Travsidan qhurth Bollnäs Jon Olssons Minne       Alla
Datum Vinnare Kön Härstamning Körsven Tränare Tid Dist. Odds 1:a pris Tvåa Trea
2021-09-11 Nårje h Bork Odin - Ferda Björn Steinseth Björn Steinseth 1.23,9 2160 3,28 200 000 Sölvsveds Atlas Åstas Gotthard
2020-07-25 Rappnor h Nordli Svarten - Tuvrappa Jorma Kontio Ole Johan Östre 1.24,2 2660 14,10 110 000 Kos Odin Mjölner Spik
2019-09-14 Don Viking v Järvsöviking - Donnan Örjan Kihlström Stefan Dellbro 1.24,1 2180 5,70 200 000 Lukas Rauen Husnäs Elving
2018-07-28 B.W.Sture h Moe Odin - Gullan Fax Örjan Kihlström Jan-Olov Persson 1.23,9 2140 2,58 150 000 Fender Nordby Fröy
2017-09-16 B.W.Sture h Moe Odin - Gullan Fax Jan-Olov Persson Jan-Olov Persson 1.26,0 2140 1,75 150 000 Gustav E. Lome Annar
2016-07-30 Monster Monsun h Mörtvedt Jerkeld - Faksinett Fredrik Fransson Fredrik Fransson 1.25,9 2660 10,37 100 000 Lykkje Svarten Tomeld Ö.K.
2015-09-12 Järvsö Rasmus v Lumjor - Eik Anna Björn Goop Markus Pihlström 1.24,9 2660 7,32 100 000 Gandolf Kvickers Kaxe
2014-07-26 Titan Tabac h Troll Kos - Emma Tabac Staffan Falk Staffan Falk 1.24,7 2140 3,92 100 000 Pave Loma Rigeljerven
2013-09-07 Närby Kalabalik v Sundbo Kravall - Ida Best Jan-Olov Persson Jan-Olov Persson 1.24,3 1640 17,53 100 000 Lärkan Arnblessen
2012-07-28 Hallsta Lotus h Järvsöfaks - Hallsta Malibu Ulf Ohlsson Jan-Olov Persson 1.21,1a 1640 1,14 100 000 Kasper Mollyn Lomar
2011-09-10 Slettvoll Rambo h Bork Rigel - Alsaker Eldmöy Ulf Eriksson John Helge Gravvold 1.24,2 2160 11,92 100 000 Farmfurir Lomar
2010-07-31 Aldermarin h Marine Svarten - Aldertösen Erik Adielsson Lena Lök 1.22,8 1640 9,41 110 000 Odin Tabac Hallsta Lotus
2009-10-10 Mörtvedt Jerkeld h Lome Elden - Mörtvedt Jerkika Jim Frick Ola Engevold 1.22,6a 2140 2,00 110 000 Hallsta Lotus Åkre Lurifax
2008-07-26 Odin Tabac h Moe Odin - Emma Tabac Håkan Wallberg Håkan Wallberg 1.25,4 2140 7,59 110 000 Mjölner Turbo Baron B.R.
2007-10-06 Mjölner Turbo h Elding - Mjölner Mina Björn Goop Alf Stordal 1.25,4 2160 10,60 110 000 Faste Eldina Lomar
2006-07-29 Lome Kongen h Spikeld - Tröpila Gier Flåten Gier Flåten 1.25,3 2160 1,41 110 000 Lotus Tabac Vimseld
2005-10-08 Järvsöfaks h Trollfaks - Järvsö Anna Jan-Olov Persson Jan-Olov Persson 1.23,1a 2140 1,14 110 000 Åkre Lurifax Krembest
2004-07-31 Björkeelden h Elding - Neslill Geir Gudmestad Geir Gudmestad 1.22,0a 1640 2,02 110 000 Krembest Skaffer Brunen
2003-10-11 Bokli Balder h Bork Rigel - Boklistjerna Örjan Kihlström Dag Gihle 1.25,0 2140 2,88 110 000 Egil Tabac Idenors Janne
2002-07-27 J.K.Lucas v Barry - Zenatra Robert Bergh Roland Källgren 1.26,7 2640 19,36 110 000 Stjernepjolter Perle Elden
2001-10-20 Järvsöfaks h Trollfaks - Järvsö Anna Jan-Olov Persson Jan-Olov Persson 1.26,5 2660 1,18 110 000 Lauvin Drillo
2000-09-01 Järvsöfaks h Trollfaks - Järvsö Anna Jan-Olov Persson Jan-Olov Persson 1.23,9 2160 1,27 60 000 Bork Rigel Brännapål
1999-09-26 Flatagnisten h Troll Jahn - Nea Noralf Braekken Odd Hoem 1.27,0 2140 2,32 60 000 Sarpen Tjena Moss
1998-07-12 Nordlys h Pål Best - Montora Gunnar Melander Gunnar Melander 1.26,9 2160 3,55 60 000 Lapp Maggen Rakås Blesen
1997-06-29 Rakås Blesen h Alm Svarten - Rakkås Stjerna Åke Svanstedt Åke Svanstedt 1.25,8 2140 2,32 60 000 Håenskansen Brännapål
1996-09-06 Sarpen h Atom Vinter - Lea Torgeir Rundtom Kjell Ivar Danielsson 1.26,4 2160 10,22 60 000 Dugål Sputnik
1995-09-29 Mårten v Slogum Tron - Månpava Jan-Olov Persson Björn Axelsson 1.26,5 2160 1,68 30 000 Norprins Gullsvarten
1994-09-30 Viljesterk h Troll Jahn - Tron Tabac Tor Wollebaek Tor Wollebaek 1.28,2 2160 11,76 30 000 Omer Tor Texas Per
1993-11-05 Svinten v Svintor - Skarpa Jan-Olov Persson Jan-Olov Persson 1.28,9 2180 1,95 30 000 Omer Tor Lasso
1992-10-25 Trons Trollmin h Troll Jahn - Minrill Ingvar Hyllsjö   1.31,0 2180 12,64 30 000 Lund Jerker Saje
1991-10-27 Sanna Storm v Svintor - Lill Tindra Håkan Brohlin   1.29,6 2140 15,60 30 000 Trons Trollmin Nick Alfa
1990-10-26 Nick Alfa s Nixen - Alfi Bo Landgren   1.28,6 2160 3,63 20 000 Bausbring Almagutten
1989-10-22 Nick Alfa s Nixen - Alfi Rune Svanstedt   1.30,0 2160 4,10 20 000 Kaggis Best Ero
1988-10-09 Svinten v Svintor - Skarpa Kenneth Karlsson   1.29,4 2160 1,28 20 000 Junipojken Stellbarr
1987-09-20 Lill Babsen h Säterbest - Järvsöjäntan Jan-Olov Persson   1.28,1 2160 2,30 15 000 Junipojken Skarpfrid
1986-09-20 Skarpfrid v Skarpvin - Gilfrid Jan Sjöberg   1.29,1 2160 5,30 15 000 Tryggve Best Brojerka
1985-09-21 Lanser v Plogglans - Inger Kjell Elfving   1.28,8 2180 2,02 15 000 Unny Manixen
1984-09-16 Granar h Granvar - Mjönissa Willy Johansson   1.28,6 2160 3,14 15 000 Unny Lanser
1983-09-18 Kagg h Jahn Sjur - Fröken Lilli Gustav Lennartsson   1.31,2 2140 45,85 15 000 Nilsby Gnista Sabestus
1982-09-11 Frejsab h Sabin - Frejtösen Jan Olov Åberg   1.29,9 2160 2,46 10 000 Myrjerka Skreijen
1981-09-19 Mumlan s Steggbest - Bu Ann Karl Halversson   1.30,9 2140 2,99 8 000 Runie Fredsklar
1980-06-15 Lanser v Plogglans - Inger Kjell Elfving   1.27,4 1660 4,53 7 000 Viggo Best Reiser
Reiser v Jerker - Reisy Rune Svanstedt   1.30,2 2180 35,02 7 000 Viggo Best Runic
1979-06-17 Greivin h Greitind - Solpava Ove Johansson   1.28,2 1660 12,51 6 000 Sjunga Best Steggmar
Greivin h Greitind - Solpava Ove Johansson   1.29,5 2160 4,50 6 000 Sjunga Best Steggmar
1978-06-11 Sjunga Best s Steggbest - Sjungartösen Kjell Davidsson   1.28,3 1660 1,23 5 000 Normstegg Nordbalett
Sjunga Best s Steggbest - Sjungartösen Kjell Davidsson   1.30,2 2160 1,24 5 000 Normstegg Rollina
1976-09-05 Greivin h Greitind - Solpava Ove Johansson   1.29,0 1700 1,54 4 000 Nordbalett Rollina
Greivin h Greitind - Solpava Ove Johansson   1.31,3 2180 1,18 4 000 Nordbalett Brage
1975-09-07 Greivin h Greitind - Solpava Åke Arvidsson   1.32,0 1680 1,36 4 000 Rollina Brimsgutten
Greivin h Greitind - Solpava Åke Arvidsson   1.32,4 2160 1,59 4 000 Rollina Brimsgutten
1974-09-15 Brage h Jahnuar - Inger Stein Galgerud   1.30,8 1680 3,80 6 000 Kark Brimsgutten
Brimsgutten v Fredsgutten - Primsy Gunnar Bergkvist   1.30,7 2200 1,85 3 000 Brage Kark
1973-09-23 Brimsgutten v Fredsgutten - Primsy Gunnar Bergkvist   1.31,7 1700 1,93   Brage Gol Best
Brimsgutten v Fredsgutten - Primsy Gunnar Bergkvist   1.33,3 2180 1,64 7 200 Brage Gol Best
1972-09-17 Brage h Jahnuar - Inger Johan Torp   1.31,4 1660 2,36 6 000 Skansus Andungen
Gol Best h Steggbest - Radis Arvid Söndreli   1.31,8 2220 2,52 3 000 Brage Skansus
1971-09-19 Gol Best h Steggbest - Radis Arvid Söndreli   1.30,8 1680 1,25   Andungen Fixglada
Gol Best h Steggbest - Radis Arvid Söndreli   1.32,0 2220 1,25 7 200 Dobb Andungen
1970-09-27 Gol Best h Steggbest - Radis Henri Johansen   1.32,0 1700 3,97   Fixglada Dobb
Gol Best h Steggbest - Radis Henri Johansen   1.33,9 2100 1,50 7 200 Andungen Tryggson
1969-09-28 Hallingkongen h Urdsönn - Toftejenta Arvid Söndreli   1.30,7 1720 1,84   Ransy Aabyvinna
Hallingkongen h Urdsönn - Toftejenta Arvid Söndreli   1.31,6 2120 1,50 7 200 Ransy / Aabyvinna  
1968-09-29 Steggsy s Stegg - Primsy Villy Johansson   1.32.1 1740 3,93   Lill Ransy
Steggsy s Stegg - Primsy Villy Johansson   1.34,4 2140 2,23 7 200 Ransy Lill