Travsidan qhurth Rättvik Jon Åkermans Minne     3 åriga kallblod
Datum Vinnare Kön Härstamning Körsven Tränare Tid Dist. Odds 1:a pris Tvåa Trea
2021-10-01 Ask Viktor h Åsajerven - Horgen Bente Ulf Ohlsson Öystein Tjomsland 1.31,7 2140 1,60 60 000 Bol Igel Klack Tea
2020-10-03 Nelson August v Moe Odin - Aase Ulf Ohlsson Öystein Tjomsland 1.31,0 1660 1,77 60 000 Höstbo Wille Kattens Moddy
2019-10-04 G.G.Quree h Månprinsen A.M. - Finnbo Mona Mikael Olsson Tomas Karlsson 1.32,3g 2160 7,85 60 000 Guldhagens Linus Rönningsgutten
2018-10-05 Gangsi s Järvsöviking - Ganglis Jan-Olov Åberg Tage Sahlin 1.32,7 2160 3,28 60 000 Nordby Elde Alwinn W.J.
2017-10-06 Tekno Eld h Tekno Odin - Eldsiri Ulf Ohlsson Jan-Olov Persson 1.26,8 2140 1,18 60 000 Delsbofaks Zitor
2016-07-11 Tand Kraft h Järvsöfaks – Gott Tuffa Jan-Olov Persson Jan-Olov Persson 1.27,8a 2140 1,32 60 000 Sjö Vinn B.W.Sture
2015-07-13 Pydin h Moe Odin - Pyraksa Ove A Lindqvist Niclas Torstemo 1.30,4g 2140 2,90 60 000 Järvsö Tor Guli Rubin
2014-06-21 Havängs Brummelisa s Lome Elden - Uddens Elly Björn Goop Jan Rosenqvist 1.29,9 2160 12,17 60 000 Silver Jo Juni Goggen
2013-06-22 Bodbäcksviking h Järvsöviking - Eldmöy Jan-Olov Persson Jan-Olov Persson 1.29,3 2140 1,87 60 000 Järli Svarten Bleke Huldra
2012-06-23 Tintin Viking v Järvsöviking - Stjärn Vinta Kajsa Frick Kajsa Frick 1.31,9 2140 12,15 50 000 Höstbo Lukas Håksätter Svarten
2011-05-06 Moe Sol v Moe Odin - Trollan Carl-Erik Sandström Carl-Erik Sandström 1.32,0 2140 2,43 50 000 Ulan Bator Ulvsås Zico
2010-10-01 Puma Jerva s Åsajerven - Granstegga Alf Jonsson Alf Jonsson 1.27,6 1680 1,96 50 000 Filofax N.O. Lottmar
2009-08-03 Elling v Elding - Burella Jim Frick Håkan Åslund 1.32,1 2140 1,37 50 000 Grei Sol Lienpilen
2008-07-14 Järvsö Nettan s Moe Odin - Faksinett Jan-Olov Persson Jan-Olov Persson 1.30,5 2180 6,03 50 000 Myllkärrs Björn Särpefanten
2007-10-05 Klonk h Bol Elden - Dixi Dalen Jim Frick Petter Glittum 1.32,1 2140 2,92 40 000 Edner Hibogubben
2006-10-06 Petrofaks h Järvsöfaks - Olfi Dagfinn Aarum Petter Glittum 1.31,1 2180 2,34 40 000 Karlängs Linus Inter
2005-10-07 Neslands Balder h Moe Odin - Neslands May Torbjörn Jansson Trond Helge Strandskogen 1.31,7 2140 1,00 40 000 Vålsvarten Lapp Lotus
2004-10-01 Sundbo Kravall h Järvsöfaks - Järvsösirpa Jan-Olov Persson Jan-Olov Persson 1.29,8 2180 2,52 40 000 Mjölner Svarten Finnbo Mona
2003-10-03 Melleby Gutten v Lykke Gutten - Kap Tyra Sven Olav Weberg Geir Ole Olsen 1.32,9 2140 2,02 40 000 Idenors Nero Rokki
2002-08-26 Spännar Anders v Svall Ivar - Spännaredth Fredrik Pedersen Lisa Österlund 1.31,3 2180 1,89 40 000 Dalprins Järvsömolle
2001-12-16 Sara G. s Leik Kvik - Pillan Staffan Falk Staffan Falk 1.32,9 2160 8,05 30 000 Qvadrigo Gregers Elden
2000-10-13 Daladin h Lykke Gutten - Dalsi Erik Killingmo Erik Killingmo 1.31,5 2180 2,32 30 000 Rapp Best Scan Lykke Per
1999-10-11 Mai Lotta s Elding - Maidonna Geir Vegard Gundersen Else Maj Eng 1.32,8 2180 2,51 30 000 Idenors Janne Lassas Verner
1998-09-18 J.K.Lucas  v Barry - Zenatra Lars Blomqvist Roland Källgren 1.31,8 2160 5,09 30 000 Ösängets Järn Sogneknekten
1997-10-10 Greison  v Braute - Greitösa John Dahlman Jerry Nilsson 1.32,2 2180 1,68 30 000 Calle S.R. Kinge Centa
1996-10-04 Egil Tabac  v Toddy - Lena Tabac Staffan Falk Staffan Falk 1.33,3 2180 6,15 30 000 Spiltora Riga Mollyn
1995-11-24 Perle Jahn  h Perle Troll - Jamta Kjell Eriksson Kjell Eriksson 1.34,4 2180 1,54 20 000 Pireus Horgen Blanka
1994 Spang Best  h Bestjerker - Britta Leif Witasp              
1993 Tjena Moss  v Auvin - Blitösa Tony Eliason              
1992 Verner  h Slogum Tron - Svantindra Jim Frick              
1991 Kipmon  v Kipmin - Moflickan Karl-Arne Löfgren              
1990 Lundbläsen  v Brage - Nylunda Göran Hedman              
1989 Atlasstjern  v Kinge Stjernen - Atlas Silva Leif Witasp              
1988 Mogum h Slogum Brage - Moflickan Thomas Westerlund              
1987 Klockar Nix  v Nixen - Skarpi Anders L Lundin              
1986 Best Frej  v Gyller Stegg - Ragni Lena Hagman              
1985 Lundbläsen  v Brage - Nylunda Hans R Strömberg              
1984 Målängsgutten  h Spiltagutt - Fartvina Eivin Erlandsson              
1982 Torly  s Jahn Tor - Jarly Kjell Solvik              
1981 Spiltagubben  h Myllargutten - Spilta Best Sune Svensson              
1980 Tubest  v Steggbest - Tutta John Dahlman              
1979 Jervi  s Normann - Jerkerviva Sven A Nilsson              
1978 Vallbykungen  v Hallingkongen - Rosa S-E Karlsson              
1977 Greistjärn  v Greitind - Rosa S-E Karlsson              
1976 Linetta  s Normann - Pia Blank L-G Karlsson              
1975 Lietul  h Liegubben - Sjurtula K-G Edman              
1974 Rya Best  v Vinnbest - Solrosa L Arvidsson              
1973 Rya Bestar h Vinnbest - Solrosa  L Arvidsson              
1972 Liepojken v Liegubben - Rypa Lill K-E Olsson              
1971 Solick  v Solblanken - Brita Einar Johansson              
1970 Rese  h Steggbest - Rasa Rolf Lindqvist              
1969 Sollynda  s Toftelyn - Sollotta Bill Haglund              
1968 Paver  v Pavin - Vera B. Bertil Dahlberg              
1967 Kording  v Herding - Kornelia Kåre Kristiansen              
1966 Pata  s Pavin - Cenita K G Edman              
1965 Toftefuxen  h Tofteruggen - Stjärnklara Roger Larsson              
Kördes ej 1983.