Travsidan qhurth Jägersro L.C. Peterson-Broddas Minneslöpning       3-åriga och äldre
Datum Vinnare Kön Härstamning Körsven Tränare Tid Dist. Odds 1:a (sek) Tvåa Trea
2024-04-20 Bengurion Jet h Maharajah - Love Me Tender Alessandro Gocciadoro Alessandro Gocciadoro 1.10,6a 2140 1,64   150 000 Unico Broline Indy Rock
2023-04-22 Emoji h Broad Bahn - Shelovesyoubutcher Flemming Jensen Flemming Jensen 1.11,8a 2140 6,91   150 000 Toto Barosso Bandit Brick
2022-04-09 Upstate Face v Joke Face - Staro Borderline Adrian Kolgjini Adrian Kolgjini 1.12,6a 2140 3,06   150 000 Pacific Face Diamanten
2021-04-10 Racing Mange h Orlando Vici - Kära Kickan Joakim Lövgren Joakim Lövgren 1.12,2a 2140 2,17   150 000 Cyber Lane Floris Baldwin
2020-04-04 Cyber Lane v Raja Mirchi - Sybaris Hanover Johan Untersteiner Johan Untersteiner 1.11,4a 2140 4,15   150 000 Velvet Gio Tae Kwon Deo
2019-04-06 Day or Night In h Muscle Hill - Ellie America Peter Untersteiner Johan Untersteiner 1.11,4a 2140 9,57   200 000 Cyber Lane Racing Mange
2018-04-14 Day or Night In h Muscle Hill - Ellie America Johan Untersteiner Johan Untersteiner 1.11,7a 2140 2,45   200 000 Dante Boko Mindyourvalue W.F.
2017-04-08 Spring Erom h Gentle Star - Springflickan Christoffer Eriksson Dan Widegren 1.11,3a 2140 8,97   150 000 VästerboontheNews Fire To The Rain
2016-04-16 Mosaique Face h Classic Photo - Iona Lb Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.11,9a 2140 2,63   150 000 Spartan Kronos VästerboontheNews
2015-04-11 Noras Bean h Super Arnie - Easy Bean Stefan Söderkvist Ulf Stenströmmer 1.11,1a 2140 4,44   150 000 Maven El Mago Pellini
2014-04-05 Noras Bean h Super Arnie - Easy Bean Stefan Söderkvist Ulf Stenströmmer 1.11,7a 2140 2,98   150 000 Mr Picolit On Track Piraten
2013-03-23 Sebastian K. h Korean - Gabriella K. Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.14,3a 2140 1,11   150 000 Persos Seaman Clear Sign
2012-03-31 Quarcio du Chene h Capriccio - Indira du Chene Björn Goop Björn Goop 1.13,5a 2140 2,13   200 000 Eliott Hall Wishing Stone
2011-03-19 Marshland h From Above - Trapped Örjan Kihlström Stefan Hultman 1.13,6a 2140 4,08   200 000 Strong Boy D.E. Beastar
2010-03-27 Torvald Palema h Alf Palema - Gina Roy Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.13,7a 2140 1,32   200 000 Copper Beech Lys Petteviniere
2009-03-28 Triton Sund h Viking Kronos - Jade Sund Örjan Kihlström Stefan Hultman 1.13,2a 2140 2,01   200 000 Colombian Necktie Adams Hall
2008-03-29 Going Kronos h Viking Kronos - Bell Power Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.12,9a 2140 3,84   200 000 Kito du Vivier Go On Pale
2007-05-19 Tunk Nafets h Deliberate Speed - Eja Napa Dan Widegren Dan Widegren 1.13,5a 2140 1,87   150 000 Mystical Dream Present
2006-04-08 Dumle Loss h Deliberate Speed - Barina Loss Erik Adielsson Joakim Wallin 1.13,9a 2140 1,93   200 000 Lassiter Lill Adolf
2005-04-23 Fräkke Frederik h Speedy Tomali - Moonshine Preben Kjaersgaard Preben Kjaersgaard 1.11,6a 1640 2,62   250 000 Papa Qui Makhtoub Jet
2004-04-24 Revenue h Reve d'Udon - Hazel Sund Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.11,7a 1640 1,30   250 000 Titan Ås Galaxy Brodda
2003-05-17 Egon Lavec h Navaki - Vana Lavec Lutfi Kolgjini Lutfi Kolgjini 1.11,8a 1609 6,20   300 000 Digger Crown On Air
2002-05-18 Com Hector h Pythagoras - Ina Brooke Jim Frick Catarina Lundström 1.12,0a 1609 12,93   300 000 Titan Ås Mastery
2001-05-19 Herr Jägermeister h Sugarcane Hanover - Nealy Lobell Olle Goop Olle Goop 1.11,7a 1609 2,45   300 000 Egon Lavec Diamond Circle
2000-05-20 Finish h Giant Chill - Honey Bag Torbjörn Jansson Kari Lähdekorpi 1.12,0a 1609 2,64   300 000 Enar Pride Good As Gold
1999-05-22 Moni Maker s Speedy Crown - Nan's Catch Johnny Takter Johnny Takter 1.10,7a 1609 1,00   300 000 Hadol Ås The Bad Boy
1998-05-16 Frisky Frazer h Baltic Speed - Fancy Patty Axel Jacobsen Axel Jacobsen 1.11,6a 1609 4,73   300 000 Loockout Victory Demon Sid
1997-05-10 Good As Gold h Sugarcane Hanover - Theiza Mats Rånlund Mats Rånlund 1.14,0a 1609 7,71   300 000 Treasure Ås Loockout Victory
1996-05-11 Inherit Me h Lindy's Crown - Natural Treasure Jim Frick Trond Anderssen 1.13,0a 1609 38,66   300 000 Rival Damkaer Extrem
1995-05-13 Ina Scot s Allen Hanover - Lovina Grefgård Helen A Johansson Kjell P Dahlström 1.12,2a 1609 1,70   300 000 Bolets Igor Tres Solide L.
1994-05-14 Ina Scot s Allen Hanover - Lovina Grefgård Helen A Johansson Kjell P Dahlström 1.13,1a 1609 1,80   300 000 Bolets Igor Campo Ass
1993-05-15 Kosar h Speedy Somolli - Hail Mary Stig H Johansson Stig H Johansson 1.13,9a 1609 1,30   300 000 Park Avenue Kathy Dews Dynamite
1992-05-16 Atom Knight h Janies Knight - Alva Anders Lindqvist Anders Lindqvist 1.13,5a 1609 16,17   300 000 Meadow Prophet Atas Fighter L.
1991-05-11 Shogun Lobell h Super Bowl - Speedy Toe Stig H Johansson Stig H Johansson 1.13,4a 1609 2,09   300 000 Jet Ribb Nealy Lobell
1990-05-19 Mr Lucken h Able Mission - Zumilla Abbey Örjan Kihlström Örjan Kihlström 1.15,4a 2140 2,05   200 000 The Big Apple Huggie Hanover
1989-05-20 Jet Ribb v Count's Pride - Grevinnan Ribb Hans G Eriksson Per-Erik Eriksson 1.14,6a 2140 3,24   200 000 Bravo Sund Piper Cub
1988-05-14 Emile v Tibur - Eternell Stig H Johansson Stig H Johansson 1.12,6a 1640 1,78   200 000 Indus Lord Quick
1987-05-16 Callit h Tibur - Calotta Karl O Johansson Karl O Johansson 1.14,8a 2140 1,41   200 000 Quiradol d'Hilly Bjärs Olivier
1986-05-19 Pay Me Quick h Quick Pay - Corona Day Stig H Johansson Stig H Johansson 1.15,3a 2140 1,28   200 000 Dacke Frö Lancio Doro
1985-05-18 Viroid h Vibrante - Princess Sweet Anders Lindqvist Anders Lindqvist 1.16,8a 2140 5,98   200 000 Legolas Quiggin
1984-05-19 Marcon Lep h Lep Hanover - Mar Con Lu Magnus Sandgren Magnus Sandgren 1.14,5 2140 1,73   100 000 Pay Me Quick Wind Speed
1983-05-23 Bora Ghibli h Keystone Gabriel - Laurie Per-Erik Pettersson Erik Friis 1.14,3a 1640 32,12     75 000 Mr Vasa Speedy Magnus
1982-04-03 Mustard h Tibur - Dancing Ulf Nordin Ulf Nordin 1.16,7 2660 1,62     25 000 Almant G. Nino Blazing
1981-06-13 Dialekt s Snapphanen - Annie Ulf Nordin Ulf Nordin 1.17,2 2640 2,13     22 000 Master Håleryd Peter Lep
1980-06-07 Oktan Sund h Pluvier III - Otkha Bo W Takter Bo W Takter 1.18,0 2640 5,04     22 000 Can Noon Master Håleryd
1979-06-09 Pershing h Nevele Pride - Flying Cloud Berndt Lindstedt Berndt Lindstedt 1.19,1 2680 0,97     20 000 Opal H. Delphi Brodda
1978-06-10 Madison Avenue h Nevele Pride - Scenic Route Uno Swed Uno Swed 1.18,4 2660 1,32     18 000 Galant Du Gy Vibrante
1977-06-18 Aspirant Nibs h Frances Nibs - Borgia Sture Lindström Sture Lindström 1.18,5 2640 6,21     18 000 Opal H. V.I.P.
1976-06-20 Frances Marie s Frances Nibs - Miss Britt Marie Rune Thuresson Rune Thuresson 1.22,6 2640 4,88     18 000 Song Key Mill H.
1975-06-07 Judy Song s Spike Hanover - Joyous Song Per O Gustafsson Per O Gustafsson 1.22,8 2600 1,87     18 000 Elle Davy Butch
1974-06-23 Max Hanover h Frosty Hanover - Avec Hanover Lennart Stjernlöf Lennart Stjernlöf 1.21,0 3140 5,50     10 000 Shatter Ribb Maggy Guvijo
1973-06-24 Utah IX  h Fandango - Fleur des Veys Morgan Karlsson Birger Widell 1.19,3 3140 6,30     10 000 Ny Örnebjerg Colonel Rodney
1972-06-25 Wind Boss h Boss Charley - Wind Flower Gert Scherman Gert Scherman 1.21,6 3120 13,53     10 000 Urgent Yankee Streak Along
1971-03-21 Torricelli h Voronoff - Fleur d'Hèritot Olof Fägerås Olof Fägerås 1.24,6 3120 4,16     10 000 Sire Pile Mary Poppins
1970-03-01 Snapphanen h Lep Hanover - Lioness Sören Nordin Sören Nordin 1.22,6 3120 8,10     12 000 Utah IX  Gransäter
1969-12-14 Pall Frost h The Intruder - Early Frost Gunnar Nordin Gunnar Nordin 1.25,7 3100 1,50     12 000 Near Me Speedy Whitney
1968-12-08 Near Me h Stars's Pride - Time Me Kjell Isgren Kjell Isgren 1.22,5 3140 6,58     12 000 Certus Acrobat
1967-12-03 Big Lama h Jamie - Lama Ulf Reslow Ulf Reslow 1.25,0 3120 1,44     12 000 Golden Will Port Royal III
Under åren 1941–1966 kördes loppet under namnet Skånelöpning – segrare: 1941 Skottlandshus, 1942 Bulwark, 1943 Mr Vat, 1944 Lime Abbey, 1945 Trumps, 1946 Prins Bulwark, 1947 Balett, 1948 Marit Scott, 1949 Scotch Fez, 1950 Roland, 1951 Roland, 1952 Baron Bulwark, 1953 Frances Bulwark, 1954 Joliette, 1955 Tampiko, 1956 Dracma, 1957 Smaragd, 1958 Inventor, 1959 Roulette, 1960 Rangoon, 1961 Tropik, 1962 Otkha, 1963 Nacelle F., 1964 Arctic Jarvey, 1965 Mezidonnais, 1966 Doctor Rodney.
Ur travprogrammet 2022