Travsidan qhurth | STL Open (Gr 1, Int.) | Poängställning 2020-09-12 | |||
Plac. | Namn | Poäng | Starter | Tränare | Ägare |
1 | MILLIGAN'S SCHOOL (US) | 82 | 6 | Stefan Melander | Stall T.Z. (Melander Stefan) |
2 | HANDSOME BRAD | 63 | 3 | Ulf Stenströmer | Lemitek AB, Aneby |
3 | GENERAAL BIANCO* (NL) | 43 | 3 | Peter Untersteiner | de Bruin Michel, Nederländerna |
4 | MILLIONDOLLARRHYME | 41 | 4 | Fredrik B Larsson | MDR Trotting HB (Larsson Fredrik B) |
5 | DREAMMOKO* (FR) | 40 | 3 | Björn Goop | Stins Jan, Nederländerna |
6 | MINDYOURVALUE W.F. | 40 | 5 | Robert Bergh | Englund Christer & Markström Jacob |
7 | ANTONIO TABAC | 39 | 3 | Jörgen Westholm | Haanpää Tomas, Tierp |
8 | TAE KWON DEO (US) | 38 | 2 | Adrian Kolgjini | WhapCapital AB, Stall Behåll AB& Erkén |
9 | DOUBLE EXPOSURE (US) | 36 | 2 | Daniel Redén | Stall Zet (Redén Daniel) |
10 | MONI VIKING* (NO) | 31 | 2 | Björn Goop | Lyng Jan, Norge |
11 | MISSLE HILL (US) | 30 | 1 | Daniel Redén | Stall Zet (Redén Daniel) |
12 | DIAMANTEN | 30 | 3 | Stig H Johansson | Forspro AB, m fl |
13 | MELLBY FREE | 30 | 2 | Björn Goop | Mellby Gård AB, Malmö |
14 | ESPRIT SISU | 26 | 6 | Svante Båth | Aac Nybrostrand Invest AB & YTAAB AB |
15 | VELVET GIO (IT) | 25 | 3 | Magnus Dahlén | Stall Skepparkroken AB, Ängelholm |
16 | SORBET | 20 | 2 | Daniel Redén | Stall Zet (Redén Daniel) |
17 | WHO'S WHO | 20 | 2 | Pasi Aikio | Travkompaniets Stall AB (publ), Ekerö |
18 | CYBER LANE | 20 | 3 | Johan Untersteiner | Levaux AB, Limhamn |
19 | RACING MANGE | 19 | 3 | Joakim Lövgren | Aac Nybrostrand Invest AB & YTAAB AB |
20 | CHIANTI | 18 | 3 | Björn Goop | Kapitlet 1 AB, Karlstad |
21 | COKSTILE* (NO) | 18 | 2 | Wilhelm Paal | Santese SRL, Italien |
22 | SNOWSTORM HANOVER (US) | 17 | 5 | Stefan Melander | Stall T.Z. (Melander Stefan) |
23 | GLOBALSATISFACTION | 15 | 3 | Timo Nurmos | Stall & Konsult Tj I Stockholm AB |
24 | FROM THE MINE | 14 | 2 | Catarina Norqvist | Stall Grå HB, Umeå |
25 | RAJESH FACE | 13 | 2 | Adrian Kolgjini | Tn Projekt AB & Falkbolagen AB |
26 | MAKETHEMARK | 13 | 2 | Petri Salmela | Stall NIAN |
27 | BUCKS TO BURN | 12 | 1 | Daniel Redén | SRF Stable |
28 | GIGANT INVALLEY* (NO) | 12 | 1 | Truls Desserud | Desserud Truls, Norge |
29 | TYCOON CONWAY HALL* (DK) | 12 | 1 | Flemming Jensen | Morten Staal Jensen.,Danmark |
30 | VERY KRONOS | 11 | 4 | Svante Båth | Johansson Kjell, Huaröd |
31 | MONARK NEWMEN | 11 | 3 | Fredrik Persson | Stall Hovstallet - Easy |
32 | URAL | 10 | 3 | Susanne Richter | Hägg Kjell, Grängesberg |
33 | ELIAN WEB* (FI) | 10 | 2 | Katja Melkko | Meriläinen Sauli, Finland |
34 | FORFANTONE AM | 8 | 1 | Roger Walmann | SRF Stable |
35 | FLORIS BALDWIN* (NL) | 8 | 1 | Trond Anderssen | Roa Egil Andre, Norge |
36 | STOLETHESHOW (NO) | 8 | 1 | Marcus Lindgren | Stall MARLIN - Stud |
37 | ROSE RUN SYDNEY (US) | 8 | 2 | Daniel Redén | Stall Zet (Redén Daniel) |
38 | EVALUATE (US) | 7 | 2 | Stefan Melander | Stall T.Z. (Melander Stefan) |
39 | VOLTAIRE GIFONT* (IT) | 6 | 1 | Björn Goop | Ballini Caterina, Italien |
40 | ECURIE D. (DK) | 6 | 1 | Frode Hamre | Global Glide AB&Smart Repair Center AB |
41 | ORDER TO FLY | 6 | 1 | Per Lennartsson | Trisolab AB, Eskilstuna |
42 | STEPPING SPACEBOY | 6 | 2 | Wilhelm Paal | Santese SRL, Italien |
43 | DISCO VOLANTE | 6 | 2 | Stefan Melander | Stall Courant AB, Stockholm |
44 | GHAZI B.R.* (NO) | 6 | 2 | Christoffer Eriksson | Nils Munkhaugen AS, Norge |
45 | PACIFIC FACE | 6 | 2 | Giuseppe Lubrano | Team Lubrano AB, Kållered |
46 | PASTORE BOB | 4 | 1 | Johan Untersteiner | KM Hästfarm i Holm AB & Rolkur Inv. AB |
47 | VAGABOND BI (IT) | 4 | 1 | David Persson | Stall Skaven HB, Kvänum |
48 | HEAVY SOUND | 4 | 1 | Daniel Redén | SRF Stable |
49 | HILL STREET (US) | 4 | 1 | Daniel Redén | Stall Zet (Redén Daniel) |
50 | VÄSTERBO EXACT | 4 | 3 | Roger Persson | Stall Björkäng HB, Tvååker |
51 | J.H.MANNERHEIM | 3 | 1 | Daniel Wäjersten | Gnosjö Personaluthyrning AB |
52 | NAPPA SCAR | 3 | 1 | Per Lennartsson | Easy KB, Uppsala |
53 | HARD TIMES (NO) | 3 | 2 | Ola Åsebö | Bjärme Gård AB, Rugstad & Jakobsen |
54 | BARON GIFT | 3 | 1 | Rickard Svanstedt | Stall Nöjd AB, Partille |
55 | INTI BOKO | 2 | 1 | Timo Nurmos | Bekir Kesen K.& R. AB, m fl (T Nurmos) |
56 | LAWMAKER (CA) | 2 | 1 | William Eriksson | Lawmaker Trotting HB, Avesta |
57 | ZARENNE FAS* (IT) | 2 | 1 | Jerry Riordan | Gragnaniello Francesco, Italien |
58 | QUEER FISH | 2 | 1 | Magnus Träff | Stall Träff HB, Lindqvist & Andersson |
59 | RAGAZZO DA SOPRA | 2 | 1 | Björn Goop | Larome Breed HB, Åmål |
60 | LIONEL N.O.* (NO) | 2 | 1 | Göran Antonsen | Antonsen Göran, Norge |
61 | UNE ETOILE GAR* (IT) | 2 | 1 | Timo Nurmos | Scuderia Erca & Team Minopoli SRL |
62 | DONATOMITE (US) | 2 | 2 | Paw Mahony | Gränstrav I Årjäng AB |
63 | NIMBUS C.D. | 2 | 2 | Peter G Norman | Stall Droad AB, Stockholm |
64 | BLE DU GERS* (FR) | 2 | 2 | Frode Hamre | Ecurie J.M. Rancoule, Frankrike |
65 | VACQUEYRAS | 2 | 2 | Thomas Åhlund | Stall Tunbodarna |
66 | TOP OF THE WORLD* (FI) | 1 | 1 | Ari Aatsinki | ToW Stable,Finland |
67 | ROMANESQUE* (IT) | 1 | 1 | Björn Goop | Campus-RPF, Belgien |
68 | IM YOUR CAPTAIN (US) | 1 | 1 | Jeanet Årman | Årman Jeanet, Kvänum |
69 | GARETH BOKO | 1 | 1 | Conrad Lugauer | Boko Stables Holland B V, m fl |
70 | UNIQUE JUNI | 1 | 1 | Jörgen Westholm | Jan Spåls Invest AB, Falun |
71 | CAMPO BAHIA | 1 | 1 | Conrad Lugauer | Berchtold Thomas & Weber-Berchtold J |
72 | REGENT ZET* | 1 | 1 | Janita Luttunen | Happy Hill Stable, Finland |
73 | AJLEXES CUBANO | 1 | 1 | Anders Jonsson | Stall Stora Hälla |
74 | ERIK STING | 1 | 1 | Timo Nurmos | Stall Erik Sting HB, Dalarö |
75 | CANARI MATCH (FR) | 1 | 1 | Daniel Redén | Stall Zet (Redén Daniel) |
76 | ZANIAH BI* (IT) | 1 | 1 | Björn Goop | Az. Agr. Biasuzzi, Italien |
77 | MINNESTADS EL PASO | 1 | 1 | Dennis Palmqvist | Dahlén Rebecca, Fjärdhundra |
78 | EDER BOB | 1 | 1 | Anna Näslund | Hästbussen i Umeå AB, Umeå |
79 | ZACK'S ZOOMER (US) | 1 | 1 | Stefan Melander | Stall T.Z. (Melander Stefan) |
80 | SUPER NICE | 1 | 1 | Sten O Jansson | Jansson Ann-Marie & Kilgren Håkan |
81 | ANGLE OF ATTACK | 1 | 1 | Robert Bergh | Wiksten Roland & Madelene |
82 | DON WILLIAMS* (FR) | 1 | 1 | Markku Nieminen | Talli Don Hyvät, Finland |
83 | WEST WING | 0 | 1 | Micael Broberg | Broberg Micael, Bro |
84 | VITRUVIO* (IT) | 0 | 1 | Björn Goop | Scuderia Pink & Black S.R.L, m fl |
85 | VÄSTERBO GROSBOIS | 0 | 1 | Rauno Pöllänen | Storåsnäll KB, Hovfors |
86 | YES MICKEY (US) | 0 | 1 | Robert Bergh | Mellby Gård AB, Malmö |
87 | SPEEDY FACE | 0 | 2 | Adrian Kolgjini | Stall Behåll AB, Veberöd |
88 | PHOTO LAVEC* (NO) | 0 | 1 | Bo Westergaard | Westergaard Marthe m fl. |
89 | MONTDORE | 0 | 1 | Robert Bergh | Tal AB, Arvika |
STL Open avgörs på Solvalla 27 september. | |||||
Hästarna tas ut i den ordning de samlat mest poäng i 15 utvalda lopp 6/6 - 12/9. | |||||
2140 m. Autostart. 10 startande. Pris:
750.000-375.000-185.000-100.000-60.000-30.000-20.000 (7 priser)
|
|||||