Travsidan qhurth Dannero Midnattspokalen / Stig Norbergs minne     Alla kallblod
Datum Vinnare Kön Härstamning Körsven Tränare Tid Dist. Odds 1:a pris Tvåa Trea
2021-06-24 Järvsöodin h Järvsöfaks - Järvsö Berta Ulf Ohlsson Jan-Olov Persson 1.24,4 2640 3,00 60 000 Bellfaks B.W.Sture
2020-06-18 Järvsöodin h Järvsöfaks - Järvsö Berta Ulf Ohlsson Jan-Olov Persson 1.24,2 2140 2,61 60 000 Tangen Haap Pydin
2019-06-20 Pydin h Moe Odin - Pyraksa Ove A Lindqvist   1.26,7 2660 3.75 75 000 Art Nökkve Björs Frej
2018-06-21 Hulte Magnus h Lome Elden - Ösängets Svala Oskar Kylin Blom   1.24,4 2660 32.91 60 000 Adrigo Pydin
2017-06-22 Hulte Magnus h Lome Elden - Ösängets Svala Ulf Ohlsson   1.24,4 2660 2.47 40 000 Art Kjarvald Norheim Faksen
2016-06-23 Tekno Odin h Moe Odin - Lyana Öystein Tjomsland   1.22,5a 2140 1.21 40 000 Hulte Magnus Cali Maks
2015-06-18 Månprinsen A.M. h Svall Ivar - Månskära Gunnar Melander   1.22,7a 2140 1.00 35 000 Flex Best Elden 
2014-06-19 Månprinsen A.M. h Svall Ivar - Månskära Gunnar Melander   1.23,0a 2140 1.34 50 000 Hallsta Lotus Faksen J:r
2013-06-20 Hallsta Lotus h Järvsöfaks - Hallsta Malibu Ulf Ohlsson   1.23,3a 2140 1.22 75 000 Faksen J:r Slått Eld
2012-06-21 Hallsta Lotus h Järvsöfaks - Hallsta Malibu Ulf Ohlsson   1.26,5a 2140 1.05 75 000 Voje Nido Vingbo Stjärn
2011-06-23 Myllarfaks v Järvsöfaks - Myllarkvarta Gunnar Melander   1.23,2a 2140 3.47 75 000 Stamping Fakse
2010-06-24 Lome Kongen h Spikeld - Tröpila Tor Wollebaek   1.23,6a 2140 1.81 75 000 Lome Stjernen Fakse
2009-06-18 Järvsöfaks h Trollfaks - Järvsö Anna Jan-Olov Persson   1.22,3a 2140 1.06 75 000 Nordgubben Hallsta Lotus
2008-06-19 Nordgubben h Braute - Montora Ulf Ohlsson   1.23,9a 2140 1.49 75 000 Frisli To Jo Järvsömolle
2007-06-21 Nordgubben h Braute - Montora Ulf Ohlsson   1.22,9a 2140 7.57 75 000 Trollfager Lome Kongen
2006-06-22 Vinning Kos h Kos Knekten - Terne Tora Jan-Olov Persson   1.24,6a 2140 3.33 75 000 Nordgubben Glöding
2005-06-23 Vinning Kos h Kos Knekten - Terne Tora Jan-Olov Persson   1.23,3a 2140 2.22 75 000 Skaffer Brunen Järvsö Harry
2004-06-24 Nordgubben h Braute - Montora Bo Eklöf   1.25,3a 2140 1.29 60 000 Trollfager Kall
2003-06-19 Trollfager h Troll Jahn - Liana Best Jan-Olov Persson   1.26,6a 2140 5.09 75 000 Skaffer Brunen Idenors Janne
2002-06-20 Höiby Kongen h Elding - Tori Lill Lars Lindberg   1.24,6a 2140 3.24 75 000 Hegerapp Trollfager
2001-06-21 Järvsöfaks h Trollfaks - Järvsö Anna Jan-Olov Persson   1.25,5 2140 1.08 75 000 Rolex K. Babsson
2000-06-22 Bork Rigel h Alm Rigel - Linsi Jomar Blekkan   1.25,3a 2140 1.15 60 000 Babsson Brännapål
1999-06-24 Dalar h Alm Rigel - Daltone Jan-Olov Persson   1.25,6a 2140 10.10 60 000 Månjahn Bork Rigel
1998-06-18 Röder h Alm Svarten - Linsi Atle Eggan   1.25,8a 2140 1.99 60 000 Babsson Lassas Lavin
1997-06-19 Almsäter h Almsbrun - Säterhamra Jan Norberg   1.26,5 2140 1.56 60 000 Terning Marine Svarten
1996-06-20 Valliano v Troll Jahn - Valliana Åke Svanstedt   1.26,0 2140 1.81 60 000 Polketta Almsäter
1995-06-22 Verner h Slogum Tron - Svantindra Bo Eklöf   1.24,9 2160 1.83 50 000 Texas Per Lasso
1994-06-23 Yxbackateddy v Toddy - Kajsa Express Lars Lindberg   1.28,5 2140 9.64 50 000 Trons Trollmin Lovin
1993-06-24 Kalle Dox v Svintor - Doxy Karl Erik Nilsson   1.26,9 2140 2.39 50 000 Kormin Lydi Pjokken
1992-06-18 Lund Jerker h Jerker - Solbergsstjerna Benny Söderberg   1.26,4 2160 42.94 40 000 Almagutten Pål Lunar
1991-06-20 Svintul h Svintor - Lilltula Karl Halvarsson   1.28,2 2140 3.45 35 000 Lappello Kormin
1990-06-21 Lapp Nils h Lapp Lasse - Turita Gunnar Melander   1.25,1 2180 1.35 30 000 Stellbarr Minipojken
1989-06-22 Lapp Nils h Lapp Lasse - Turita Gunnar Melander   1.25,6 2180 1.32 30 000 Näs Fuxen Mostjärn
1988-06-23 Lapp Nils h Lapp Lasse - Turita Gunnar Melander   1.28,2 2180 1.24 30 000 Rappello Junipojken
1987-06-18 Skarvar h Granvar - Skarpa Roland Sjödin   1.29,4 2140 11.55 30 000 Lapp Nils Mumlan
1986-06-19 Skarvar h Granvar - Skarpa Roland Sjödin   1.29,9 2140 4.20 25 000 Barrison Stjärnbest
1985-06-20 Lapp Nils h Lapp Lasse - Turita Gunnar Melander   1.27,7 2180 1.29 20 000 Sabestus Barrison
1984-06-21 Lapp Nils h Lapp Lasse - Turita Gunnar Melander   1.29,2 2160 1.76 15 000 Minimaggen Barrison
1983-06-23 Sabestus h Sabin - Juliana Best Mats-Åke Nilsson   1.27,5 2160 3.66 12 000 Solkvarten Hambest
1982-06-24 Sjunga Best s Steggbest - Sjungartösen Kjell Davidsson   1.27,8 2200 2.30 12 000 Viggo Best Hambest
1981-06-18 Hambest h Steggbest - Hamra Per Jonsson   1.29,7 2180 8.49 12 000 Sabestus Solkvarten
1980-06-19 Hambest h Steggbest - Hamra Tage Näslund   1.29,1   5.03 8 000 Sabestus Raj Best
Lanser v Plogglans - Inger Kjell Elfving   1.30,2   2.32 8 000 Love Hambest
1979-06-21 Sjunga Best s Steggbest - Sjungartösen Kjell Davidsson   1.27,0   1.64 8 000 Greivin Reiser
Sjunga Best s Steggbest - Sjungartösen Kjell Davidsson   1.28,1   1.33 8 000 Greivin Säterbest
1978-06-22 Sjunga Best s Steggbest - Sjungartösen Kjell Davidsson   1.28,3   1.34 6 000 Klaff Jonsa
Sjunga Best s Steggbest - Sjungartösen Kjell Davidsson   1.30,3   1.21 6 000 Klaff Jonsa
1977-06-23 Jonsa s Skarphedin - Toralita Jan-Ivan Eriksson   1.30,1   9.27 4 000 Spiltagutt Bestli
Säterbest h Steggbest - Reina Bertil Ödmark   1.31,2   19.22 4 000 Jonsa Jermer
1976-06-24 Steggfjäll h Steggbest - Fjällbläsa Levi Olsson   1.31,5   6.80 3 000 Ess Express Ministegg
Ministegg h Steggbest - Minni Karl Gunnar Gren   1.32,8   2.91 3 000 Steggfjäll Kvålssvarten
1975-06-19 Sabin h Junius - Iselva Stig Lindmark   1.27,9   3.43 3 000 Ministegg Greivin
Ministegg h Steggbest - Minni Karl Gunnar Gren   1.33,4   3.35 3 000 Cikadero Elsplog
1974-06-20 Sabin h Junius - Iselva Stig Lindmark   1.28,5   1.64 7 200 Brage Säterbest
Sabin h Junius - Iselva Stig Lindmark   1.29,4   1.61 0 Brage Lara
1973-06-21 Spiltagutt h Bausgutt - Spilta Sune Svensson   1.31,3   6.07 3 000 Torso Spiltagutt
Sabin h Junius - Iselva Stig Lindmark   1.29,9   1.57 6 000 Spiltagutt Torso
1972-06-22 Sabin h Junius - Iselva Stig Lindmark   1.29,5   1.34 6 000 Brimsgutten Solstegga
Kläm v Gervin - Tosta Roland Andersson   1.34,0   22.20 3 000 Sabin Solstegga
1971-06-24 Sabin h Junius - Iselva Stig Lindmark   1.31,1   1.47 7 200 Trolltjärn Fixglada
Sabin h Junius - Iselva Stig Lindmark   1.31,8   1.58 0 Trolltjärn Plogglans
1970-06-18 Ede Pavin h Pavin - Solana Bertil Edin   1.33,6   4.24 3 000 Lill Peita
Lill s Pavin - Lippsy Sven Björk   1.33,3   4.99 6 000 Plogglans Ede Pavin
1969-06-19 Lill s Pavin - Lippsy Sven Björk   1.30,4   2.26 7 200 Solpatrik Janar
Lill s Pavin - Lippsy Sven Björk   1.31,3   3.21 0 Solpatrik Steggsy
1968-06-20 Solpatrik v Pavin - Sologöta Gustav Lennartson   1.32,9   11.55 7 000 Plogglans Borrino
Dals Pavin v Pavin - Tjäder Nanna Einar Magnusson   1.33,6   7.23 3 500 Solpatrik Klarälven
1967-06-22 Plogglans h Plog - Gläntra Kjell Elfving   1.32,9   32.06 7 000 Torinell Orrisa
Janar h Junius - Glans Jana Lennart Nygren   1.33,2   4,52 3 500 Plogglans Remino
1966-06-23 Marian s Pavin - Dalbosessan Folke Edström   1.34,7   4.66 6 000 Aspnäs Blända Sirap
1965-06-24 Hamra s Remin - Gimra Gunnar Lindgren   1.31,0   1.55 5 000 Brynjola Pavor
1964-06-18 Hamra s Remin - Gimra Gunnar Lindgren   1.31,7   1.38 5 000 Kaprell Plurus
Hamra s Remin - Gimra Gunnar Lindgren   1.31,9   1.75 0 Kaprell Plurus
1963-06-20 Hamra s Remin - Gimra Gunnar Lindgren   1.33,8   1.92 5 000 Lill Frej Merkur
Hamra s Remin - Gimra Gunnar Lindgren   1.32,8   2.50 0 Lill Frej Remus
1962-06-21 Dally Bausen v Baus Tryggsön - Dally Mjölner Per Rakkestad   1.31,0   1.92 5 000 Remus Petter Tidemand
Remus v Remin - Fröja Evert Nilsson   1.34,2   8.91 2 500 Dally Bausen Petter Tidemand
Ur travprogrammet 2021.