Travsidan qhurth Skellefteå Steggbests Minne     Alla kallblod
Datum Vinnare Kön Härstamning Körsven Tränare Dist. Tid Odds 1:a pris Tvåa Trea
2021-10-02 Stjärnblomster s B.W.Modde - Järvsö Blomster Mats E Djuse Jan-Olov Persson 1.23,1a 1640 7,40 150 000 Tangen Haap Nordsjö Odin
2020-10-03 Tangen Haap h Lome Elden - Tangen Mai Björn Karlsson Björn Karlsson 1.21,4a 1640 1,84 150 000 Art Kjarvald Mel Odin
2019-10-05 Vixus h Viesker - Xena Janne Soronen Katja Melkko 1640 1.21,9a 5,01 150 000 Myr Faksen Sjö Odin
2018-10-06 Lome Brage h H.G.Balder - Lomestjerna Erik Adielsson Jan-Olov Persson 1640 1.20,4a 1,21 150 000 Ingbest Pireus
2017-10-07 Lome Brage h H.G.Balder - Lomestjerna Ulf Ohlsson Öystein Tjomsland 1640 1.21,8a 4,22 150 000 Myr Faksen Månprinsen A.M.
2016-10-08 Junifaks h Järvsöfaks - Rappeldi Erik Adielsson Öystein Tjomsland 1640 1.23.1a 4,64 150 000 Myr Faksen Myllarfaks
2015-10-03 Lannem Silje s Åsajerven - Lannem Sjura Tor Wollebaek Ola M Skrugstad 1640 1.21,3a 1,06 150 000 Myr Faksen I.P.Lento
2014-07-16 Månprinsen A.M. h Svall Ivar - Månskära Gunnar Melander Gunnar Melander 1640 1.20,9a 1,08 100 000 Myllarfaks Kertova
2013-08-10 Hallsta Lotus h Järvsöfaks - Hallsta Malibu Ulf Ohlsson Jan-Olov Persson 1640 1.20,5a 2,15 150 000 Faksen J:r Marat
2012-09-08 Faksen J:r h Järvsöfaks - Tummelisa Erik Adielsson Jan-Olov Persson 1640 1.20,4a 6,72 200 000 Hallsta Lotus Feseth Lynet
2011-08-13 Pihlajan Aaroni v Villiari - Kevätön Akseli Lahtinen Akseli Lahtinen 1640 1.20,3a 10,01 175 000 Hallsta Lotus Fakse
2010-08-14 Hallsta Lotus h Järvsöfaks - Hallsta Malibu Ulf Ohlsson Jan-Olov Persson 1640 1.20,1a 1,44 200 000 Moe Brage Lome Kongen
2009-08-01 Stamping v Järvsöfaks - Tok Tora Bo Landgren Arne Andersson 2180 1.24,9 5,31 110 000 Lome Stjernen Locke
2008-09-13 Love h Sjefen - Gejla Best Ulf Ohlsson Ulf Ohlsson 2140 1.25,1 6,03 110 000 Myllarfaks Trö Stein
2007-08-04 Järvsöfaks h Trollfaks - Järvsö Anna Jan-Olov Persson Jan-Olov Persson 1640 1.20,7ag 1,10 110 000 Mjölner Knekten Lome Kongen
2006-09-16 Elias v Järvsöfaks - Burella Ulf Ohlsson Ulf Ohlsson 2140 1.25,1a 1,90 110 000 Mjölner Stilig Eldprins
2005-08-06 Karlängs Elden h Elding - Lilla Linn Ulf Ohlsson Anders Nilsson 1640 1.24,0a 6,93 110 000 Gran Ivar Clay
2004-09-25 Idenors Tindex h Pålex K. - Tindra Tannbro Lars I Eriksson Lars I Eriksson 2140 1.26,3a 38,28 110 000 Juligutten Kloxen
2003-08-02 Ulsrud Igel h Bork Rigel - Aas Spika Robert Bergh Jan Erik Minge 1640 1.24,5a 2,87 110 000 Flåli Jonas Guli Gutten
2002-08-03 Termitt v Åsrapp - Piril Stegga Ove A Lindqvist Steinar Kolin 1640 1.23,0a 3,49 110 000 Saras Tofte Villrigel
2001-05-12 Ravn Jahn h Troll Jahn - Kapmina Bo Eklöf Boye Ölstören 2640 1.25,7 4,17 110 000 Trollfager Valliano
2000-05-13 Pilbläsen h Troll Jahn - Pilstjärna Hans Sohlström Hans Sohlström 2140 1.27,2 6,19 110 000 Kloxen Solkliven
1999-05-15 Valliano v Troll Jahn - Valliana Jan Norberg Åke Svanstedt 1640 1.24,2 5,99 100 000 Gyllfuxen Torden Knut
1998-06-27 Rakås Blesen h Alm Svarten - Rakkås Stjerna Åke Svanstedt Åke Svanstedt 2640 1.26,9 3,04 85 000 Haga Best Nordlys
1997-05-31 Pålex K. h Pål Best - Smulan K. Lars I Eriksson Göte Nordh 2140 1.24,8 2,29 85 000 Almagutten Terning
1996-05-18 Bodbäckspålle h Pål Best - Bodbäckselsa Stig Lindmark Stig Lindmark 1640 1.24,8 2,63 75 000 Almsäter Marine Svarten
1993-09-03 Lovin h Greivin - Lostegga Stig Lindmark Stig Lindmark 2140 1.28,9 2,62 9 000 Slogum Blixten Jonstabina
1992-10-04 Brännas Castor h Skarvar - Noralill Anders Bjurman   1640 1.28,8 1,90 8 000 Jovarr Gustavsbo Niten
1991-09-09 Yxbackateddy v Toddy - Kajsa Express Torsten Forsell   2140 1.29,9 1,28 10 000 Gustavsbo Niten Edde
1990-09-10 Lappstjärn h Lapp Nils - Bestbläsan Gustav Andersson   2140 1.34,2 1,61 10 000 Björktora Edde
1989-09-18 Joker Best v Bausstegg - Fjällvittra Sverker Karlsson   2140 1.34,2 6,25 10 000 Knauster Dalotte
1988-11-13 Steggdin v Ministegg - Soldina Ola Hansson   2140 1.35,7 4,52 10 000 Britaz Logrei
1987-11-01 Bergastintan s Steggvall - Sätertida Jan Norberg   2140 1.35,6 1,50 10 000 H.A.Cello Frejlest
1986-08-24 Jonstatula s Bestebrun - Stubina Gustaf Hallén   2140 1.35,0 2,38 10 000 Blästösen Trolle
1985-09-13 Lill Lova s Spiltagutt - Bestlova Gustaf Hallén   2140 1.33,4 3,52 10 000 Tyrbrun Romeo Express
1984-07-02 Hallingbrun h Hallingkongen - Fällbäckstösen Rolf Kerttu   1640 1.39,3 1,28 6 000 Majbruden Lillpåska
1983-08-14 Vikatösen s Vikarauen - Tessy Best Jean Pettersson   1640 1.41,2 11,50 5 000 Vikebrun Hagajerky
1982-08-21 H.A.Lunda s Greivin - Juggan Jerzy Gancarz   1640 1.39.7 46,40 5 000 Tinik Jevin
1981-08-23 Greisa s Greivin - Dina Stegg Anders Lindqvist   1640 1.40,1 5,25 5 000 Bränna Kajsa Flyktsla
1980-08-24 Bräckvinna s Greivin - Mjösvi Ove Johansson   1640 1.40,6 5,77 5 000 Brännabarry Skarvar
1979-06-23 Barrison h Barry - Annemön Gustaf Hallén   1640 1.45,9 1,47 5 000 Tittrina Mitaz
1978-06-24 Frejsab h Sabin - Frejtösen Stig Lindmark   1640 1.43,5 1,48 4 000 Trollungen Åge
Ur travprogrammet 2021