Travsidan qhurth Bjerke   Lars Laumbs Äreslopp       Alla
Datum Vinnare Kön Härstamning Körsven Tränare Tid Dist. Odds 1:a (nok) Tvåa Trea
2020-01-20 Troll Solen h Voje Faks - Troll Spika Magnus Teien Gundersen Frode Hamre 1.26,6 2680 2,12 100 000 Lome Brage Emil Mollyn
2020-02-22 Söndre Jerkeld h Mörtvedt Jerkeld -  Söndre Lill Pål Buer   1.25,3 2660 7,55 100 000 Åsrud Vilja Troll Solen
2019-02-23 Odd Herakles h Moe Odin - Gaupen Stjerna Adrian Solberg Akselsen   1.24,1 2700 7,01 150 000 Roli Eld Pave Faks
2018-02-24 Ingbest h Dotterud Teddy - Ing May Tom Erik Solberg   1.24,7 2680 8,60 150 000 Vesle Sjur Kleppe Slauren
2017-02-25 Smedheim Solan h Bork Odin - Lila Frode Hamre   1.24,8 2680 30,47 150 000 Kleppe Slauren Teddy Gutten Stöen
2016-01-23 Moe Svarten h Åsajerven - Moe Vilja Jan Martin Bjerring   1.24,9 2680 6,62 100 000 Norheim Faksen Tekno Jerken
2015-01-31 Lannem Silje s Åsajerven - Lannem Sjura Tor Wollebæk   1.26,8 2680 1,31 100 000 Moe Svarten Wik Stjernen
2014-01-25 Ulsrud Tea s Åsajerven e. Nebbenes Tea Svein Ove Wassberg   1.27,0 2680 1,70 100 000 Norheim Faksen Moe Svarten
2013-01-19 Tin Tveiten h Sjefen - Tun Kari Åsbjörn Tengsareid   1.27,4 2680 2,96 100 000 Joker Elden Briskeby Rauen
2012-01-21 Voje Faks h Järvsöfaks - Voje Lykka Tom Erik Solberg   1.26,8 2680 2,29 100 000 Mörtvedt Jerkeld Ness Tjo Oda
2011-02-23 Odins Kjempe h Moe Odin - Viljefryd Lars Anvar Kolle   1.26,9 2660 2,51 100 000 Tangen Scott Slettvoll Rambo
2010-02-24 Amor Even h Pål Even - Kongsrud Ida Per Oleg Midtfjeld   1.26,2 2680 13,78 125 000 Frigg Elden Tangen Scott
2009-02-28 Åsajerven h Järvsöfaks - Sindy Vinter Tor Wolebaek   1.25,4 2700 5,28 125 000 Vinnelykka Neslands Loke
2008-02-27 Gyldne Tider s Elding - Grans Texa Hans Christian Holm   1.27,3 2640 12,14 100 000 Åsajerven Bokli Eld
2007-03-10 Fakse h Järvsöfaks - Eiva E. Jan-Olov Persson   1.29,6 2680 3,95 100 000 Wikvinn Mörtvedt Jerkeld
2006-03-18 Lumjor h Pål Even - Lumine Svein Ove Wassberg   1.28,3 2640 22,22 100 000 Åkre Lurifax Vinning Kos
2005-03-12 Åsaelden h Elding - Schumi Sven Olav Weberg   1.31,6 2640 25,23 100 000 Åkre Lurifax Gam Vinter
2004-03-13 Eder h Elding - Media  Jan Roar Mjölneröd   1.27,1 2660 30,67 100 000 Gislum Bokli Eld
2003-03-01 Briskebyrappa s Rappfot - Bleikli Stjerna Gunnar Eggen   1.27,4 2620 32,89 100 000 Alsaker Eldmöy Bol Elden
2002-03-02 Moe Odin h Elding - Moe Vilja Asbjörn Mehla   1.26,0 2680 1,11 125 000 Prins Vinter Lauvin
2001-03-03 Järvsöfaks h Trollfaks - Järvsö Anna Jan-Olov Persson   1.27,0 2680 1,10 125 000 Lex Jon Höiby Kongen
2000-03-04 Sköiar h Skarvar - Sölv Pila Tore H Larsen   1.27,4 2680 13,56 125 000 Schuvar Ulfrigg
1999-03-06 Spikeld h Elding -  Spikdona Kjell Håkonsen   1.27,1 2680 1,45 100 000 Engli Svarten Solun
1998-03-07 Spang Best h Bestjerker - Britta Thor Borg   1.26,3 2680 1,86 100 000 Nordli Svarten Ulfrigg
1997-03-01 Polar Troll h Troll Jahn - Kvitdalstjerna Cato Antonsen   1.29,1 2660 4,94 100 000 Lappe Troll Viljesterk
1996-02-24 Piril Friggen h Friggbest - Piriltussa Gunnar Eggen   1.29,0 2660 4,30 100 000 Buaas Stjerna Polar Troll
1995-03-04 Bork Rigel h Alm Rigel - Linsi Jomar Blekkan   1.28,5 2660 3,08 100 000 Buaas Stjerna Finstad Lars
1994-03-05 Klaastad Ulv h Korulv - Sprinta Espen A Schem   1.31,7 2640 5,10 115 000 Buaas Stjerna Vassfjell Gutten
1993-02-27 Terna Vangen s Toddy - Lenda Vangen Trond Skauen   1.32,0 2620 2,70 100 000 Sorbina Helmin Rigel
1992-02-22 Golan h Dublan - Hallingbragda Trond Skauen   1.30,8 2640 4,85 100 000 Trons Trollmin Storelan
1991-02-23 Atom Vinter h Alm Rigel - Åslill Arve G Blihovde   1.32,7 2640 1,30 100 000 Dublan Elding
1990-02-24 Ilmin h Pilmin - Il Cato Antonsen   1.30,0 2640 5,59 100 000 Atom Vinter Finstad Lars
1989-02-25 Slått Pil h Pilmin - Blessi Asbjörn Mehla   1.34,5 2640 2,40 90 000 Löbergs Troll Atom Vinter
1988-02-27 Tom-Toddy h Toddy - Tomba Cato Antonsen   1.30,9 2640 5,89 90 000 Alm Rigel Jettetor
1987-02-22 Alm Svarten h Granvar - Oleanne Ulf Thoresen   1.30,2 2660 2,00 60 000 Pål Lunar Alm Hadar
1986-03-02 Perle Troll h Troll Jahn - Gamperla Böye Ölstören   1.31,7 2600 12,07 24 000 Pål Lunar Torvara
1985-03-03 Listjärn h Sabin - Sylfidbläsa Frank Marthinsen   1.31,0 2600 4,09 24 000 Finstad Per Kruska
1984-03-04 Regon h Roger - Ihleterna Jörn Harald Bakkeli   1.31,8 2620 24,92 20 000 Pilmingutt Toripila
1983-02-27 Ronson h Lapp Lars - Leonara Asbjörn Skjäveland   1.31,9 2620 19,68 20 000 Dublan Torvara
1982 Dalsvinni s Texas Jan - Ulvina Vidar Hop   1.33,9 2620     Regon Seljahna
1981 Slogum Tron h Brage - Slogum Tora Tore H Larsen   1.36,4 2620     Dally Svarten Sent Best
1980 Toddy h Spent Jakken - Elvina Ulf Thoresen   1.32,4 2620     Årnsetha Pål Best
1979 Vintilla s Jerker - Vinta Leif Kjöniksen   1.36,7 2640     Pål Best Myllargutten
1978 Slogum Tor h Jahn Piril - Slogum Tora Lars Grini   1.32,9 2640     Pål Best Vintilla
1977 Byss Piril h Jahn Piril - Bysså Jan Risa   1.34,0 2620     Slogum Tor Jarvistöva
1976 Fröyvar h Granvar - Årnset Fröya Ulf Thoresen   1.32,9 2620     Jarvistöva Frk Judy
1975 Prins Jerker h Jerker - Spenka Gunnar Eggen   1.35,9 2600     Byss Piril Dally Sjurson
1974 Strandsprett h Spenter - Strandjenta Per Rakkestad   1.34,0 2600     Myllargutten Norm
1973 Kil Stjerna s Jahn Sjur - Kil-Snella Gunnar Diskerud   1.33,3 2640     Brage Grans Turi
1972 Sigrun Borka s Steggbest - Borka II Öivind Buer   1.37,1 2620     Kil Stjerna Hallingkongen
1971 Nic h Jerker - Hjalla Terje Borstad   1.39,0 2600     Gol Best Donno
1970 Lapp Lars h Årnseth Rauen - Lappe Lisa Lars J Blekkan   1.38,1 2640     Bestmin Gulle
1969 Aabyvinna s Löve Vinn - Åbya John Torp   1.38,0 2640     Lapp Lars Jerker
1968 Gamina s Steggbest - Sylblessa Iver Gamme   1.33,2 2640     Bestmin Römersokka
1967 Jahn Piril h Jahn Sjur - Aareskjolds Flicka Karsten Buer   1.34,5 2640     Gläden Dally Prinsen
1966 Grans Ternen s Steggbest - Klästad Terna Tron Klästad   1.36,1 2640     Lapp Lars Lökkerauen
1965 Kongsvinger Atlas h Stegg - Atlas Frida Ragnvald Humborstad   1.38,4 2600     Remina Toma
1964 Dolly s Vinvar - Fröken Litalill Terje Borstad   1.35,8 2100     Steggsula Tora Jakken
1963 Spiko s Baus Tryggsön - Gyller-Guri Karsten Buer   1.35,0 2100     Dolly Kaprell
1962 Vinvara v Vinvar - Molynstjerna Alf Ulven   1.34,0 2100     Atlas Gulli Spiko
1961 Spenter h Molyn - Toftestjerna Trygve Diskerud   1.33,1 2100     Atlas Gulli Kalunda
1960 Årnseth Rauen h Remnor - Anny Margrete Karsten Buer   1.33,2 2100     Kalunda Steinhild
1959 Drivblesa s Drivar - Atlas-Åsa Leif Haslie   1.36,1 2100     Löverappa Tormi
1958 Remin Stjerna s Remin - Odalsdokka Alf Tveter   1.36,8 2100     Drivblesa Vossevinn
1957 Vinvar h Stegg - Vinoga Kjell Bäckström   1.36,5 2000     Steggna Fryda
1956 Spikla s Stegg - Guri Lars Gjersöyen   1.34,9 2000     Seierlill Remin Stjerna
1955 Steggbest h Stegg - Grasiös Trygve Diskerud   1.36,1 2000     Seierlill Baus Steggsön
1954 Atlastora s Atlasprinsen - Viktoria Trygve Diskerud   1.34,2 2000     Tove Molyn Stegg Svarta
1953 Grans Terna s Stegg - Viktoria Tron Klästad   1.37,0 2000     Alterna Tove Molyn
1952 Thora Lita s Molyn - Thoralill Trygve Diskerud   1.35,0 2000     Grans Terna Pjokkina
1951 Marmon h Kong Gyller - Guri Erik Garberg   1.36,7 2000     Lemoli Attilovar
1950 Baus Tryggsön h Trygvald - Baus Prinsa Trygve Diskerud   1.38,7 2000     Lemoli Pjokkina
1949 Fjellrosa s Skarstan - Fjelldokka Nils Buer   1.36,1 2000     Pjokkina Lemoli
1948 Kördes ej                    
1947 Erika s Molyn - Dalterna II Erik Garberg   1.36,2 2000     Horda Kaplyst
1946 Östby Lilli s Attila - Tvillingjenta Jon Espeseth   1.38,9 2000     Aka Neskongen
1945 Donna Gyller s Kong Gyller - Nikla Leif Haslie   1.38,0 2000     Östby-Lilli Gratie
1944 Silkedokka s Jakken - Stjerna J Rakkestad   1.39,5 2000     Donna Gyller Kaplyst
1943 Stegg h Trygve - Dalterna II Erik Garberg   1.38,9 2000     Begndöla Donna Gyller
1942 Torpi s Jakken - Bruna Peder Haslie   1.41,9 2000     Vigri Aspiranta
1941 Molyn h Holger - Siri Erik Garberg   1.39,6 2000     Aspiranta Bengaria
1940 Hetta s Jakken - Rigmor Hans Christiansen   1.37,8 2000     Lykkeper Möyfrid
1939 Skanke Gilma s Gelmin - Hildegun Erik Garberg   1.38,4 2000     Almlisvarten Löva