Travsidan qhurth   Svenskt Ponnytravkriterium kat A 3-åriga ponny kat A
År Bana Ponny Kön Härstamning Kusk Tränare Tid Distans   Prispoäng Tvåa Trea
2021-10-16 Solvalla Little John v Gläntans Domino - Lady Ida Blücher Jenny S Blücher 2,27,0 1640   2 500 Castiel Rally Ronja
2020-10-31 Solvalla Maseratii Q h Månstorps Quatro - Lambii Emelinda Persson Emelinda Persson  2.31,4a 1640   2 500 Maximus II Spirit
2019-09-28 Solvalla Smedens Maxros M. s Maxmer - Gläntans Rosett Victor S Sundgren Victor S Sundgren 2.32,7a 1640   2 500 Pollypuff Månstorps Vinni
2018-09-29 Solvalla Wicky Wirvelvind s Gläntans Domino - Windy Virvelvind Victor Blücher Jenny S Blücher 2.25,9a 1640   2 500 Gransjöns Krumelur Casino Royale
2017-10-01 Solvalla Månstorps Tuffing v Gläntans Domino - Belinda III Wendela Manberger Wendela Manberger 2.35,4a 1640   2 500 Ekslätts T.N.T. Gransjöns Kimono
2016-09-25 Solvalla Hårstorps Gipzy s Dollman - Lopan Loppis Freja Borg Freja Borg 2.41,8a 1640   2 500 Mary Poppins Gransjöns Tilli
2015-09-27 Solvalla Bill Mo v Ernst Ronaldo - Quinett Mo Jonna L Jacobsson Susanna Carlsson 2.39,6a 1640   2 500 Little Mermaid Gransjöns Kovo
2014-09-28 Solvalla Sjöbrisens Dunder v Dollman - Eketorps Lucretzia Freja Borg Malin Borg 2.38,4a 1640   2 500 Allgunnens Galina Emmeros Filur
2013-09-29 Solvalla Månstorps Pagadee h Gläntans Domino - Sessan Isak Johansson Malin C Johansson 2.39,7a 1640   2 500 L.A.Speedmachine Sverkerstorpstenor
2012-09-30 Solvalla Smedens Betty Boop s Maxmer - Gläntans Rosett Ebba E Handler Ebba E Handler 2.27,1a 1640   2 500 Mina II Månstorps Opal
2011-10-02 Solvalla L.A. Power v Sir Douglas - Olavia af Tordmule Wilma Manberger Anna Manberger 2.34,3a 1640   2 500 Stenstugu Nudolla Granat
2010-10-03 Solvalla L.A. Geronimo h Golda Apache - Olavia af Tordmule Mathilda Manberger Anna Manberger 2.30,2a 1640   2 500 Emmeros Bambi Missil
2009-10-04 Solvalla Linhagens Fredag v Paulus - Frida Sofie Nordmark Sofie Nordmark 2.36,5a 1640   2 500 Rain Antonio
2008-10-05 Solvalla Tuffa Tider v Lufsen II - Olavia af Tordmule Kevin Oscarsson Kevin Oscarsson 2.36,3a 1640   2 500 Emmeros Imponera Stubin
2007-09-30 Solvalla Angel s Gläntans Domino - Loffa Desiree Mikaela S Melander Mikaela S Melander 2.32,3a 1640   2 500 Luffsan Bäckdal.Shalimar
2006-10-01 Solvalla Smedens Attack v Maxmer - Smedens Speed Jimmy Seppälä Jimmy Seppälä 2.28,8a 1640   2 500 Dolores Gransjöns Kinder
2005-10-02 Solvalla Dynamit II v Gläntans Domino - Dalsgårds Diana Nathalie Elofsson Ritwa C Elofsson 2.32,7a 1140   2 500 Klöwer Nefele Månstorps Hoffa
2004-10-03 Solvalla Smedens Ambra s Haodo - Alette Jimmy Seppälä Jimmy Seppälä 2.37,6a 1640   3 000 Danielle Pralin II
2003-09-28 Solvalla Emmeros Fantasia s Hamras Fridolf - Almnäs Colette Amanda Stiverius Anette Odder 2.35,7a 1640   3 000 Månstorps Fax Madicken II
2002-10-06 Solvalla Linnestofta Mulder v Tunstas Domingo - Bianca vd Beckstr. Emelie Ahlgren Emelie Ahlgren 2.44,6a 1640   2 000 Emmeors Esmeralda Blimunda
2001-09-30 Solvalla Stenstugu Doglas h Dollman - Tuttan Janina Victoria Seppälä Jimmy Seppälä 2.27,4a 1640   2 000 Dilba Glamour
2000-10-01 Solvalla Lufsen II h Titol - Loffa Desiree Anna K Lorentzon Anna K Lorentzon 2.27,9a 1640   2 000 Exas Fagott
1999-10-10 Solvalla Nordman II v Ytol - Asta IV Janina Victoria Seppälä Jimmy Seppälä 2.37,0a 1640   2 000 Smedens Fanfar Linhagens Flisa
1998-09-20 Solvalla Dollami  s Dollman - Dubola Ida Ahlberg Ida Ahlberg 2.43,0a 1640   2 000 Ceasar Ceno
1997-09-14 Solvalla Rosella s Dollman - Romysa Åsa Mårtensson Åsa Mårtensson 2.53,8a 1640   2 000 Lill Prinsen Patrons Trott
1996-09-08 Solvalla Karsten II v Castor v.Bunswaard - Xandre vdWesthoek Peter Eklund Peter Eklund 2.54,1a 1100   2 000 Kayo Anne-Mon
1995-10-09 Solvalla Pepito II v Stjärngossen - Asso Kim Janina Victoria Seppälä   2.56,4a 1100   2 000 Smedens Bacarat Fridhems Gogo
1994-09-18 Solvalla Citrus II v Wänga Fridolin - Sessan Frida Hesselgren   2:48,7          
1993-10-24 Solvalla Valdor h Almnäs Ra. Jasmine Marcus Johansson   2:51,2          
1992-10-18 Solvalla Zarrason h Bastienne V.Abbenes - Pribett Amelie Rehnvall   2:58,7          
1991-11-24 Eskilstuna Askö Berra v Viala Erker - Tullan Ida Eklund   3:16,2          
1990-09-30 Tomelilla Semil II v Firth Bracken - Emila Elin Gustavsson   3:11,7          
1989-10-22 Mantorp Lindos v Lill-Kasper - Linda Malin C Olsson   3:15,8          
1988-10-16 Östanåkra Kärlingehults Trakt h Kärlingeh.Max - Xabina Ritwa Elofsson   3:08,7          
1987-10-11 Östanåkra Tagann h Billy Boy - Rose Paulinda Friberg   3:03,6          
1985-09-22 Jularp Kärlingehults Prakt v Vitalist Vt Metz - Xabina Sofia Åhmansson   2:39,8          
1984-09-23 Jularp Carino II v Billy Boy - Lillan Ritwa Elofsson   3:02,8          
Kördes ej 1986