Travsidan qhurth     Grupp 2-vinnare 2023 (UET)
Datum Land Bana Loppnamn Kat. Vinnare Kön Härstamning Kusk/ryttare Tränare Vinnartid Distans 1:a pris (€) Tvåa Trea
2023-01-01 FR Vincennes Prix D'Amerique Races Zeturf Q5 (Bourgogne) Int Delia du Pommereux s Niky - Noune du Pommereux Pierre Yves Verva Sylvain Roger 1.09,6a 2100        54 000 Flamme du Goutier Ampia Mede Sm
2023-01-07 FR Vincennes Prix Maurice De Gheest Int Koctel du Dain h Boccador de Simm - Ophelie David Thomain Philippe Allaire i.t. 2175        54 000 Kamehameha Kanada
2023-01-08 FR Vincennes Prix Gelinotte Int Kalamity d'Heripre s Un Med d'Heripre - Sagarella Franck Nivard Fabrice Souloy 1.13,0 2175        54 000 Kana de Beylev Katchina de Simm
2023-01-08 FR Vincennes Prix Charles Tiercelin Int Don't Say Gar s Varenne - Revirade Gar Alessandro Gocciadoro Alessandro Gocciadoro 1.13,9 2700        54 000 Just a Gigolo Juninho Dry
2023-01-08 FR Vincennes Prix Du Calvados (nonté) Int Fantaisie s Un Mec d'Heripre - Quita d'Eronville Francois Lagadeuc Nicolas Bridault 1.12,2 2850        67 500 Fado du Chene Hirondelle du Rib
2023-01-14 FR Vincennes Prix De Croix Int Idao de Tillard h Severino - America de Tillard Clement Duvaldestein Thierry Duvaldestein 1.15,3 2850        54 000 Cash Bank Bigi Inoubliable
2023-01-15 FR Vincennes Prix D'Amerique Races Zeturf Q#6 (Belgique) Int Horsy Dream h Scipion du Goutier - Bonanza du Closet Eric Raffin Pierre Belloche 1.13,3 2850        54 000 Decoloration Hohneck
2023-01-21 FR Vincennes Prix De Pardieu (monté) Nat Jubile Prior h Prince de Montfort - Dotation Prior Aurelien Desmarres Jean-Michel Bazire 1.12,7 2175        54 000 J'Adore Junon
2023-01-28 FR Vincennes Prix Paul Viel Int Elton Wise h Maharajah - Sorority Wise Alessandro Gocciadoro Alessandro Gocciadoro 1.14,2 2700        67 500 Kanada Kompostel
2023-01-28 FR Vincennes Prix Roquepine Int Kana de Beylev s Express Jet - Dina de Beylev Benjamin Rochard William Bigeon 1.14,7 2700        67 500 Kracovia Ete Jet
2023-01-29 FR Vincennes Prix Camille Blaisot (monté) Nat Ina du Rib s Uhlan du Val - Tina du Rib Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.11,7 2175        54 000 Ideale du Chene Ines des Rioults
2023-01-29 FR Vincennes Prix Jacques Andrieu (monté) Int Dimo D'Occagnes v Timoko - Nymphe d'Occagnes Adrien Lamy Antonio Ripoll Rigo 1.13,1 2850        54 000 Figaro de Larre Copsi
2023-02-04 SE Solvalla Bulwarks Lopp - Stl Gulddivisionen, Final Int                    
2023-02-11 FR Vincennes Prix Ephrem Houel Nat                    
2023-02-12 FR Vincennes Prix Louis Le Bourg (monté) Nat                    
2023-02-12 FR Vincennes Prix Ovide Moulinet Nat                    
2023-02-16 FR Vincennes Prix Paul Bastard Nat                    
2023-02-18 SE Bergsåker Bergsåker Winter Trot Int                    
  IT Firenze Gran Premio Firenze Nat                    
  FR Vincennes Etrier Summer Races 3 Ans - Qualif 2 (Felicien Gauvreau) (monté) Nat                    
  FR Vincennes Etrier Summer Races 3 Ans - Qualif 1 (Ali Hawas) (monté) Nat                    
2023-03-25 SE Solvalla C.Th.Ericsson Memorial - Stl Gulddivisionen, Final Int                    
  FR Vincennes Prix Theophile Lallouet (monté) Int                    
  FR Vincennes Etrier Summer Races 3 Ans - Qualif 4 (Gai Brillan) (monté) Nat                    
  FR Vincennes Etrier Summer Races 3 Ans - Qualif 3 (Hemine) (monté) Nat                    
  FR Vincennes Prix Robert Auvray Nat                    
  FR Vincennes Prix Henri Levesque Nat                    
  IT Torino Gran Premio Città Di Torino - Maschi Int                    
  IT Torino Gran Premio Città Di Torino - Filly Int                    
  FR Enghien Prix De Tonnac-Villeneuve Nat                    
  FR Mauqenchy* Etrier 5 Ans Qualif 1 - Prix Louis Forcinal (monté) Nat                    
  FR Mauqenchy* Etrier 4 Ans Qualif 1 - Prix Rene Palyart (monté) Nat                    
  FR Argentan Criterium De Vitesse De Basse-Normandie Int                    
2023-04-29 SE Örebro Orebro Intn’L Int                    
  FI Vermo Arvid Åvallin Tammaderby Nat                    
  FR Vincennes Prix Albert Demarcq Nat                    
  IT Napoli Gran Premio Regione Campania - Maschi Nat                    
  IT Napoli Gran Premio Regione Campania - Filly Nat                    
  FR Vincennes Prix Paul Karle Nat                    
  FR Vincennes Prix Masina Nat                    
  FR Vincennes Prix Jean Gauvreau Nat                    
  FI Kuopio Kuopio Stakes Nat                    
  FR Caen Prix Pierre Gamare (monté) Nat                    
  FR Caen Prix Des Ducs De Normandie Int                    
  FR Caen Prix Henri Balliere (monté) Nat                    
  IT Modena Gran Premio Carlo Cacciari Nat                    
2023-05-20 SE Gävle Hkh Prins Daniels Lopp - STL Gulddivisionen, Final Int                    
  ES Son Pardo Gran Premio Nacional Nat                    
2023-05-27 SE Solvalla Sweden Cup Int                    
2023-05-28 SE Solvalla Montéeliten Int                    
2023-05-28 SE Solvalla Rune Stolts Lopp - Fyraåringseliten Ston Int                    
2023-05-28 SE Solvalla Tommy Hannés Lopp - Fyraåringseliten Int                    
2023-05-28 SE Solvalla Rune Stolts Lopp - Treåringseliten Ston Int                    
  FR Vincennes Prix Kalmia Nat                    
  FR Vincennes Prix Ozo Nat                    
  FR Vincennes Prix Victor Cavey (monté) Nat                    
  FR Vincennes Prix Lavater (monté) Nat                    
  SE Axevalla Guldstoet Nat                    
  FR Vincennes Prix Guy Le Gonidec Nat                    
  FR Vincennes Prix Jules Thibault Nat                    
  FR Vincennes Prix Chambon P Int                    
  FR Vincennes Prix Jean Le Gonidec Nat                    
2023-06-10 SE Östersund Jämtlands Stora Pris Int                    
  NO Bjerke Finntack Europamatch Int                    
  IT Milano GP Nazionale Memorial Eva E Aldo Vecchioni Filly Nat                    
  DK Århus Jydsk 4-Årings Grand Prix Nat                    
  IT Roma Gran Premio Antonio Carena Filly Eur                    
  IT Napoli Gran Premio Citta' di Napoli Filly Nat                    
2023-07-08 SE Halmstad Stosprintern Int                    
  NO Jarlsberg Jarlsberg Grand Prix Open (Elim./Final) Nat                    
  FR Vichy Grand Prix Du Conseil Municipal Int                    
  FR La Capelle Prix Com. De Com. Thierache Du Centre Int                    
2023-07-15 SE Årjäng Årjängs Stora Sprinterlopp Int                    
  SE Jägersro Breeders Course Three Years Old Int                    
  FR Enghien Prix De Washington Int                    
  IT SS.Cosma e D. Campionato Femminile 4 Anni Nat                    
  IT SS.Cosma e D. Gran Premio Campionato Femminile 3 Anni Nat                    
  NO Biri Prinsesse Märtha Louises Pokalløp Nat                    
  NO Biri Prinsesse Märtha Louises Pokalløp Mares Nat                    
  FI Tampere Tammakriterium Nat                    
  FR Enghien Prix De Londres (monté) Int                    
  DK Århus Jydsk 3-Årings Grand Prix Nat                    
  FR Enghien Prix Jean-Luc Lagardere Int                    
  FR Vincennes Prix Reine Du Corta Nat                    
  FR Vincennes Prix Abel Bassigny Nat                    
  FR Vincennes Prix Louis Jariel (monté) Nat                    
  FR Vincennes Prix Paul Leguerney Nat                    
  FR Vincennes Prix Phaeton Nat                    
  DE Berlin-Mariendorf Stuten-Derby (Filly) Nat                    
  FR Cagnes-sur-mer Grand Prix Du Departement Des Alpes-Mari Int                    
  FR Vincennes Prix Camille Lepecq (monté) Int                    
  NL Wolvega Grand Prix De Victoria Park TF                    
  FR Vincennes Prix Emile Riotteau (monté) Nat                    
  FR Vincennes Prix Camille de Wazieres (monté) Nat                    
  FI Helsinki Lämminveri-Sm Nat                    
  FR Vincennes Prix Jockey Nat                    
  FR Vincennes Prix Gaston Brunet Nat                    
  FR Vincennes Prix Gaston De Wazieres Nat                    
  FR Vincennes Prix Jacques De Vauloge Nat                    
  FR Vincennes Prix Annick Dreux Nat                    
  IT Milano Gran Premio Carlo Marangono Filly Nat                    
  FR Vincennes Prix d'Ete Int                    
  CH Avenches Prix Du President TF                    
  FR Vincennes Prix De Basly (monté) Nat                    
  FI Lappeenranta Villinmiehen Tammakilpa Nat                    
  IT Bologna Continentale Filly Nat                    
  NL Duindigt Derby Nat                    
  ES Son Pardo Grand Prix Des Baleares TF                    
  SE Jägersro Breeders Course Two Years Old Int                    
2023-09-30 SE Åby Monté-SM Nat                    
2023-09-30 SE Åby Sto-SM Nat                    
2023-09-30 SE Åby Svenskt Mästerskap Nat                    
  DE Gelsenkirchen Grand Prix De Gelsenkirchen Int                    
  SE Örebro Svampen Örebro Nat                    
  FR Vincennes Prix Edmond Henry (monté) Nat                    
  FR Beaumont de lomagn Grand Prix Du Sud-Ouest Int                    
2023-10-28 SE Jägersro C.L. Müllers Memorial Int                    
  BE Mons Gp De La Toussaint TF                    
  FI Pori St. Leger Nat                    
  DE Berlin-Mariendorf Breeders Crown Nat                    
  DE Berlin-Mariendorf Breeders Crown (Filly) Nat                    
  FI Kouvola Kymenlaakso-Ajo Nat                    
  FR Vincennes Prix Victor Regis Nat                    
  FR Vincennes Prix Uranie Nat                    
  IT Torino Orsi Mangelli Filly Int                    
  FR Vincennes Prix Xavier De Saint Palais (monté) Nat                    
  FR Vincennes Prix Louis Tillaye (monté) Nat                    
  NO Bjerke Axel Jensens Minneløp Int                    
  FR Vincennes Prix Reynolds (monté) Int                    
  FR Vincennes Prix Marcel Laurent Eur                    
  NL Wolvega Prijs Der Giganten / Prix Des Géants Int                    
  FR Vincennes Prix Joseph Lafosse (monté) Int                    
  IT Modena Unione Europea Filly Eur                    
  FR Vincennes Prix Amerique Races Zeturf Qualif 1 (Bretagne) Int                    
  FR Vincennes Prix Ceneri Forcinal (monté) Int                    
  FR Vincennes Prix Guy Deloison Nat                    
2023-12-02 SE Solvalla Konung Carl Xvi Gustafs Silverhäst - Stl Gulddivision, Final Int                    
  FI Turku Kasvattajakruunu - 3-åriga h/v Nat                    
  FI Turku Kasvattajakruunu - 3-åriga ston Nat                    
  FI Turku Kasvattajakruunu - 4-åriga h/v Nat                    
  FI Turku Kasvattajakruunu - 4-åriga ston Nat                    
  FR Vincennes Prix Paul Buquet (monté) Int                    
  FR Vincennes Prix Doynel De Saint-Quentin Eur                    
  FR Vincennes Prix Herve Ceran-Maillard (monté) Int                    
  FR Vincennes Prix Raoul Balliere (monté) Nat                    
  FR Vincennes Finale Du Grand National Du Trot Nat                    
  FR Vincennes Prix Philippe Du Rozier (monté) Nat                    
  FR Vincennes Prix Ariste Hemard Int                    
  FR Vincennes Prix Octave Douesnel Int                    
  FR Vincennes Prix Amerique Races Zeturf Qualif 2 (Bourbonnais) Int                    
  FR Vincennes Prix Emmanuel Margouty Nat                    
  FR Vincennes Prix Une De Mai Nat                    
  FR Vincennes Prix Jules Lemonnier (monté) Nat                    
2023-12-26 SE Solvalla Gert Lindbergs Lopp - Stl Guldivisionen, Final Int                    
2023-12-31 SE Axevalla Sylvesterloppet Int                    
  FR Vincennes Prix Emile Riotteau (monté) Int                    
* Loppet flyttades från Vincennes till Mauqhenchy p.g.a. strejkhot.