Travsidan qhurth Bjerke Norsk Travkriterium - kallblod 3 åriga kallblod Resultat 1993-2020
Datum Vinnare Kön Härstamning Körsven Tränare Tid Dist. Odds 1:a (nok) Tvåa Trea
2020-09-13 Tangen Bork h Bork Odin - Tangen Stöva Tom Erik Solberg Öystein Tjomsland 1.26,2a 2100 3,30 500 000 Finseth Faksen Balder Odin
2019-09-08 Grisle Odin G.L. h Moe Odin - Tangen Mari Öystein Tjomsland   1.26,7a 2100 1,37 500 000 Havglimt Arkan
2018-09-09 Eld Rask h Tekno Odin - Eldsiri Ulf Ohlsson   1.25,6a 2100 2,32 500 000 Rappstjernen Möller Tor
2017-09-10 Valle Ask h Moe Odin - Eldvinni Tom Erik Solberg   1.27,1a 2100 2,00 500 000 Balder Mollyn Delsbofaks
2016-09-18 Tand Kraft h Järvsöfaks - Gott Tuffa Jan-Olov Persson   1.25,6a 2100 1,39 500 000 Alsaker Blest Järvsö Pegasus
2015-09-13 Ingbest h Dotterud Teddy - Ing May Tom Erik Solberg   1.25,9a 2100 3,04 500 000 Sjö Kongen Tina Blessen
2014-09-07 Smedheim Solan h Bork Odin - Lila Kai Johansen   1.25,1a 2100 3,32 500 000 Järvsörappen Charm Elden
2013-09-08 Lannem Silje s Åsajerven - Lannem Sjura Tor Wollebæk   1.25,1a 2100 1,17 500 000 Fiann Tangen Didrik
2012-09-09 Norheim Svenn h Järvsöfaks - Norheim Elle Kjetil Djöseland   1.27,7a 2100 1,45 500 000 Myr Faksen Hellin Faxen
2011-09-18 Tekno Odin h Moe Odin - Lyana Öystein Tjomsland   1.26,1a 2100 1,26 500 000 Ridder Stormen Karmland Trym
2010-09-19 Dotterud Teddy h Alm Viktor - Steine Koso Tom Erik Solberg   1.26,2a 2100 2,02 500 000 Wik Stjernen Guli Järven 
2009-10-04 Horgen Tore h Spikeld - Horgen Laila Jan Roar Mjölneröd   1.27,2a 2100 4,76 500 000 Voje Spik Lom Pilen
2008-10-05 Ridder Prinsen h Lome Elden - Aasfrigga Åsbjörn Tengsareid   1.29,0a 2100 6,13 500 000 Homme Prinsen Remelden
2007-09-30 Gonagas h Ulsrud Igel - Heidina Dagfinn Aarum   1.28,4a 2100 5,44 500 000 Stuve Vinn Järvsöviking
2006-10-01 Horgen Lotta s Järvsöfaks - Rydnings Stjerna Geir Vegard Gundersen   1.25,6a 2100 1,28 500 000 Junior Jokern Håkon Jo
2005-10-02 Åsajerven h Järvsöfaks - Sindy Vinter Tor Wollebaek   1.25,7a 2100 4,98 500 000 Faksen J:r Moe Brage
2004-09-26 H.G. Balder h Lome Elden - Semir Vidar Hop   1.27,7a 2100 1,11 500 000 Wikvinn Mörtvedt Jerkeld
2003-09-28 Tegner Eldmar h Elding - Prikke Asbjörn Mehla   1.29,6a 2100 38,36 500 000 Spiker Frisli To Jo
2002-10-06 Storm Jo h Rigel Jo - Stormyr Blessa Jomar Blekkan   1.28,0a 2100 1,07 500 000 Askfrigg Frigg Mollyn
2001-10-07 Alm Rau Jo h Rigel Jo - Bleikli Terna Jomar Blekkan   1.28,4a 2100 1,01 500 000 Eder Alsaker Prinsen
2000-10-07 Moe Odin h Elding - Moe Vilja Asbjørm Mehla   1.28,0a 2100 1,19 400 000 Ulsrud Igel Skaffer Brunen
1999-10-02 Kjöstad Jo h Rigel Jo - Veslepaja Jomar Blekkan   1.28,6a 2100 2,23 300 000 Sjefen Njölstad Stjernen
1998-10-03 Lome Elden h Elding - Tröpila Vidar Hop   1.27,3a 2100 1,84 300 000 Söstra Ara Svarten
1997-10-04 Jo Porta h Dublan - Norheimunn Trond Skauen   1.30,5a 2100 7,47 300 000 Trolan Mjölner Troll
1996-10-06 Rapp Rigel v Alm Rigel - Rappstjerna Tor Wollebaek   1.30,6a 2100 1,93 239 000 Fröyding Röder
1995-10-01 Granli Prinsen v Granli Bausen - Tofte Kari Asbjörn Mehla   1.29,7a 2100 11,36 264 375 Lykke Gutten Sagi Knut
1994-10-02 Rigel Jo h Alm Rigel - Trollenka Jomar Blekkan   1.30,7a 2100 2,88 271 100 Spang Best Laugvar Junior
1993-10-02 Torinto v Braute - Finstad Gro Jomar Blekkan   1.32,7a 2100 3,44 284 000 Espe Stjernen Hvatt Djerven
1992-10-10 Vital Best h Säterbest - Vital Line Tore Helge Larsen   1.28,1a 2100 1,71 263 757 Vassfjell Gutten Tranmälspila
1991-10-05 Slogum Bris s Braute - Slogum Stöla Pål Sem   1.32,6a 2100 1,42 276 502 Skjoldsvarten Nigardssvarten
1990-10-07 Lygna Fina s Alm Svarten - Stjerne-Molly Vidar Hop   1.32,1a 2100 36,71 255 034 Buaas Stjerna Torden Knut
1989-11-11 Lykkebron h Alm Svarten - Stjerna Vira Kjell Håkonsen   1.33,0a 2100 2,94 283 000 Lökke Frökna Ymer
1988-10-02 Buås Per v Fröyvar - Glåmdals Mina Arne Nilsen   1.33,1a 2100 7,65 233 800 Granli Bausen Sveisen
1987-10-04 Hafell Kvikken v Troll Jahn  - Krosby Stjerna  Gunnar Eggen   1.34,2a 2100 3,74 230 700 Texas Per Hapi
1986-10-04 Slått Pil h Pilmin  - Blessi  Asbjörn Mehla   1.36,0a 2100 2,35 207 200 Trons Trollmin Sotarn
1985-09-29 Löbergs Troll h Troll Jahn  - Berdöla  Boye Ölstören   1.37,4a 2100 1,92 171 400 Mjölner Blesen Trons Ruggen
1984-10-07 Glup h Pilmin - Glunta  Ole L Engen   1.35,8a 2100 4,26 133 100 Friggbest Ulvino
1983-10-08 Stjerne Riga s Alm Rigel - Plata Dagfinn Aarum   1.37,1a 2100 1,68 126 600 Slogum Pil Gjölmes Trolla
1982 Finstad Per h Grans Piril - Finstadstjerna  Thor Tholfsen   1.36,1a 2100     Gjölmes Troll Lyngsvarten
1981 Kinge Balder h Slogum Tor - Kinge Terna Gunnar Diskerud   1.36,3a 2100     Pio Kinge Tor
1980 Sprintmin h Kipmin - Sprinta Carl Wollebaek   1.36,5a 2100     Tofte Kari Ekvinn
1979 Jerksi s Jerker - Urdsi  Martin Skjaeveland   1.36,8a 2100     Finstadvesla Skogli May
1978 Norheim Piril v Sabo Piril - Dale Tulla Kåre E Jahnsen   1.37,1a 2100     If Linka
1977 Gol Jerk h Jerker - Golstjerna  Arvid Söndreli   1.37,1a 2100     Vitor  Krosby Bokken
1976 Kipmin h Donno - Mindi Carl Wollebaek   1.39,1a 2100     Krosby Stjerna Viran
1975 Donnson h Donno - Schuminda  Hans Martin Klepaker   1.38,0a 2100     Tom Piril Finskog Prinsen
1974 Sirkeline s Årnsethgubben - Vangstjerna  Carl Wollebaek   1.38,8a 2100     Texas Jan Larsman
1973 Pilmin h Jahn Piril - Mindi Ole Helgestad   1.38,8a 2100     Vintilla Slogum Tor
1972 Sylfidar v Kvikk Sylfiden - Stjerneflikka  Birger Haugerud   1.37,0a 2100     Flatvar Christer
1971 Boris h Spenter - Turis Terje Borstad   1.41,7a 2100     Tromi Folljahn
1970 Skoftar v Kaprell - Skofta Trygve Dybdahl   1.41,9a 2100     Glöggen Slogum Liv
1969 Frigge s Sjur - Frigg Hans Petter Tholfsen   1.40,0a 2100     Dale Gudbrand Petter Best
1968 Slogum Tora s Dally Prinsen - Molyntora  Martin Hoel   1.42,6 2100     Slogum Jenny Dally Sjurson
1967 Lyn Ståle h Jahn Sjur - Rivinda Per Ulven   1.44,1a 2100     Tyfon Jahn Tor
1966 Grans Ternar h Granvar - Grans Terna  Tron Klaestad   1.44,8a 2100     Gol Best Follprins
1965 Bestmin h Steggbest - Mindi Ivar Larsen   1.41,4 2100     Jerker Glæden 
1964 Grans Ternen s Steggbest - Klæstad Terna Tron Klaestad   1.39,8 2100     Kilde Hallingkongen
1963 Sjur h Vossevinn - Schuvarda Kjetil Dale   1.45,1 2100     Vintora Raufly
1962 Mjös Prins h Petter Tidemand - Mjöslill Iver Gamme   1.42,9 2100     Lille Vira Miks Molvin
1961 Dolly s Vinvar - Fröken Litalill Gudmund G Borstad   1.43,3 2100     Vidna Tordni
1960 Baus Eriksönn h Baus Tryggsön - Stegg Tilla  Kåre Rastad   1.49,9 2100     Norma Grans Erna
1959 Skofta s Atlasprinsen - Marilla Kaare Kristiansen   1.47,5 2100     Vinvara Spent
1958 Baus Pjokken v Baus Tryggsön - Pjokkina Trygve Diskerud   1.45,0 2100     Knattestegga Regant
1957 Jahn Sjur h Steggbest - Ljönna Trygve Diskerud   1.50,2 2100     Holtebausa Kong Tidemand
1956 Steggtina s Stegg - Hertina Gunnar E Böhren   1.46,2 2100     Gille Bausa Holtestegg
1955 Spenter h Molyn - Toftestjerna  Ivar Larsen   1.40,6 2100     Petter Tidemand Molyntora
1954 Vesle Molvin h Molvin - Kalunda Jakken Per Ulven   1.45,4 2100     Klæstad Terna Salvine
1953 Katarina Marmon s Marmon - Katarina Trygve E Anstensrud   1.47,0 2100     Granstypa Bella Di
1953 Viril s Breidar - Atlas Vira Nils Buer   1.43,2 2100     Helmin Dokka Haugtussa
1952 Glaeda s Stegg - Omara Tron Klaestad   1.40,1 2100     Sylfidblesen Tore Jonsok
1951 Remin-Stjerna s Remin - Odalsdokka Erik Garberg   1.44,1 2100     Spikla Lynblesen
1950 Grans Terna s Stegg - Viktoria Tron Klaestad   1.43,1 2100     Baus Steggsön Stegg Svarta
1949 Rivanda s Tröi - Riona Nils Buer   1.42,1 2100     Urdsönn Mjöslill
1948 Pamin h Remin - Pauline Erik Garberg   1.42,4 2100     Jorlibrun Sprinter Jak
1947 Pavesokken v Pavegutt - Röddis Erik Garberg   1.42,1 2100     Basa Molyn
1946 Ansigutten h Gyller - Ansi Trygve Diskerud   1.44,1 2100     Krosby-Tora Dally Mjölner
1945 Fjellrosa s Skarstan - Fjelldokka Harald Gullerud   1.45,6 2100     Baus Tryggsön Vinter
1944 Don Atlas h Atlas - Donna Jakson  Hans Hasle   1.43,1 2100     Erika Almlistjerna
1943 Scarlet s Attila - Tufsi Hans Hasle   1.47,7 2100     Silvri Marita
1942 Neskongen h Trygve - Petra Peder Haslie   1.47,5 2100     Vollan-Alma Tröifrid
1941 Stegg h Trygve - Dalterna Ii Erik Garberg   1.45,1 2100     Donna Gyller Sjur
1940 Bondegutten h Trygve - Fremtid Nils Buer   1.47,1 2000     Begndöla S.O.S.
1939 Tutt s Trygve - Dalryddjenta Rolf Hansen   1.48,9 2000     Stigpå Varga
1938 Sokkegutt h Simson - Svanhild Hans Petter Kvåle   1.44,7 2000     Naldis Tommelise
1937 Don Gyller h Gyller - Donna Jakson Gudmund G Borstad   1.41,5 2000     Trygvald Stjerneskudd
1936 Viktoria s Omergubben - Viktoria A Brandsrud   1.48,1 2000     Bokken Hetta
1935 Salome-Jakken s Jakken - Salome Joh.Bråtnaes   1.45,9 2000     Ansi Iltra