Travsidan qhurth       Norrlands 3-åringselit 3 åriga kallblod
Datum Bana   Vinnare Kön Härstamning Körsven Tränare Tid Dist. Odds 1:a (sek) Tvåa Trea
2021-11-12 U Final                      
2021-10-21 G 10                      
2021-10-08 U 9 Ksar v Moe Odin - Treve Magnus A Djuse Öystein Tjomsland 1.30,7a 2140 1,77 50 000 Zargo Guli Kajsa
2021-10-07 Ös 8 Ava Modde v B.W.Modde - Torlandia Henrik Svensson Henrik Svensson 1.32,2 2160 3,86 50 000 Pyrre Riseth Blesen
2021-09-24 B 7 Smedheim Braut h Bork Odin - Lila Rikard N Skoglund Öystein Tjomsland 1.28,8 2140 2,30 100 000 Pave Sokken Tim B.
2021-09-02 Bo 6 Guli Kajsa s Bork Odin - Guli Nova Mats Gällerstedt Mats Gällerstedt 1.31,6 2140 7,65 50 000 Skräcken Ragnhild W.M.
2021-08-26 Bs 5 Tim B. v Tekno Odin - Flisan Tomas Pettersson Robert Bergh 1.28,1 2160 4,33 50 000 Myllkärrs Sven Ragnhild W.M.
2021-07-19 Sk 4 Zargo h Bork Odin - Aiva Henrik Svensson Marine Holmgren 1.29,9 2180 3,54 50 000 Bodskata Nicke Guli Kajsa
2021-07-06 H 3 Mjölner Malvin h Mjölner Herkules - Marine Stjerne Oskar Kylin Blom Oskar Kylin Blom 1.26,2a 1640 37,40 100 000 Tangen Ove Gjaerla Prinsen
2021-06-24 D 2 Tangen Ove h Lome Kongen - Tangen Vilja Öystein Tjomsland Öystein Tjomsland 1.28,7a 2140 1,60 50 000 Dunungen Tim B.
2021-06-14 1 Tangen Ove h Lome Kongen - Tangen Vilja Öystein Tjomsland Öystein Tjomsland 1.32,1 2140 1,20 50 000 Fyrkrafs Lundåsens Teknik
2020-11-13 U Final Soldhöjdens Drake h Lome Brage - Dalsjento Ola Åsebö Ola Åsebö 1.30,1 2160 7,92 100 000 Oppgårdsdrängen Nelson August
2020-11-01 Ös 10 Björlifin s Tekno Odin - Lax Faksa Rikard N Skoglund Öystein Tjomsland 1.33,2 2140 7,24 50 000 Gull Tina Remjerva
2020-10-29 G 9 Bäcklös Faron h Järvsö Tore - Bäcklös Amalia Oskar Kylin-Blom Oskar Kylin-Blom 1.23,5 1680 2,21 75 000 Prinsen Mjölner Rönner
2020-10-16 U 8 Hulte Alva s Hulte Magnus - Hulte Saga Kenth Åkerlund Leif Jonsson 1.30,2 2140 7,51 50 000 Tangen Svenn Frivoll Galilei
2020-09-25 B 7 Bäcklös Faron h Järvsö Tore - Bäcklös Amalia Oskar Kylin Blom Oskar Kylin Blom 1.24,4 2180 2,08 100 000 Mjölner Rönner Frivoll Galilei
2020-09-15 Bs 6 Prinsen h Moe Odin - Grötte Perla Ole Johan Östre Ole Johan Östre 1.26,7 1640 1,63 50 000 Soldhöjdens Drake Ängsbrage
2020-08-31 Bo 5 Ängsbalder h Spikeld - Ängsvilja Robert Skoglund Robert Skoglund 1.30,6 1660 5,38 50 000 Ravn Kiro Guli Tone
2020-08-11 4 Ängsbrage v Bork Odin - Alm Sana Jan Ove Olsen Jan Ove Olsen 1.30,5 1660 2,33 50 000 Vimo Odin Sola af Sola
2020-06-28 H 3 Oppgårdsdrängen h Tekno Odin - Oppgårdens Smaragd Mats E Djuse Jan-Olov Persson 1.30,2a 2140 1,54 100 000 Eld Tekno B.W.Bille
2020-06-18 D 2 Oppgårdsdrängen h Tekno Odin - Oppgårdens Smaragd Mats E Djuse Jan-Olov Persson 1.26,5 2140 4,16 50 000 Eld Tekno B.W.Bille
2020-06-09 Sk 1 Langlands Hövding h H.G.Balder - Stumne Saga Arve Sjoner Vegard L Wolden 1.28,9 2160 1,19 50 000 Ravn Kiro Styfs Vilda
2019-11-08 U Final Kalmar h Bork Odin - Bokli Mai Mikael M Andersson Stefan S Persson 1.26,8 2180 1,86 100 000 Järvsö Elling Byske Philip
2018-11-09 U Final Guli Roy v Briskeby Philip - Åsa Stina Ulf Ohlsson Jan-Olov Persson 1.28,9 2200 1,91 100 000 Guli Major Stålviktor
2017-11-10 U Final Delsbofaks h Järvsöfaks - Kjöstad Besta Ulf Ohlsson Jan-Olov Persson 1.29,1 2220 2,08 100 000 Väskinge Hemi Marre R.F.
2016-11-04 U Final Demex h Järvsöfaks - Modem Ulf Ohlsson Jan-Olov Persson 1.31,3 2160 4,91 100 000 Tåga Kongen Pyvi
2015-11-13 U Final Guldtopp v Alm Viktor - Nellie Rej Per Gustafsson Per Gustafsson 1.33,8 2180 19,90 100 000 Torpa Olea Magnums Caspian
2014-11-17 U Final Kalle Växus h Järvsöfaks - Tummelisa Ulf Ohlsson Jan-Olov Persson 1.30.3 2220 3,37 75 000 Wikvinni Höstbo Stig
2013-11-08 U Final Bodbäckssiv s Briskeby Philip - Bodbäckslisa Jessica Lindgren Jessica Lindgren 1.29,6 2200 8,17 100 000 Bleke Huldra Smefaksen
2012-11-01 U Final Aleksander Mollyn v Järvsöfaks - Viktoria Mollyn Jan-Olov Persson Jan-Olov Persson 1.32,7g 2180 7,04 100 000 Guli Storm Govilja
2011-11-03 U Final Lome Felix v Lome Kongen - Granina Alf Jonsson Alf Jonsson 1.31,3 2180 1,51 100 000 Sundbo Krumelur Juni Fax
2010-11-05 U Final Puma Jerva s Åsajerven - Granina John Östman Alf Jonsson 1.30,9 2180 3,56 100 000 Ulvsås Svarten Hulte Magnus
2009-11-09 U Final Hovfaksen h Järvsöfaks - Tummelisa Jan-Olov Persson Jan-Olov Persson 1.28,7 2220 1,63 100 000 Nordsjö Douglas Bankfakse
2008-11-02 U Final Frönes Caesar v Lome Elden - Bolleröd Svarta Ove A Lindqvist Marius Pedersen 1.32,0 2220 6,22 100 000 Karelli Klack Stjärna
2007-10-27 U Final Eld Kevin h Elding - Farmesona Jan Norberg Jan Norberg 1.30,0 2180 1,13 50 000 Guli Pirat Bodbäcksmunter
2006-10-29 U Final Soling h Elding - Solöga Ove A Lindqvist Petra Stenberg 1.35,4 2180 3,66 50 000 Bodbäckslena Jakob Molle
2005-10-30 U Final Nickel Tabac v Fröyding - Trollbris Jens Eriksson Jens Eriksson 1.32,8 2180 7,81 50 000 Stormvind Lykke Rånda