Son Pardo Gran Premi Nacional 3 åriga
Datum   Vinnare Kön   Härstamning   Körsven   Tid Dist. 1:a pris   Tvåa   Trea
2019-05-19   Gin Tonic Duran h   From Above - Ultra Has   Guillermo Andreu Adrover   1.16,3a 2150 46 000   Gas De Font   Grizabella
2018-05-20   Fiblo de Font h   Infinitif - Quibala Street   Juan Bauza Bassa   1.17,1a 2150 46 000   Fortunato Dream   Fantastic Bs
2017-05-21   Esperanca Mar s   Toss Out - Tracey Boko   Miguel Mestre Suner   1.16,0a 2150 50 000   Excellence   Estelada de Font
2016-05-22   Duna de Llevant s   Algiers Hall - Sal de Llevant   Antoni Frontera   1.16,7a 2150 50 000   Dimoni des Llorer   Deco SAS
2015-05-17   Coktail Blai h   From Above - Selena Blai   Antonio Frontera Pocovi   1.16,9a 2150 50 000   Chapeau de Font   Carol Hm
2014-05-18   Boira de Llevant s   From Above - Sal de Llevant   Antonio Frontera   1.15,4a 2150 50 000   Bo Pou Rafal   Boris Sas
2013-05-19   Amor de Font h   S J's Photo - Deninet Star   Guillermo Andreu   1.16,5a 2150 50 000   Aquiles Duran   Apolo de Font
2012-05-20   Veloc h   Bay Head - Queen Arbos   Juan-Antonio Riera-Rosello   1.17,4a 2150 50 000   Voo Doo Doll   Viking Cook Jg
2011-05-15   Une Star Photo HM s   S J's Photo - Lindys Spring   Guillermo Andreu   1.15,6a 2150 50 000   Union Blai   Uncle Yim CS
2010-05-16   Trebol h   Hot Blues - Sally Cant Wait   Gabriel Angel Pou   1.15,3a 2150 50 000   Truc des Pres   Trasgo Mixo
2009-05-17   Silver Mixo h   Armbro Goal - Juli Branch HV   Antonio Frontera   1.18,1a 2150 50 000   Senyor des Bosc   Sultan BS
2008-05-25   Odysse de Font h   Love You - Pleasant Woman   Ulrich Schnieder   1.17,3a 2200 50 000   Ole Ole Mixo   Ohala Tirety
2007-05-20   Nardon DF h   Uronometro - Super Nett   Ulrich Schnieder   1.16,1a 2200 50 000   Nelca   Nirvi Bin
2006-05-21   Mira Prim s   Five Alarm - Upala TR   Ulrich Schnieder   1.17,1a 2200 50 000   Melicoto d'Arc   Magistral
2005-05-22   Lino de Font h   Marino - The Wooden Horse   Antonio Frontera   1.19,0a 2200 40 000   Lillo di Monmes   Lucky Das Pont
2004-05-16   Jack Daniels h   Profumo OM - Jettes Secret   Ulrich Schnieder   1.16,8a 2200 37 500   Jack di Monmes   Juliano de Font
2003-06-22   Heliana s   Profumo OM - Emiliana   Christophe Audebert   1.17,5a 2200 37 500   Hosmorama Mar   Huida Blai
2002-05-19   Glasny Goal h   Armbro Goal - Rackartuss   Joan Antoni Riera   1.18,1a 2200 18 050   Gel de Kor   Gala Hannover
2001-05-20   Falaguer h   Hogan Lobell - Numbela   Gabriel Angel Pou   1.17,7a 2200 18 030   Filet d'Or   Flight Horse G.S.
2000-05-21   Enigma des Bosc s   Gobernador - Malacca Jet   Gabriel Angel Pou   1.21,6 2200 17 080   Ernaqueur   Esterel S
1999-05-16   Diluvi h   Empire Star - Princesa Meldg   Juan Carlos Rotger   1.21,1 2200 8 414   Dafnis GS   Diavolo MB
1998-05-17   Caster Kid h   Tap Dance Kid - Perla   Sebastian Llobet   1.20,4 2200 6 117   Cristian Crown   Clivia d'Abril
1997-05-18   Brixon de France h   Mersant Hanover - Fille de France   Gabriel Angel Pou   1.18,7 2200 4 327   Bibo di Monmes   Black Crom GS
1996-05-19   Auba des Etangs h   Nori des Etangs - Numbela   Juan Antonio Riera   1.20,9 2200 4 327   Ali GS   Alex Kid
1995-05-21   Velvet Blai h   Townsman - Latina Hedevang   Juan Bauza Bassa   1.20,8 2200 3 966   Vic d'Es Bosc   Varclay GS
1994-05-22   Unica de Blai h   Townsman - Catya JB   Gabriel Angel Pou   1.20,5 2200 3 966   Uker d'Atout   Ullastre
1993-05-16   Taquin B h   Jaleo Piroska - Urania B   Julian Arnau   1.21,6 2200 3 966   Tarpan de Vixi   Tiworty Royal
1992-05-17   Socio B h   Slogan - Azucena F   Antonio Solivellas   1.23,0 2200 3 966   Sibil-La   Sileo Royal
1991-05-19   Riggy h   Eliphar - Twiggy Pride   Julian Arnau   1.22.9 2200      
1990-05-20   Perla De Abril GS s   Helios CH - Higuela Mora   T. Garcías   1.22.6 2200      
1989-05-14   Nostro Vx h   Helios CH - Patt G   J. Arnau   1.24.8 2200      
1988-05-01   Misi Mar h   Elios de Courcel - Ulla Bogo   B. Estelrich   1.22.3 2200      
1987-05-17   Lina F s   Trotting B - Annette Dyr   J. Ipsen   1.24.1 2200      
1986-05-18   Jaleo Piroska h   Surgy Hanover - Annette Dyr   J. Ipsen   1.22.6 2200      
1985-05-19   Hudson h   Ego - Turista Fox   F. Abellán   1.25.0 2200      
1984-07-01   Fileo h   Equileo - Heliophile   B. Estelrich   1.23.9 2200      
1983-05-15   Escarcha h   Caristoum - Agata   S. Crespí   1.27.3 2200      
1982-05-21   Dart Hanover h   Glasny Hanover - Lucana   B. Estelrich   1.27.3 2200      
1981-05-17   Carino Power h   Horsepower - Romantica A   A. Solivellas   1.27.6 2200      
1980-05-18   Bacara h   Marloo - Terlina   P. Galmés   1.28.0 2200      
1979-05-27   Alex Cb h   Tenderloin - Rikke Axwo   J. Arnau   1.25.3 2200      
1978-05-21   Zaida Ii h   Oscar C II - Vodka II   O. Barceló   1.24.4 2200      
1977-07-15   Valiant h   Stia - Aliette Pelo   B. Estelrich   1.28.1 2200      
1976-05-16   Usa Y h   Horsepower - Queta Y   J. Arnau   1.31.7 2200      
1975-05-18   Tuska Hanover Y h   Dynamo - Fatima Sovang   A. Daviu   1.27.0 2200      
1974-05-19   Survari h   Hourvari - Agar   S. Crespí   1.31.4 2200      
1973-05-20   Rey Piroska h   August Worthy - Neiba d’Or   J. Ipsen   1.28.0 2200      
1972-05-21   Quiralda s   Hourvari - Eyda   A. Pou   1.29.3 2200      
1971-05-16   Pinera s   Jasmin du Pont - Valona   J. Oliver   1.33.2 2200      
1970-05-17   Olga Y s   Chag Osterl - Ildfluen   A. Pou   1.33.0 2200      
1969-05-18   Nic Hanover h   Ecu d’Or D - Zoraida   G. Prohens   1.33.6 2200      
1968-05-19   Miss Piroska s   Larca - Silva II   O. Wagner   1.32.4 2200      
1967-05-21   Lirica h   Korban - Roja   S. Fuster   1.35.4 2200      
1966-05-22   Jamina D’or NL s   Ecu d’Or D - Oberive   J. Coll   1.36.5 2500      
1965-06-06   Itu h   Ecu d’Or D - Naire   J. Coll   1.38.0 2500      
1964-05-17   Hamburgo h   Ecu d’Or D - Ana   S. Fuster   1.36.8 2500      
1963-05-12   Gengis Khan h   Frisso - Ruticarla   G. Coll   1.37.6 2500      
1962-05-20   Flicka s   Ecu d’Or D - Trapisona   J. Coll   1.34.6 2500      
1961-05-21   España S h   Verticille - Championne   M. Salamanca   1.42.0 2500      
1960-05-22   Dromunt h   Uranus B - Lamina   J. Bauzá   1.43.2 2500      
1959-05-17   Ca Quir Vin s   Vincennes - Quirla   G. Mas   1.41.2 2500      
1958-09-28   Birmania s   Vina Bird - Rimaya   B. Llobet   1.37.9 2400      
1957-05-19   Alcina V s   Frisso - Janina   G. Eulogio   1.44.9 2400      
1956-05-20   Zingara s   Frisso - Ruti Carla   B. Fullana   1.40.4 2500      
1955-06-05   Veda s   Renom - Eneida   P. Moll   1.35.2 2500      
1954-05-23   Usar h   Rango Mai - Jaca   J. Mir   1.38.4 2500      
1953-05-17   Tardio h   Rango Mai - Jaca   A. Molinas   1.40.8 2500      
1952-05-18   Silva s   Frisso - Marta   R. Sala   1.35.6 2500      
1951-05-20   Royal h   Renom - Cantarina   S. Fuster   1.38.0 2500      
1950-05-21   Quintero h   Roitelet II - Merlino   G. Coll   1.41.8 2500      
1949-05-15   Perfil h   España - Ceda II   S. Fuster   1.41.6 2500      
1948-05-23   Orilla s   Abadypile - Jarilla   G. Coll   1.40.4 2500      
1947-06-12   Nelsona h   España - Estrella   L. Clar   1.42.4 2500      
1946-05-19   Martel h   Baba - Diana   M. Forteza   1.36.1 2500      
1945-05-13   Lincoln h   Baba - Dalia   M. Forteza   1.44.7 2500      
1944-05-21   Jineta s   Angelus II - Alsacia   J. Barceló   1.44.6 2500      
1943-05-16   Impar s   Baba - Roja   J. Mora   1.44.8 2500      
1942-05-17   Homero h   Abadypile - Auberive   B. Fiol   1.44.8 2500      
1941-10-12   Gas h   Baba - Farola   L. Clar   1.45.2 2500      
1940-11-03   Faro III h   Boree - Bellegarde   G. Coll   1.49.0 2500      
1939-12-31   Español h   Sarcus - Moca   G. Coll   1.44.8 2500      
1938-12-31   Diana J. s   Hunfast - Theodora   S. Jaume   1.56.4 2500      
1937-11-26   Ce Bonita h   Athos - Pajarita   M. Daviu   1.41.0 2500            
1936-06-29   Bellver h   U.D.L. - Theodore   B. Amengual   1.53.0 2500            
1935-05-05   Amilcar h   Sermoise - Olga   A. Femenías   1.38.0 2500            
1934-07-15   Trini II s   Sermoise - Corman   B. Estelrich   1.52.4 2500