Travsidan qhurth Rättvik Henning Mårthans Minne         5 åriga
Datum Vinnare Kön Härstamning Körsven Tränare Tid Dist. Odds: 1:a (sek) Tvåa Trea
2020-07-06 Seismic Wave h Explosive Matter - Vanity Plates Björn Goop Timo Nurmos 1.12,3a 2140 1,12 100 000 Quarcia  Lawmaker
2019-07-08 Snowstorm Hanover h Muscle Massive - Snow Angel Hanover Stefan Melander Stefan Melander 1.12,6a 2140 20,23 100 000 Viscarda Jet Villiam
2018-07-09 Muscle Hustle h Muscle Mass - Crown Laurel Robert Bergh Robert Bergh 1.11,4a 2140 3,22 100 000 Makethemark Policy of Truth
2017-07-10 Readly Express h Ready Cash - Caddie Dream Jorma Kontio Timo Nurmos 1.12,1a 2140 1,41 100 000 Wild Honey French Laundry
2016-07-11 Explosive de Vie v Explosive Matter - Ava Jim Oscarsson Jim Oscarsson 1.16,0a 2140 2,32 100 000 Al Dente Psycho
2015-07-13 Ready for More v Ready Cash - B.Glorious Ulf Ohlsson Reijo Liljendahl 1.12,8a 2140 2,49 100 000 Cool Keeper Bostonz Credit
2014-07-07 Lindys Jersey Boy h Cantab Hall - Ivory Lindy Ulf Ohlsson Reijo Liljendahl 1.12,0a 2140 5,34 100 000 Chapeau Time Machine
2013-07-08 Occhione Jet h Pine Chip - Estella Jet Erik Adielsson Stig H Johansson 1.11,9a 2140 1,95 100 000 Disco A.E. On Track Piraten
2012-07-16 Friction h Scarlet Knight - Hermit Lady Stefan Melander Stefan Melander 1.12,9a 2140 1,40 100 000 Hard Livin Tidied Accelerator
2011-07-25 Oracle h Ganymede - Ebony D.K. Örjan Kihlström Stefan Melander 1.14,2a 2140 2,16 100 000 Un Sacco di Soldi Simb Ruby
2010-07-19 Rakas h Victory Party - Tricky Woo Per Lennartsson Per Lennartsson 1.12,5a 2140 1,49 100 000 Rocky Race Tarpoon Bris
2009-07-27 Wellino Boko h Express Ride - Flordalie Erik Adielsson Stig H Johansson 1.13,1a 2140 2,01 100 000 Carmel Mantra
2008-05-02 Timetosaygoodbye h Super Photo Kosmos - Baltic Tara Fredrik B Larsson Fredrik B Larsson 1.15,2a 2140 5,23 100 000 Yorktown Gunner Marquis du Pommeau
2007-05-04 Jocose h Express Ride - Ourasine Örjan Kihlström Stefan Hultman 1.14,6a 2140 1,62 100 000 Bambino Banker Defi Trizz
2006-07-10 Order By Fax h Viking Kronos - Nellies Girl Per Lennartsson Per Lennartsson 1.15,1a 2140 1,57 100 000 Turbo Sund Wealthy
2005-05-06 Lill Adolf v Western Winner - Sissel Flukt Örjan Kihlström Roger Walmann 1.14,3a 2140 2,50 80 000 Improve Ås No Chip
2004-07-26 Madison Hall h Garland Lobell - Melissa Hall Jyrki Tammimetsä Jyrki Tammimetsä 1.16,8a 2140 1,29 80 000 Extreme Ås Bambinas Girl
2003-07-14 Du Mille Countach h Deliberate Speed - Noveau Broline Mikael J Andersson Åke Pettersson 1.14,8a 2140 1,49 100 000 Simb Kudos Collin Trot
2001-07-30 Gold Chip U.S. h Pine Chip - Guri Hanover Jörgen Westholm Jörgen Westholm 1.16,6a 2160 23,48 100 000 Bowl di Azzurra Satchmo S.I.R.
2000-07-24 Foreign Currency v Biesolo - Pamphlets Girl Sören Lennartsson Sören Lennartsson 1.16,2a 2140 10,59 100 000 Dean Daniel Baron High
1999-08-02 Dexter Frontline h Super Arnie - Tina Glas Bo Eklöf Magnus Skäryd 1.16,1a 2140 2,78 100 000 Final Legend Sethsuit
1998-08-03 Peasant Crown h Anders Crown - Peasant Queen Roger N Olsson Roger N Olsson 1.17,1a 2140 1,96 100 000 Big Dundee King of Texas
1997-08-04 Lass Dick h Rapido - Lass Dancing Örjan Kihlström Lotta Johansson 1.16,4a 2140 14,73 100 000 Gadget Texas Ellie
1996-10-11 Nicaman h Little Devil - Chic Lady Hans R Strömberg Hans R Strömberg 1.16,0a 2140 27,22 60 000 Twigs Frankie Florida Keys
1995-10-06 Ultimo Laday h Wholly Arnie - Ultimora H. Olle Goop Olle Goop 1.16,8a 2140 3,60 40 000 Krossed Out Demon Sid
1994 Chicago Kid v Oliver Kid - Chikina John Dahlman              
1993 Petit Auboise h Super Play - Finess Rodney Tommy Eriksson              
1992 Countess Hill s Ideal du Gazeau - Scoutia Örjan Kihlström              
1991 Bay Crown v Crowntron - Vilja Sund Jan I Jönsson              
1990 Sudden Justin h Crowntron - Lady Mood Hans R Strömberg              
1989 Persos Messy s Messerschmitt - Betsy Kenneth Karlmats              
1988 Dino Bowler v Active Bowler - Diana Pegasus Åke Sundberg              
1987 Pål Frelinge v Zoot Suit - Fanny Frelinge Kjell Eriksson              
1986 King Year v Vintage Year - Ipanima Hans R Strömberg              
1984 Fashion Clip v Fashion Blaze - Miss Valid Leif Witasp              
1983 Frosted Lisa s Frosted Yankee - Li Express Sven-Erik Karlsson              
1982 Trophy Tib h Noble Rogue - Snella Britton Kenneth Karlmats              
1981 Alfonso h Shatter Ribb - Alfi Bunter John Dahlman              
1980 Courtesan L.S.T. s Super Bowl - Chispah Lars Grew              
1979 Yvora s Utah IX - Inette Håleryd Anders L Lundin              
1978 Pearl Limit s Lilmit - Janette Star Bert Adolfsson              
1977 Culbert     Björn Linder              
1976 Raket Skotch h Clementz - Barbara Scotch L E Andersson              
1975 Monilo v Locotime - Monika Fibber Ivar Kihlström              
1974 Train Girl s Train Bloc - Depty Jim Frick              
1973 Inter Håleryd v Scotch Victor - Come On Lloyd+ Lars Eriksson              
1972 Frances Carola s Frances Nibs - Cassie Scovere Ingemar Olofsson              
1971 Moontime v Locotime Mona Fibber Börje Kilström              
Kördes ej 1985 och 2002
3 års lopp 1997-2004