Travsidan qhurth Bjerke   Jacob Meyers Pokallöp       Alla
Datum Vinnare Kön Härstamning Körsven Tränare Tid Dist. Odds: 1:a (nok) Tvåa Trea
2019-04-06 Lome Brage h H.G.Balder - Lomestjerna Erlend Rennesvik   1.23,1 2140 2,80 200 000 Ulsrud Tea Ingbest
2018-04-14 Odd Herakles h Moe Odin - Gaupen Stjerna Adrian Solberg Akselsen   1.23,4 2140 4,24 200 000 Ulsrud Tea Galileo
2017-04-01 Kleppe Slauren h Sundbo Kravall - Gjömle Vinni Kjetil Djöseland   1.23,7 2140 6,14 200 000 Ingbest Ulsrud Tea
2016-02-20 Månprinsen A.M. h Svall Ivar - Månskära Gunnar Melander   1.25,4 2140 1,70 200 000 Fjord Jerven Odd Herakles
2015-02-28 Timian Scott h Tangen Scott - Hege Tina Adrian Solberg Akselsen   1.25,0 2140 35,07 200 000 Moe Svarten Lannem Silje
2014-03-08 Tekno Odin h Moe Odin - Lyana Öystein Tjomsland   1.23,1 2140 2,55 200 000 Timian Scott Ulsrud Tea
2013-02-23 Faksen J:r h Järvsöfaks - Tummelisa Jan Ove Olsen   1.25,0 2140 5,71 200 000 Wik Stjernen Joker Elden
2012-03-24 Amor Even h Pål Even - Kongsrud Ida Per Oleg Midtfjeld   1.24,3 2140 7,92 200 000 Moi Elden Horgen Tore
2011-01-22 Bork Odin h Moe Odin - Bork Perla Tom Erik Solberg   1.25,5 2140 14,47 150 000 Voje Faks Hallsta Lotus
2010-01-23 Åsajerven h Järvsöfaks - Sindy Vinter Tor Wollebæk   1.25,3 2140 2,26 150 000 Hallsta Lotus Neslands Loke
2009-01-21 Tangen Scott h Moe Odin - Slogum Vår Vidar Hop   1.26,4g 2140 2,97 150 000 Åsajerven Feseth Lynet
2008-02-02 Moe Brage h Moe Odin - Slogum Bris Asbjörn Mehla   1.25,7 2140 3,82 100 000 H.G. Balder Åsajerven
2007-02-03 Fakse h Järvsöfaks - Eiva E. Jan-Olov Persson   1.24,9 2140 6,02 100 000 H.G. Balder Torpa Carl
2006-02-04 Mörtvedt Jerkeld h Lome Elden - Mörtvedt Jerkila  Asbjörn Mehla   1.25,7a 2140 3,13 100 000 Vinning Kos Gislum
2005-01-30 Gam Vinter h Atom Vinter - Gam Jerka  Jomar Blekkan   1.26,8a 2140 7,13 100 000 Krembest Njölstad Stjernen
2004-02-01 Bokli Eld h Elding - Boklistjerna  Lars Anvar Kolle   1.25,7a 2140 1,13 100 000 Bokli Balder Saras Tofte
2003-02-02 Nordgubben h Braute - Montora Kenneth Karlsson   1.27,4a 2140 4,99 125 000 Bokli Balder Brian
2002-02-03 Moe Odin h Elding - Moe Vilja  Asbjörn Mehla   1.26,4a 2140 1,29 125 000 Bol Elden Sagi Knut
2001-02-04 Järvsöfaks h Trollfaks - Järvsö Anna Jan-Olov Persson   1.25,2 2140 1,43 125 000 Dalar Sköiar
2000-02-06 Röder h Alm Svarten - Lisi Jomar Blekkan   1.29,1 2140 5,68 125 000 Sköiar Ulfrigg
1999-02-13 Spikeld h Elding - Spikdona Kjell Håkonsen   1.25,5 2140 1,62 100 000 Ulfrigg Bork Rigel
1998-04-19 Spang Best h Bestjerker - Britta Thor Borg   1.25,4 2140 1,23 100 000 Ulfrigg Pajaprins
1997-04-20 Höiby Kongen h Elding - Tori Lill Frode Fladen   1.26,6 2140 7,78 100 000 Sörsätra  Lappe Troll
1996-04-21 Tyll Jahn h Troll Jahn - Salsnes Raya  Jarle Morten Sörmo   1.26,9 2140 9,15 100 000 Hvatt Djerven Troll Leinar
1995-04-09 Verner h Slogum Tron - Svantindra Jim Frick   1.26,6 2140 1,84 100 000 Pilmingnist Åslands Kvikk
1994-04-24 Buaas Stjerna s Troll Jahn - Glåmdals Mina  Asbjörn Mehla   1.26,1 2140 2,73 105 000 Minpil Åslands Kvikk
1993-04-18 Bork Rigel h Alm Rigel - Linsi Jomar Blekkan   1.26,9 2140 12,84 100 000 Svinten Terna Vangen
1992-04-12 Atom Vinter h Alm Rigel - Åslill  Arve G. Blihovde   1.26,8 2140 1,67 100 000 Svinten Alm Kvik
1991-04-21 Storelan h Dublan - Ulrika Dagfinn Aarum   1.26,5 2140 13,70 150 000 Atom Vinter Elding
1990-04-01 Pilmingutt h Pilmin - Raufly Ingvar Hyllsjö   1.27,5 2140 12,72 150 000 Gaute Atom Vinter
1989-04-08 Jettetor h Slogum Tor - Jette Lill Gunnar Eggen   1.28,6 2140 1,75 100 000 Dublan Slått Pil
1988-04-17 Perle Troll h Troll Jahn - Gamperla Boye Ölstören   1.28,9 2140 2,85 100 000 Lund Jerker Pilmingutt
1987-04-12 Alm Svarten h Granvar - Oleanne Ulf Thoresen   1.29,7 2140 1,25 100 000 Min Hera Helleprins
1986-04-20 Braute h Haakesjur - Marielle  Asbjörn Mehla   1.28,3 2200 16,08 100 000 Helleprins Toriseira
1985-04-14 Slogum Tron h Brage - Slogum Tora Benn Orre   1.31,0 2200 1,40 60 000 Norheim Siljar Sady
1984-04-01 Galint h Jerker - Norinda Benn Orre   1.30,2 2200 2,68 50 000 Ullnix Finstadmort
1983-03-20 Toddy h Spent Jakken - Elvina Magnus Helland   1.30,8 2200 2,15 50 000 Alm Rigel Troll Jahn
1982 Regon h Roger - Ihleterna Gunnar Eggen   1.31,3 2200     Rukkelispretten Rappsvarten
1981 Korbest h Bestmin - Kora Bausson Hans Petter Tholfsen   1.31,2 2200     Slogum Tron Jens Håp
1980 Kila s Jahn Piril - Kilde Gunnar Diskerud   1.32,7 2200     Jens Håp Myllargutten
1979 Grim Sylfiden h Kvikk Sylfiden - Betzy Jahn Tore H.Larsen   1.37,8 2200     Kila Årnsetha
1978 Pål Best h Saliff - Fröken Best Brede Killingmo   1.32,2 2200     Fröyvar Flatvar
1977 Vintilla s Jerker - Vinta Leif Kjöniksen   1.32,8 2200     Slogum Tor Jarvistöva
1976 Perle Jahn v Jahn Viking - Gamperla Brede Killingmo   1.32,4 2200     Jarvistöva Petron
1975 Brage h Jahnuar - Inger John Torp   1.35,2 2200     Minda Petron
1974 Dally Sjurson h Sjur - Dally Trinsa Arne Sem   1.33,3 2200     Brage Borgano
1973 Dale Gudbrand h Sjur - Maiterna Frank Marthinsen   1.32,0 2200     Dött lopp Haakesjur
Klang v Sjur - Klangi Per Ulven   1.32,0 2200     om 1:a plats
1972 Sörbyblesen v Vossevinn - Kora Bausson Frank Marthinsen   1.37,4 2200     Kil Stjerna Byssa
1971 Bestmin h Steggbest - Mindi Ivar Larsen   1.39,0 2200     Pilestegg Atlasmolla
1970 Römersokka s Attilovar - Fröken Römer Lars Selbekk   1.34,0 2200     Jerker Jahn Ross
1969 Lapp Lars h Årnseth Rauen - Lappe Lisa Leif Kåre Jahnsen   1.32,0 2200     Dolly Jerker
1968 Hallingkongen h Urdsönn - Toftejenta Arvid Söndreli   1.34,4 2200     Lökkerauen Lapp Lars
1967 Jahn Piril h Jahn Sjur - Åreskjold Flicka Karsten Buer   1.35,5 2200     Lökkerauen Lapp Lars
1966 Harpun v Molvin T - Lykke Kari Frank Marthinsen   1.36,5 2200     Gulle Dolly
1965 Frk. Kari s Eldlyn - Taila Arne Hop   1.34,5 2200     Siglar Dolly
1964 Spiko s Baus Tryggsön - Gyller-Guri Karsten Buer   1.36,6 2200     Siglar Tora Jakken
1963 Steggsula s Stegg - Havsula Magne Hamre   1.34,4 2200     Nordli Bausa Elina
1962 Vinvara s Vinvar - Molynstjerna Alf Ulven   1.36,0 2200     Spenter Spoko
1961 Drivblesa s Drivar - Atlas Åsa Leif Haslie   1.36,0 2200     Spenter Steinhild
1960 Petter Tidemand h Tidemandrauen - Lill Molyn Håkon Holm   1.36,2 2200     Drivblesa Skogens Dronning
1959 Sylfidblesen h Stegg - Salmi Johan Cedell   1.38,7 2200     Petter Tidemand Vilanda
1958 Spikla s Stegg - Guri Karsten Buer   1.37,5 2000     Spenter Petter Tidemand
1957 Spryd h Bram - Songe-Stella Harald Klaastad   1.35,0 2000     Löverapp Spikla
1956 Urdsönn h Stegg - Urd Karsten Buer   1.36,9 2000     Seierlill Löverapp
1955 Steggbest h Stegg - Grasiös Eilif Schou   1.34,4 2000     Spikla Urdsönn
1954 Molvin h Molyn - Vinoga Thor Tholfsen   1.38,4 2000     Thora Lita Seierlill
1953 Glennelyna s Trygg Jakken - Lynet Johan Bjerke   1.36,8 2000     Seierlill Thora Lita
1952 Grans Terna s Stegg - Viktoria Tron Klæstad   1.37,4 2000     Silva Tidemandrauen
1951 Erika s Molyn - Dalterna II Erik Garberg   1.37,9 2000     Baus Tryggsön Seierlill
1950 Korrekta s Garbergsvarten - Muntra Erik Garberg jr.   1.38,9 2000     Erika Mindin
1949 Pjokkina s Pjokken - Anneth Karsten Buer   1.38,4 2000        
1948 Fjellrosa s Skarstan - Fjelldokka Nils Buer   1.39,2 2000        
1947 Donna Gyller s Kong Gyller - Nikla Leif Haslie   1.39,9 2000        
1946 Bondegutten h Trygve - Fremtid Nils Buer   1.39,9 2000        
1945 Toftesvarten h Toftegubben - Gubben Sylfiden Hans Christiansen   1.36,8 2000        
1944 Donnaprinsen v Omergubben - Donna Jakson Hans Hasle   1.39,0 2000        
1943 Gisle     Johan Ödegård   1.38,9 2000        
1942 Aspiranta     Karsten Buer   1.38,8 2000        
1941 Hetta     Hans Christiansen   1.38,2 2000        
1940 Toftegubben     Nils Buer   1.38,5 2000        
1939 Molyn     Erik Garberg   1.39,8 2000        
1938 Haugtussa     Harald Gullerud   1.37,2 2000        
1937 Sonja Möy     Peder Fladberg   1.39,9 2000        
1936 Skanke Gilma     Erik Garberg   1.40,0 2000        
1935 Ajaks     Th.Halvorsrud   1.41,0 2000        
1934 Gelmin     Erik Garberg   1.43,1 2000        
1933 Elnora     Hans Christiansen   1.41,1 2000        
1932 Boja     Magnus Botslangen   1.42,2 2000        
1931 Jensine     Magnus Botslangen   1.43,4 2000        
1930 Liljan     Fin Ulven   1.43,2 2000        
1929 Vera     Leif Holmsen   1.44,2 2000        
1928 Salomon     Ernst Bjerke   1.42,0 1800        
1927 Kördes ej                    
1926 Tordenskjold II     Joh.Östenby   1.48,4 2000        
1925 Rugga     E.Eriksen   1.46,9 2000        
1924 Mona Lisa     S.Röken   1.46,2 2000        
1923 Omerdokken     Magnus Botslangen   1.45,9 2000        
1922 Fram     H.Thorbjörnröd   1.48,4 2000        
1921 Authen Sylfiden     P.Tveter   1.47,1 2000        
1920 Sussi     M.Sletner   1.51,2 2000        
1919 Lilli     Jens Böhn   1.50,0 2000        
1918 Kördes ej                    
1917 Tordenskjold I     Joh.Östenby   1.48,3 2045        
1916 Texas     A.E.Buer   1.52,3 2000        
1915 Tora     A.Bondehagen   1.48,3 2000        
1914 Gubben II     Arne Gjölberg   1.47,6 2000        
1913 Omer II     Jens Böhn   1.53,1 2000        
1912 Glavari     L.Spörck   1.48,5 2056        
1911 Magnhild     N.Buckholm   1.55,2 2000        
1910 Sokrates     Albert Christiansen   1.52,7 2000        
1909 Lunda     E.Waagaard   1.52,0 2042        
1908 Lilly     Truls Dahl   1.55,3 2000        
1907 Lydia     Peder Aabel   1.56,4 2050        
1906 Nordmand     Ole Uttisrud   1.54,2 2084        
1905 Kördes ej                    
1904 Hårfager     Kr.Kirkås   1.56,4 2105        
1903 Kim     Chr.Arvesen   1.47,4 1000        
1902 Kördes ej                    
1901 Hildur     G.H.Staurheim   1.54,8 1000        
1900 Granhild     H.Nordby   2.00,3 1000        
1899 Tom     Nils Brekke   1.48,6 2000        
1898 Nancy     Th.Rasch   1.51,6 2000        
1897 Dua     M.O.Fodstad   1.47,9 2000        
1896 Lonna     I.P.Slotnæs   1.47,6 2000        
Kördes ej 2020 p.g.a. den globala pandemin.