Travsidan qhurth Axevalla   Kronprinsessan Victorias lopp         Alla
Datum Vinnare Kön Härstamning Körsven Tränare Tid Dist. Odds 1:a pris Tvåa Trea
2020-06-07 Southwind Queen s Muscle Hill - Sensual Hall Rebecca Dahlén Riccardo Bianchi 1.13,3a 2140 6,66 150 000 Cuarto Käbb Mas Capacity
2019-06-02 Sanda Love v Love You - Jalapeno Broline Susanne H Osterling Robert Bergh 1.13,2a 2140 3.66 150 000 Townshend Broline Mr Crazed
2018-06-03 Masterglide v Yankee Glide - Millan Pamela Henriette Larsen Peter Untersteiner 1.13,6a 2140 6.50 150 000 Angie Simoni Bacan Degato
2017-06-04 Mellby Drake v Viking Kronos - U.Dont Wanna Know Susanne H Osterling Robert Bergh 1.12,9a 2140 5.44 150 000 Stepping Spaceboy Victory Kåsgård
2016-06-05 Digital Control v Super Photo Kosmos - Active Route Susanne H Osterling Robert Bergh 1.13,1a 2140 3.48 100 000 Omero d'Asolo Global Respons
2015-06-07 Rapide du Pommeau h General du Pommeau - My Heaven Linda Sedström Flemming Jensen 1.14,6a 2140 5.42 100 000 Comeonhill Ritmo di Poggio
2014-06-01 Naglo’ Del Nord v Naglo - Entita’ Del Nord Catrin Fajersson Veijo Heiskanen 1.14,1a 2140 4.59 100 000 My Ovi Leader Tom
2013-06-02 Avanti L.M. v Love You - Orchide Hornline Kajsa Frick Bo Falsig 1.15,7ag 2140 4.94 100 000 Bulldozer Onice Axe
2012-06-03 Klio Face s Viking Kronos - Heraclee Jenni H Åsberg Lutfi Kolgjini 1.15,6a 2140 6.38 100 000 Ingas Hurricane Zelezny
2011-06-05 Beatasine s P.J.Punjab - Hilarysine Hanna Olofsson Keijo A Svart 1.14,5a 2140 2.14 100 000 Your Dreamgirl Propeller
2010-06-06 Giddson v Gidde Palema - Nina Beauty Susanne H Osterling Alf Engerby 1.13,3a 2140 3.71 100 000 Galax Trot Hotnight Crash
2009-06-07 Smash Express v Smasher - Nina Beauty Susanne H Osterling Alf Engerby 1.15,0a 2140 8.90 100 000 Sobel Alex Einar Celeber
2008-06-01 Quantum Classic h Pasqual - Classic Suspense Elin Gustavsson Sören Lennartsson 1.15,2a 2140 2.20 100 000 Ace of Heart Ted Sandyman
2007-06-03 Prima Stella s Gentle Star - Molly Hebre Elin Gustavsson Christer Andersson 1.15,1a 2140 17.51 100 000 Lodbrok H.H. Rubin Scoop
2006-06-04 Rubin Scoop v Mr Lavec - Elsa Scoop Charlotta B Svensson Håkan K Persson 1.14,4a 2140 9.86 100 000 Nisse Jaam King Louis
2005-06-05 Kahili h Silver Pine - Broadway Blitz Charlotta B Svensson Stefan Persson 1.14,2a 2140 3.06 100 000 Born At Last Baggå Boy
2004-06-06 Claes Palema v Alf Palema - Frosts Dime Linda Hedin Åke Svanstedt 1.14,9a 2140 6.27 100 000 Sokrates Gull Goldman
2003-06-08 Loke Patrol v Peace On Earth - Save My Pride Kajsa Frick Håkan K Persson 1.15,5a 2140 16.06 100 000 Blixt Pointer Gift of Clicquot
2002-06-02 Elma Gold s Good As Gold - Silky Pay Kia Romlin Kia Romlin 1.14,8a 2140 2.38 100 000 Ramson Aspen Amber Bros
2001-06-03 Sir Jackon v Giant Chill - Katinka Broline Charlotta B Svensson Flemming Jensen 1.14,8a 2140 4.11 100 000 Giant Value Union Extreme
2000-06-04 Anything Goes h Sherwood - Fia Evans Anna Svensson Gösta Nilsson 1.16,5a 2140 9.39 60 000 Mr Big Spend Ligi
1999-06-06 Teuton v Macon - Hera June Katarina Aurell Agner Hansen 1.16,7a 2140 4.23 60 000 Jasmin Viking Dynamite Bunness
1998-06-07 Stellmagic v Moment of Magic - Stellar Katarina Aurell Peter Untersteiner 1.16,2a 2140 7.09 60 000 Harry Boy Lugano
1997-05-31 Tribbe Gral h Firm Tribute - Colorful Action Christina Erlandsson Kent Oliv 1.15,7a 2140 7.49 60 000 Fritte Spin Petson
1996-06-02 Vinn Då v Window W. - Hej Då Ingrid Bengtsson Ingrid Bengtsson 1.17,0a 2140 2.88 60 000 Picasso Broline Astronaut Östan
1995-06-04 Speedy X.L. v Speedy Spin - Speedy Alley Maria Lundström Östen Johannesson 1.16,6a 2140 2.40 50 000 Princess Broline Lady Nightshade
1994-06-05 Zolitary s Zoot Suit - Nina Spin Catarina Lundström Tommy Kling 1.16,9a 2140 8.42 50 000 Ron Miel Ockney Mac Laid
1993-06-06 Dimboett h Baron Virup - Birgitte Tröjborg Åsa Lindberg Roland Jansson 1.16,6a 2140 15.97 30 000 Harvest Lobell Hagas Impuls
Körda av inbjudna kvinnliga körsvenner