Travsidan qhurth Gävle Jöns Olofssons Minne       3 åriga
Datum Vinnare Kön Härstamning Körsven Tränare Tid Dist. Odds 1:a pris Tvåa Trea
2021-10-21 Trö Kasper h Bork Odin - Tangen Ida Ulf Ohlsson Öystein Tjomsland 1.26,2 1680 6,41 75 000 Holms Herkules Reime Blesen
2020-10-29 Bäcklös Faron h Järvsö Tore - Bäcklös Amalia Oskar Kylin-Blom Oskar Kylin-Blom 1.23,5 1680 2,21 75 000 Prinsen Mjölner Rönner
2019-10-24 Järvsö Elling h Horgen Tore - Horgen Randi Jan-Olov Persson Jan-Olov Persson 1.25,7 1660 18,36 75 000 Eldborken Byske Philip
2018-10-25 Rappstjernen h Bork Odin - Rappeldi Öystein Tjomsland Öystein Tjomsland 1.24,8 1680 1,22 75 000 Gott Klirr Guli Roy
2017-11-30 Guli Stella s Moe Odin - Åsa Stina Robert Skoglund Robert Skoglund 1.30,4 1640 62,49 70 000 Järvsö Aron Myllkärrs Maja
2016-10-27 Rus Can s  Klack Jo - Runa Pak Ulf Eriksson Lovisa Canneryd 1.27,7 1640 34,64 70 000 Eikfaksen Hägern T.H.
2015-12-13 Tangen Jerkila s Mörtvedt Jerkeld - Slogum Il Gunnar Austevoll Morten Wik 1.26,9 1640 1,91 60 000 Guli Rubin Ängsrappen
2014-09-18 Grandina s Klack Jo - Granina Jimmy Jonsson Alf Jonsson 1.30,0 1640 16,35 50 000 Tippex Ennos Cayenne
2013-09-19 Björli Odin h Järvsöfaks - Lax Vilja Jan-Olov Persson Jan-Olov Persson 1.28,7 1660 4,13 80 000 Björs Frej Bitteliten
2012-11-15 Sundbo Perla s Sundbo Kravall - Mellem Svarta Torbjörn Jansson Stig Jarle Röste 1.30,1 1660 5,07 80 000 Govilja Kvickers Kaxe
2011-11-27 Ulvsås Zico h Moe Odin - Aaby Lina Torbjörn Jansson Gunnar Gabrielsson 1.28,7g 1660 10,03 80 000 Kolnes X.O. Lome Felix
2010-11-25 Ulvsås Svarten h Moe Odin - Maisvarta Robert Bergh Robert Bergh 1.30,4 1660 2,37 80 000 Puma Jerva Filofax N.O.
2009-10-29 Hovfaksen h Järvsöfaks - Tummelisa Jan-Olov Persson Jan-Olov Persson 1.30,1 1660 2,01 75 000 Krusen Stenegårds Odin
2008-10-30 Fjeldstad Goggen h Pål Even - Minelli Per Ludvig Nilsen Per Ludvig Nilsen 1.31,2 1640 6,58 75 000 Guli Prinsen Myllkärrs Björn
2007-10-30 Åkres Bus v Järvsöfaks - Åkres Vy Ulf Ohlsson Jan-Olov Persson 1.32,4 1640 32,41 40 000 Hibogubben Svall Saga
2006-10-24 Söyset Kaos v Nordli Svarten -  Jim Frick Noralf Braekken 1.30.8 1680 4,76 50 000 Frö Ivar Bleke Kongen
2005-09-27 Kingemaja s Schuvar - Kinge Centa Jim Frick Bernt Borgström 1.29,6 1680 5,68 50 000 Ramstad Eld Pållex
2004-11-30 Slettvoll Rambo h Bork Rigel - Alsaker Eldmöy Roger N Olsson John Helge Gravvold 1.31,9 1660 4,18 50 000 Pål Munter Bodbäcksgull
2003-10-28 Lotus Tabac v Snärt Troll - Nickbo Ida Jörgen Westholm Emil Svahn 1.32,2 1660 13,47 50 000 Klingsbo Ila Clay
2002-11-12 Dalprins v Lykke Gutten - Daltone Lars Lindberg Lars Lindberg 1.31,3 1680 7,71 50 000 Järvsömolle Myggan S.R.
2001-11-06 Qvadrigo h Braute - Nordlilja Lars Lindberg Sven-Gunnar Svensson 1.29.6 1680 3,27 30 000 Mjölner Oliver Gregers Elden
2000-10-31 Järvsö Harry h Babsson - Järvsö Greta Jan-Olov Persson Jan-Olov Persson 1.30,5 1680 2,23 30 000 Scan Lykke Per Toddy Orion
1999-10-24 Idenors Janne h Fjeldar - Qulan Express Gunnar Melander Gunnar Melander 1.30,8 1680 2,87 25 000 Guli Gutten Haga Paxman
1998-10-26 Turbo Rigel h Bork Rigel - Arjavesla Sven Berggren Mats Andersson 1.31,1 1680 2,73 25 000 Sogneknekten Golan Tabac
1997-10-28 Järvsöfaks h Trollfaks - Järvsö Anna Jan-Olov Persson Jan-Olov Persson 1.29,0 1680 4,35 25 000 Greison Calle S.R.
1996-11-05 Pål Mira s Pål Lunar - Bojan Vinnbest Åke Svanstedt Hans-Erik Fröroth 1.34,1 1640 3,98 25 000 Egil Tabac Jakki Mabac
1995-10-03 Hyper v Braute - Piluna Åke Eriksson Åke Eriksson 1.30,8 1680 2,57 25 000 Järvsöpilen Snärt Troll
1994 Åkre Sork v Troll Jahn - Åkre Myntan     1.34,0          
1993 Valliano v Troll Jahn - Valliana     1.35,5          
1992 Järvar v Skarvar - Vinjänta     1.33,9          
1991 Håenmona s Greiskansen - Greimona     1.29,5          
1990 Babsson h Lill Babsen - Halling Kuta     1.33,6          
1989 Svanvy s Granar - Svantindra     1.36,8          
1988 Lindsängs Grandy s Granar - Skandia     1.37,3          
1987 Mogum h Slogum Brage - Moflickan     1.34,0          
1986 Rappe v Ra - Stella Best     1.35,7          
1985 Cyrena s Ingmar - Hamreflickan     1.42,1          
1984 Månsäter v Säterbest - Månsola     1.35,5          
1983 Gyller Jan h Gyller Stegg - Jana Best     1.38,3          
1982 Glansäter v Säterbest - Glansina     1.41,8          
1981 Kräxa s Sabin - Juliana Best     1.40,5          
1980 Fjällbruna s Bestebrun - Lill Fjälla     1.44,2          
1979 Beststjärn v Steggbest - Stjärni     1.43,0          
1978 Bibi Best s Steggbest - Grixa     1.44,5          
1977 Spiltlova s Spiltagutt - Pavlova     1.46,4          
1976 Junimaj s Jerker - Juniviva     1.41,9          
1975 Hallingtösa s Hallingkongen - Harbo Tösa     1.50,5          
1974 Majfon v Tyfon - Majona     1.41,5