Travsidan qhurth Charlottenlund   Dansk Trav Kriterium (Gr. 2, Nat) Kriteriumspröver, åben afd. 3-årige danskfødte Resultat 1995 -
Datum Vinnare Kön Härstamning Körsven Tränare Tid Dist. Odds 1:a (dkk) Tvåa Trea
2021-10-10 Garfield* h S.J.'s Caviar - Thon Jeppe Juel Jeppe Juel 1.14,4a 2500 1,40 510 000 Godfather Gasolin
2020-10-11 First Blood* h Prodigious - Ureaucracy Birger Jörgensen Morten Juul 1.15,7a 2500 8,21 472 500 Fossa Felix
2019-10-06 Empire h Västerbo Prestige - Gossip Gal Ken Ecce Tomas Malmqvist 1.14,1a 2500 1,30 310 000 Emoji Extreme
2018-10-07 Diamondwind h Great Challenger - Pippi Skovsende Peter Untersteiner Peter Untersteiner 1.15,3a 2500 3,70 310 000 Dumbo Dontpaytheferryman
2017-10-08 Cuba Libre Ice v Great Challenger - Global Acceptance Johan Untersteiner Johan Untersteiner 1.14,3a 2500 1,90 300 000 Confidence Cocky
2016-10-02 Bad Moon Rising h Muscles Yankee - Anacott Steel Birger Jörgensen Peter Rudbeck 1.15,2a 2500 1,40 275 000 Blachman Börge
2015-10-04 Axel v Love You - Hioubov Lykke René Kjær Karsten Holm 1.15,2a 2500 1,50 300 000 Alex Tröjborg Aron The Baron
2014-10-12 Winston Sisa h Ens Snapshot - Keenness Sisa Jan Dahlgaard Jan Dahlgaard 1.14,1a 2500 1,40 250 000 Wega Vang Win Esterel
2013-10-06 Takethem h From Above - d'Cherie Knud Mönster Steen Juul 1.14,4a 2500 7,90 292 500 Therumoursaidfire Tumble Dust
2012-10-07 Spikeld h Super Arnie - Noelle Jeppe Juel Jeppe Juel 1.16,2a 2500 89,50 355 000 Stand And Deliver Super Yankee
2011-09-25 Rusty Dust h Great Challenger - Hey Day Dust Thomas Uhrberg Tomas Malmqvist 1.15,6a 2500 1,30 340 000 Robin Laser Ravenna
2010-09-26 Partout Simoni h Jag de Bellouet - Axie Fair Klaus Kern Klaus Kern 1.15,3a 2500 1,80 360 000 Poeten Blåbjerg Pleasedon'thitme
2009-09-27 Okay Bee h Turbo Sandy - Song Of Winter Flemming Jensen Bent Ole Pedersen 1.16,0a 2500 2,00 385 000 Open Ozone Mölgård
2008-09-28 Neo Holmsminde h Valley Sentry - Devil's Lady Thomas Uhrberg Steen Juul 1.16,7a 2500 4,70 375 000 New Photo Guy Nero Shadow
2007-10-07 Mega Vang h Viking Kronos - l’Amour November Bo Westergård Bo Westergård 1.17,2a 2500 5,40 340 000 Mönster Mac Wee
2006-10-08 Louis Caesar h Spotlite Lobell - Puk Paradiso Birger Jörgensen Hans Adielsson 1.17,7a 2500 2,60 340 000 Leader Chip Lightning Lobell
2005-10-09 Keep On Flying h S.J.'s Photo - Osmose Joakim Lövgren Ole Bender 1.16,9a 2500 3,60 390 000 Kato Bee Keelan
2004-10-03 I'm A Photo v S.J.'s Photo - Waking Saltum Staffan Nilsson Staffan Nilsson 1.16,5a 2500 3,30 250 000 Joker CN Juvel Tröjborg
2003-10-05 Hennessey h S.J.'s Photo - Tina Brogård Preben Kjaersgaard Tomas Malmqvist 1.17,0a 2500 13,70 225 000 Home Blåbjerg Helix Vang
2002-09-29 Giant Flamingo h Armbro Fame - Lamarr Knud Mönster Jan Friis 1.16,2a 2500 5,50 225 000 Good Guy D.K. Gold Is Perfect
2001-09-30 Filled Gold v Good As Gold - Perfect Risk Flemming Jensen Olle Goop 1.18,0a 2500 7,80 280 000 Frökjaer Buks Fly
2000-10-01 Eddie Skov h Carmody Lobell - Orkide Flamingo Steen Juul Gordon Dahl 1.16,3a 2500 6,10 270 000 Expressen En Cowboy Frökjaer
1999-10-03 Dragon Flamingo h Carmody Lobell - Rumina Steen Juul Gordon Dahl 1.17,3a 2500 1,50 250 000 Demilo Crown Dupont
1998-09-27 Cannon Ball h Texas - Scorpio Lobell Olle Goop Olle Goop 1.16,9a 2500 3,60 250 000 Country Chitto D.
1997-09-28 Besög Frökjaer h Little Devil - Gå Ombord Seppo Kukkonen Per Iversen 1.17,0a 2500 1,50 230 000 By Alf Palema Balder S.
1996-09-29 Ambition h Carmody Lobell - Nette Tissot Kent Friborg Gordon Dahl 1.18,5a 2500 3,90 230 000 Atom Tess  
1995-10-01 Wee Hjordal h Shane T. Hanover - Feicy Hjordal Henrik Lönborg Egon Nörlem 1.16,9a 2500 1,50 200 000 Vaelg Frökjaer War Dance
1994-10-02 Taenk På Frökjaer h Smokin Yankee - Elli Hanover  Birger Jörgensen   1.17,3a 2500     Turbo Truck Töjeksperten
1993-10-03 Solo Valbyholm v Copperfield - Heidi Dirt Svend Dyhrberg   1.19,9a 2500     Starlight C.N. Scorpius
1992-09-27 Rudolf Le Ann h Why Not - Lucretia Hanover Steen Juul   1.16,1a 2500     Rajah Hulehöj Rambler X.
1991-09-29 Piccolo Diavolo h Little Devil - Golden Nevele Torben Fischer   1.18,6a 2500     Panter Paw Britton
1990-09-30 Odin Vang h Baltic Speed - Valley Debutante Steen Juul   1.18,2a 2500     Obidjar Olympos
1989-10-01 Noblesse h Smokin Yankee - Cherie Rose T. Lövgren   1.18,2a 2500     Nordinen Nugget Bagger
1988-09-25 Mester Frökjaer h Speedy Spin - Elli Hanover Torben Fischer   1.20,2a 2500     Moolight G.T. My Flourish
1987 Levelet Tax h Pay Dirt - French Mischief John K. Hansen   1.20,1a 2500        
1986 Ken McGuire h Newport Monarch - Anna Bogö Hans Svensson   1.17,6a 2500        
1985 Join Löjbjerg h Speedy Somolli - Non Committal Steen Juul   1.18,4a 2500        
1984 Handybus h Fine Shot - Bandy Monarch Preben Kjaersgaard   1.18,8a 2500        
1983 Glennie Bilto s Pay Dirt - Mallena Malle Hans Svensson   1.18,8a 2500        
1982 Florican Dirt h Pay Dirt - Jensy Max Nielsen   1.18,2a 2500        
1981 Eden Scott h Bold Son - Hanne Scott Hans Svensson   1.19,3a 2500        
1980 Dan Holmbo h Fine Shot - Pechita Sören Norberg   1.19,8a 2500        
1979 Captain Bogö h Glory Hanover - Mallena Malle Harald Lund   1.21,8a 2500        
1978 Björn Örnhöj h Fine Shot - Netta Guy Villy Pedersen   1.20,2a 2500        
1977 Axius C h Quick Trick - Cici Harvester Niels Duus   1.20,3a 2500        
1976 U´Lejre h Francis Senator - Lille Lotte Aksel Pedersen   1.21,9a 2500        
1975 Tarok h Pay Dirt - Tina Virup Jörn Laursen   1.20,6a 2500        
1974 Surveyor h Lord Valentine - Gertrud Toft Aksel Laursen   1.21,5a 2500        
1973 Ronson R h Lord Valentine - Herina Rose Viggo Andersen   1.22,5a 2500        
1972 Pan Lundbaek h Frosty Hanover - Frances Hald Per Ulven   1.23,6a 2500        
1971 Osman Bogö h Joe's Pride - Echelle Harald Lund   1.23,0a 2500        
1970 Neurupin h A.C.'s Warrior - Girl Mr Will Eyvind Schnell   1.23,6a 2600        
1969 Misty Senator h Francis Senator - Filia Olypia Walter Kaiser-Hansen   1.22,8a 2500        
1968 Lewport h Newport Orbit - Optima Leif Nielsen   1.23,0a 2500        
1967 Kaiserdrengen h Devacourt - Bellis Pride Jörgen Kaiser-Hansen   1.22,7a 2500        
1966 Jutta´s Pride s Joe's Pride - Jutta Pastime Vagn Lönborg   1.24,1a 2500        
1965 Herold Samson h Joe's Pride - Nirvana Walter Kaiser-Hansen   1.22,8a 2500        
1964 Gosse  h Argyle - Dardanella Leif Löfgren   1.24,0a 2500        
1963 Frands Overgaard h Victory Mon - Fenny Hans Bagge   1.24,1a 2500        
1962 Emigrant h Safari the Great - Takina Walter Kaiser-Hansen   1.24,0a 2500        
1961 Djinn Axworthy h Janitschar - Nica Axworthy Gösta Nordin   1.24,0a 2500        
1960 Carlsberg h Joe's Pride - Inga Walter Kaiser-Hansen   1.25,6a 2500        
1959 Bambino h Casino the Great - Lena Tally Ho Mark Ingdam   1.24,1a 2500        
1958 Ascari The Great h Nelson the Great - Ina Höjgaard Walter Kaiser-Hansen   1.24,0a 2500        
1957 Ursus The Great h Rex the Great - Kora Leif Nielsen   1.26,3a 2500        
1956 Tjavs h Joe's Pride - Maggie Kurt Köppen   1.24,8a 2500        
1955 Snowflake h Rex the Great - Gisela Mark Ingdam   1.25,1 2500        
1954 Robin h Captajn  Axworthy - Alertz Mark Ingdam   1.26,0 2500        
1953 Princess The Great s Rex the Great - Fillerup Fredi Sölberg   1.26,0 2500        
1952 Olympic h New England - Bess Diamond Mark Ingdam   1.26,1 2500        
1951 Niels Embers h Calumet Boston - Glowing Embers Sofus Sörensen   1.28,3 2500        
1950 Mons h Styrmand - Fortuna Oluf Månsson   1.29,7 2500        
1949 Lucky Strike   Styrmand - Erna Sofus Sørensen   1,26,8 2500        
1948 King Ben Jr.   King Ben N. J. Koster   1,27,7 2500        
1947 Jarl Hanover   Zed Hanover Erik Hansen   1,27,6 2500        
1946 Ilka Nichols   Silver Prince Sofus Sørensen   1,27,7 2500        
1945 Holger Danske   Calumet Boston Hans Hansen   1.30,8 2500        
1944 Gordon Richards   New England Thomas Hansen   1.29,4 2500        
1943 Frances the Great   Pastime Rudolf Jensen   1.25,9 2500        
1942 Ever Tally Ho   Frederick McElwyn Alex Simonsen   1.29,6 2500        
1941 Dorrit Diamond   Diamond Axworthy Poul Groch sen.   1.28,0 2500        
1940 Carl Hof   Calumet Dick Sofus Sørensen   1.29,0 2500        
1939 Bjørn   Full Worthy Gerhard Petersen   1.28,8 2500        
1938 Aerolit   Worthy Harvester Hans Hansen   1.29,7 2500        
1937 U S A   Brusiloff William Jensen   1.26,8 2500        
1936 Tella the Great   Forest Fire Gerhard Petersen   1.28,2 2500        
1935 Styrmand   Captain Axworthy Oluf Månsson   1.26,8 2500        
1934 Rex the Great   Sandy Flash Hans Hansen   1.29,9 2500        
1933 Princess Bacon   Guy Bacon Oluf Månsson   1.32,0 2500        
1932 Orlick   Culpepper Sofus Sørensen   1.29,6 2500        
1931 Vargur   Alabama Bond Henry Petersen   1.31,6 2500        
1930 McGregor Jr.   Finvarra N. J. Koster   1,29,7 2500        
1929 Peter Pan   Peter Pogue Poul Groch sen.   1.32,0 2500        
1928 Kaddara   Truxton Sofus Sørensen   1.30,5 2500        
1927 Iowa   Truxton Max Rabenhorst   1.34,5 2500        
1926 Maro   Alabama Bond William Jensen   .29,7 2500        
1925 Ole   Alabama Bond Poul Groch sen.   1.32,8 2500        
1924 Double King   King Palmer K. Frank Starr   1.33,0 2500        
1923 Estland   Cortella N. J. Koster   1.34,8 2500        
1922 Derby Bob   Cortella Frank Starr   1.34,0 2500        
1921 Cyrano   Worthy T. N. J. Koster   1.32,4 2500        
1920 Bella S   Figaro Sofus Sørensen   1.35,9 2500        
1919 Aspasia   Figaro Max Rabenhorst   1.38,0 2500        
1918 Union Boy   Worthy T. Frits Sommerfeld   1.37,8 2500        
1917 Tornado   The Dreamer N. J. Koster   1.35,1 2500        
1916 Pierrot   Beautaw Frank Starr   .34,6 2500        
1915 Danish Girl   Cortella Julius Pajoncek   1.32,7 2500        
1914 Society Worthy   Shultsworthy Julius Pajoncek   1.35,2 2500        
1913 Anteeo Custer   Ed. Custer Frits Sommerfeld   1.34,9 2500        
1912 Prins Beautaw   Beautaw Sofus Sørensen   1.35,2 2500        
1911 Baron Dreamer   The Dreamer Frantz Smrcka   1.46,9 2500        
1910 Lady Chimes   Refero R. Uhlig   1.40,6 2500        
1909 Klør Konge   Sovereign Chimes Joe May   1.53,9 2500        
1908 Sweet Mary   The Tramp Joe May   1.43,9 2500        
1907 Axel   Shadeland Lamott Joe May   1.45,6 2500        
1906 Miss Alentell   Alentell R. Trautwetter   1.50,0 2500        
1905 Miss Refero   Refero Julius Pajoncek   1.52,3 2500        
1904 Elinor   Potential R. Uhlig   1.51,9 2500        
1903 Guy Greenlander   The Invader R. Uhlig   1.51,0 2500        
1902 Phoenix   Shadeland Lamott D. Keefe   1.55,9 2500        
1901 Eva   Axtell C. Louis Nielsen   1.56,6 2500        
1900 Miss Jelly   Goldmont H.C. Silcowitz (a)   1.55.,2 2500        
1899 Harriet A   Rex Americus Alfred Johnstone   2.07,9 2500        
1898 Markus   Ernie S. William Gregor   2.04,2 2500        
* Deltar i Premiechansen och får därmed förstapriset +50%.