson Olle Persson 1.19,1 1580 4.48 30 000 Frances Bulwark Feu Follet X
Heat 1 Carné h Bulwark - Etta June - Peter June Olle Persson Olle Persson 1.18,7   1580 8.65 0 Gay Noon Ejadon
1953-05-31 Heat 2 Frances Bulwark s Bulwark - Frances Great - Kaffir Axworthy Sören Nordin Sören Nordin 1.22,3 1620 2.01 30 000 Scotch Thistle Permit
Heat 1 Frances Bulwark s Bulwark - Frances Great - Kaffir Axworthy Sören Nordin Sören Nordin 1.20,6 1620 2.25 0 Scotch Thistle Permit
1952-09-14 Heat 2 Permit h Epilog - Maienpracht - The Great Midwest Walter Heitmann Walter Heitmann 1.17,3 1620 2.16 30 000 Frances Bulwark Rollo
Heat 1 Permit h Epilog - Maienpracht - The Great Midwest Walter Heitmann Walter Heitmann 1.18,6 1620 3.32 0 Magnifik Rollo