Travsidan qhurth Solvalla Centaurs lopp   Alla kallblod
Datum Vinnare Kön Härstamning Körsven Tränare Tid Dist. Odds 1:a pris Tvåa Trea
2021-04-25 Björlifanner v Tekno Odin - Lax Faksa Nathalie Blom Nathalie Blom 1.25,3 2640 7,76 75 000 Ingen tvåa, dött  Demex
Guli Rubin v Järvsöfaks - Guli Stjärna Erik Adielsson Jörgen Westholm 1,24,7 2660 4,41 75 000 lopp om segern.
2020-04-26 Vollanfaks v Järvsöfaks - Vollanfrökna Per Ludvig Nilsen   1.25,8 2640 6,49 40 000 Faks Nils Guli Roy
2019-02-09 Arragon v Alm Viktor - Klasstösen Kaj Widell   1.27,0 2640 21,87 200 000 Wilda Fille Guli Tor
2018-02-24 Lille Jim v Åsajerven - Dolly Vilja Carl Johan Jepson   1.25,8 2660 28,60 200 000 Torwall Brenne Brakar
2009-02-14 Jenny R.G. s Moe Odin - Liana Best Hans Brunlöf   1.28,9 2140 16,06 75 000 Tronjatrym Dajmen
2008-03-05 Vingbo Stjärn v Rolex K. - Elly G. Örjan Kihlström   1.27,4 2160 2,58 100 000 Gejser Bodbäckslappen
2007-03-11 Lundås Emelie s Rigel Jo - Stjärnpella Jim Frick   1.26,6 2160 4,73 100 000 Spigel Juni Blixten
2006-03-08 Trönöfaks v Järvsöfaks - Trönötösen Sören Eriksson   1.26,0 2160 14,01 100 000 Jåra Gnisten Nebbenes Faxa
2005-03-02 Hemne Pil h Minpil - Hedvig Björn Garberg   1.28,5 2140 3,72 100 000 Roland Clay
2004-03-03 Alsaker Svarten v Elding - Lappe Pila Jorma Kontio   1.27,3 2160 4,84 100 000 Lappgino Aldermarin
2003-03-05 Lassas Verner v Verner - Rötoddan Roger N Olsson   1.28,7 2140 6,97 100 000 Toddy Orion Borge Baron
2002-02-20 Finsta Troll v Troll Jahn - Finnstaflickan Peter Cederin   1.28,6 2140 3,28 100 000 Glöding Venger Lyn
2001-03-28 Trons Tilda  s Trons Trollmin - Bentana Bo Eklöf   1.28,1 2160 12,61 100 000 Hegg Best Remjahna
2000-01-05 Perle Björn v Braute - Perle Luna  Lennart Nygren   1.29,4a 2140 27,63 50 000 Elly G. Calle S.R.
1999-01-03 Groa s Rappello - Flita Micael Melander   1.28,9a 2140 2,71 50 000 Föynland Svarten Clabbe Tabac
1998-01-04 Pilkillen v Aaby Pil - Majsol Jörgen Westholm   1.30.4a 2140 3,62 50 000 Haga Best Hyper
1994-01-05 Lasso h Lapp Nils - Herdbläsa Åke Svanstedt   1.28,6 2140 3,56 50 000 Forin Brage Arvin
1993-01-06 Svinten v Svintor - Skarpa Jan-Olov Persson   1.26,6 2160 20,06 65 000 Verner Helmin Rigel
1992-01-06 Verner h Slogum Tron - Svantindra Jim Frick   1.27,7 2160 1,14 35 000 Svintul Lasso
1990-01-07 Svinten v Svintor - Skarpa Kenneth Karlsson   1.28,5 2180 1,77 25 000 Almagutten Atlastjern
1983-01-06 Snotrik v Steggbest - Emnora B. Lars Lindberg   1.33,5 2140 13,71 10 000 Lavina Filemon
1982-01-06 Myrjerka s Jerker - Glansdora Torsten Blomqvist   1.31,7 2180 6,67 10 000 Viggo Best Fredsklar
1981-01-06 Mumlan s Steggbest - Bu Ann Karl Halvarsson   1.35,6 2180 6,61 10 000 Ejmonia Jeanette Stegg
1980-01-06 Lanser v Plogglans - Inger Kjell Elfving   1.33,8 2160 2,13 10 000 Steggmar Hambest
1979-01-06 Hampe Express v Steggbest - Monika Olov Andersson   1.36,0 2640 6,84 14 000 Fräsus Hemtösa
1978-01-06 Ali Best v Steggbest - Sol Louise Olle Johansson   1.35,4 2160 123,62 7 000 Steggmar Broprins
1977-01-06 Steggjol v Jerker - Steggjola Göran Skoglund   1.33,7 2140 2,64 6 000 Solstegga Ministegg
1976-01-06 Barry h Steggbest - Fuxmaja Gustaf Hallén   1.32,4 2140 3,69 6 000 Greivin Rutof
1975-01-06 Greivin h Greitind - Solpava Gustaf Hallén   1.32,0 2200 2,82 6 000 Ministegg Ess Express
1974-01-06 Sabin h Junius - Iselva Stig Lindmark   1.30,9 2280 1,95 6 000 Älva Grossy
1973-01-06 Brimsgutten v Fredsgutten - Primsy Gunnar Bergqvist   1.33,1 2240 4,99 6 000 Torso Ess Express
1972-01-06 Sabin h Junius - Iselva Stig Lindmark   1.31.2 2300 2,70 6 000 Tambo Pilskott
1971-01-06 Baus Tor v Bausgutt - Toralita Jan Ivan Eriksson   1.36,1 2220 16,31 6 000 Freddy Bausborka
1970-01-10 Solpatrik v Pavin - Sologöta Gustav Lennartsson   1.32,8 2260 3,44 6 000 Tambo Dobb
1969-01-11 Solpatrik v Pavin - Sologöta Gustav Lennartsson   1.34,4 2240 4,36 6 000 Ransy Elsa Best
1968-01-06 Remvikson h Viking - Remnora Ola Johansson   1.34,5 2220 2,02 6 000 Steggsy Lill
Kördes ej 2010-2017
Ur travprogrammet 2021: