Travsidan qhurth Vincennes Prix Reynolds (Groupe 2, Internationale, monté)         5-10 åriga
Datum Vinnare Kön Härstamning Jockey Tränare Tid Dist. 1:a pris Tvåa Trea
2021-11-08 Mindyourvalue W.F. v Hövding Lavec - Mind Your Manners Eric Raffin Robert Bergh 1.10,2 2 175 € 45 000 Etoile de Bruyere Diamant de Larre
2020-11-05 Boss du Meleuc v Lucky Blue - Rafale du Meleuc Alexandre Abrivard Yannick Alain Briand 1.10,8 2 175 € 38 250 Etonnant Chalimar de Guez
2019-11-04 Vertige de Chenu v Lynx de Bellouet - Neige de Chenu Eric Raffin Jean Michel Baudouin 1.11,3 2 175 € 45 000 Clegs des Champs Boss du Meleuc
2018-11-05 Vrai Voyou v Gazouillis - Oranginette Adrien Lamy Pierre Emmanuel Mary 1.11,2 2 175 € 54 000 Virgious du Maza Bugsy Malone
2017-11-06 Ulka des Champs s Offshore Dream - Melissa des Champs Mathieu Abrivard Gilles Curens 1.11,7 2 175 € 54 000 Veloce du Banney Tornado Bello
2016-11-07 Scarlet Turgot s Dahir de Prelong - Noella de Massy Alexandre Abrivard Yannick Alain Briand 1.12,6 2 175 € 54 000 Tornade du Digeon Ugo on Wood
2015-11-05 Uppercut de Manche v Neutron du Cebe - Nuit de Manche Damien Bonne Thierry Raffegeau 1.11,2 2 175 € 54 000 Scarlet Turgot Roxane Griff
2014-10-29 Uppercut de Manche v Neutron du Cebe - Nuit de Manche Damien Bonne Thierry Raffegeau 1.11,3 2 175 € 54 000 Sourire de Voutre Roxane Griff
2013-10-30 Roxane Griff s Tenor de Baune - Julia Mesloise Eric Raffin Sebastien Guarato 1.11,3 2 175 € 54 000 Quarry Bay Sakura Jiel
2012-10-31 Rapide Lebel v Ginger Somolli - Koranie des Noes Eric Raffin Sebastien Guarato 1.10,8 2 175 € 60 000 Riglorieux du Bois Risque Tout
2011-11-02 Picsou de Villabon h Speed Clayettois - Ghiza du Chene Ludovic Mollard Patrick Labrousse 1.11,4 2 175 € 60 000 Roi du Lupin Quemeu d'Ecublei
2010-11-03 Commander Crowe v Juliano Star - Somack Mathieu Abrivard Fabrice Souloy 1.11,4 2 200 € 55 000 Quemeu d'Ecublei Nelumbo
2009-10-27 Marathon Man v Tadzio de la Motte - Hola de Pommereux Romain Derieux Igor Pierre Blanchon 1.12,8 2 200 € 55 000 Lipouz Lesmelchen Malakite
2008-10-17 Marathon Man v Tadzio de la Motte - Hola de Pommereux Nathalie Henry Igor Pierre Blanchon 1.12,4 2 200 € 55 000 Malakite Land Havaroche 
2007-10-19 Olimede h Ganymede - Dolickova Nathalie Henry Lutfi Kolgjini 1.12,8 2 200 € 40 000 Mage du Martellier Norginio
2006-10-20 Mage du Martellier v Chef du Chatelet - Feve du Martellier Eric Raffin Régis Perroteau 1.13,2 2 200 € 40 000 Light Up de Vonnas Kalin d'Urga
2005-10-21 Criks Hurricane v Buck Newton - Rain Coat Philippe Masschaele Jörgen Westholm 1.14,2 2 200 € 40 000 Ilster d'Espiens Jag de Bellouet
2004-10-22 Jag de Bellouet h Viking's Way - Vaunoise Mathieu Abrivard Christophe Gallier 1.14,3 2 200 € 40 000 Isn't It Pacha Koppa de Montfort
2003-10-24 Jag de Bellouet h Viking's Way - Vaunoise Mathieu Abrivard Christophe Gallier 1.15,2 2 200 € 40 000 Criks Hurricane Itou Jim
2002-10-25 Glorieuse du Bois s Tarif du Bois - Viscountess Michel Lenoir Jacques Bruneau 1.15,3 2 200 € 40 000 Gentleman du Rib Inopaline
2001-10-26 Franc Or h Karim Mabon - Talvina Gaetan Prat Loic Marie Dalifard 1.16,3 2 200 250 000 FRF Exquis du Mirel Fripon Rose
2000-10-27 Eclat v Sancho Pança - Mathilda Jean Loic Claude Dersoir Joel Hallais 1.16,0 2 200 250 000 FRF Etonne Moi Fripon Rose
1999-10-26 Hiosco du Vivier h Park Ridge Lobell - Siosca du Vivier  Philippe Masschaele Alphonse Vanberghen 1.16,8 2 200 250 000 FRF Etoile des Blaves David Ceda
1998-10-27 Rocky Kim h Ogorek – Crown’s Cristy Philippe Masschaele Anders Lindqvist 1.17,0 2 200 250 000 FRF David Ceda Etoile des Blaves
1997-10-28 Dream With Me h Tarass Boulba - Rangone Francois Roussel Alain Roussel 1.15,6 2 200 250 000 FRF Don Paulo Destin de Busset
1996-10-29 Cesar de Saint Pol v Oligo - Passerinette Jean Marie Monclin Guy Marmion 1.16,9 2 850 250 000 FRF Cyclone Nay Banco des Bruyeres
1995-10-27 Courlis du Pont h Opus Dei - Hirondelle du Pont Philippe Bekaert Ulf Nordin 1.20,3 2 875 250 000 FRF Bigfeu Viking de Crepon
1994-11-03 Alpha Barbes h Neric Barbes - Girl Tyska Jean Philippe Mary Christian Bigeon 1.16,1 2 200 250 000 FRF Une Fleur Vif Eclair
1993-11-04 Vive Ludoise s Kronos du Vivier - Fanchon Vive Jean Claude Hallais Jean Claude Hallais 1.17,4 2 175 250 000 FRF Annie Royale Uthman
1992-11-05 Une Fleur s Dejel - Orelie des Bois Lionel Lequeux Jacques André Fribault 1.17,3 2 275 250 000 FRF Uthman Union Normandy
1991-11-07 Scoop Meslois v Jiosco - Jolientelle Michel Lenoir Alain Roussel 1.17,0 2 300 250 000 FRF Tout Bon Une Fleur
1990-11-08 Reine du Corta s Ura - Legende du Corta Michel Lenoir Alain Roussel 1.20,0 2 325 225 000 FRF Rikita Fouteau Seilhac
1989-11-03 Stirwen h Valmont - Eve Rapide Michel Lenoir Guy Lhomet 1.22,0 2 350 215 000 FRF Qualifie Qualvolta
1988-11-04 Polanska s Haut de Bellouet - Fleur du Brossais Herve David Philippe Lemetayer 1.20,7 2 350 185 000 FRF Qualifie Rikita Fouteau
1987-11-06 Olvera s Ura - Samoura Alain Laurent Claude Campain 1.20,2 2 350 185 000 FRF Quel Soro Pactolos
1986-11-07 Opus Dei h Florestan - Uscilla Jean Marie Lefebvre Jean Marie Lesne 1.20,0 2 350 180 000 FRF Mozon Monarque Liezois
1985-11-18 Mopsus h Dogan - Dectame Philippe Bekaert Joel Hallais 1.21,0 2 350 165 000 FRF Opprime Orfeu Negro
1984-11-19 Luga s Quioco - Bahia III Yves Dreux Bernard Desmontils 1.21,5 2 200 165 000 FRF Morgan du Roi Katura
1983-11-21 Mozon v Discret Amour - Vucksha Jean Paul Fairand Jean Paul Fairand 1.19,8 2 150 165 000 FRF Kemilla Kutara
1982-11-22 Jodnesse s Amiral Williams - Rodness Michel Lenoir Ghislain Fontenay 1.20,3 2 150 155 000 FRF Lupin Blanc Kula