Travsidan qhurth |
Cagnes-sur-Mer |
Grand Criterium de
Vitesse (Groupe 1, internationale, attelé) |
Hingstar & ston |
Resultat 1983 - |
|
Datum |
Vinnare |
Kön |
Härstamning |
Körsven |
Tränare |
Tid |
Dist. |
1:a Pris |
Tvåa |
Trea |
|
2024-03-10 |
Vernissage Grif |
h10 |
Varenne - Dalia Grif - Park Avenue Joe |
Alessandro Gocciadoro |
Alessandro Gocciadoro |
1.08,1a |
1609 |
€ 90 000 |
Emeraude de Bais |
Go On Boy |
|
2023-03-12 |
Vivid Wise As |
h9 |
Yankee Glide - Temple Blue Chip - Cantab Hall |
Matthieu Abrivard |
Alessandro Gocciadoro |
1.09,1a |
1609 |
€ 90 000 |
Emeraude de Bais |
Gently de Muze |
|
2022-03-13 |
Etonnant |
h8 |
Timoko - Migraine - Alligator |
Anthony Barrier |
Richard Westerink |
1.09,9a |
1609 |
€ 90 000 |
Vivid Wise As |
Billie de Montfort |
|
2021-03-14 |
Vivid Wise As |
h7 |
Yankee Glide - Temple Blue Chip - Cantab Hall |
Alessandro Gocciadoro |
Alessandro Gocciadoro |
1.10,1a |
1609 |
€ 76 500 |
Delia du Pommereux |
Bahia Quesnot |
|
2020-03-08 |
Vivid Wise As |
h6 |
Yankee Glide - Temple Blue Chip - Cantab Hall |
Alessandro Gociadoro |
Alessandro Gocciadoro |
1.09,7a |
1609 |
€ 76 500 |
Earl Simon |
Billie de Montfort |
|
2019-03-10 |
Readly Express |
h7 |
Ready Cash - Caddie Dream - Viking Kronos |
Björn Goop |
Timo Nurmos |
1.08,9a |
1609 |
€ 76 500 |
Dijon |
Bahia Quesnot |
|
2018-03-11 |
Bold Eagle |
h7 |
Ready Cash - Reethi Rah Jet - Love You |
Franck Nivard |
Sebastien Guarato |
1.08,9a |
1609 |
€ 90 000 |
Billie de Montfort |
Dijon |
|
2017-03-12 |
Timoko |
h10 |
Imoko - Kiss Me Coulonces - And Arifant |
Björn Goop |
Richard Westerink |
1.09.5a |
1609 |
€ 90 000 |
Un Mec d'Heripre |
Red Rose America |
|
2016-03-13 |
Timoko |
h9 |
Imoko - Kiss Me Coulonces - And Arifant |
Björn Goop |
Richard Westerink |
1.10,2a |
1609 |
€ 90 000 |
Oasis Bi |
Luckycharm Hanover |
|
2015-03-08 |
Timoko |
h8 |
Imoko - Kiss Me Coulonces - And Arifant |
Björn Goop |
Richard Westerink |
1.11,3a |
1609 |
€ 90 000 |
Maven |
Vanika du Ruel |
|
2014-03-09 |
Univers de Pan |
h6 |
Kenya du Pont - Gypsilore - Pan de La Vaudere |
Philippe Daugeard |
Philippe Daugeard |
1.10,0a |
1609 |
€ 90 000 |
Pascia’ Lest |
Vanika du Ruel |
|
2013-03-10 |
Timoko |
h6 |
Imoko - Kiss Me Coulonces - And Arifant |
Jos Verbeeck |
Richard Westerink |
1.10,2a |
1609 |
€ 90 000 |
The Best Madrik |
Reve de Beylev |
|
2012-03-11 |
Santa Rosa France |
s6 |
Kaisy Dream - Helice France - Blue Dream |
William Bigeon |
Jean Luc Bigeon |
1.10,0a |
1609 |
€ 100 000 |
Quaker Jet |
Reve de Beylev |
|
2011-03-13 |
Quaker Jet |
h7 |
Love You - Jenny Jet - Dahir de Prelong |
Jean Etienne Dubois |
Jean Etienne Dubois |
1.10,7a |
1609 |
€ 100 000 |
Priscilla Blue |
Brioni |
|
2010-03-14 |
Meaulnes du Corta |
h9 |
Voici du Niel - Cigale - Florestan |
Pierre Levesque |
Pierre Levesque |
1.11,0a |
1609 |
€ 100 000 |
Brioni |
Priscilla Blue |
|
2009-03-08 |
Meaulnes du Corta |
h8 |
Voici du Niel - Cigale - Florestan |
Pierre Levesque |
Pierre Levesque |
1.11,2a |
1609 |
€ 100 000 |
Igor Font |
Offshore Dream |
|
2008-03-09 |
Opal Viking |
h8 |
Turnpike Taylor - Zippelina Coeur - Lord Of All |
Jorma Kontio |
Nils Enqvist |
1.11,1a |
1609 |
€ 90 000 |
Nijinski Blue |
Opus Viervil |
|
2007-03-11 |
Kesaco Phedo |
h9 |
Caballio In Blue - Feria de Vrie - Hetre Vert |
Jean Michel Bazire |
Jean Michel Bazire |
1.10,7a |
1609 |
€ 90 000 |
Smashing Victory |
Frisky Bieffe |
|
2006-03-12 |
Kazire de Guez |
h8 |
Udo de Touraine - Egyptia de Salomon - Sancho Panca |
Jean Michel Bazire |
Jean Michel Bazire |
1.11,3a |
1609 |
€ 90 000 |
Kool du Caux |
Lets Go |
|
2005-03-13 |
Västerbo Daylight |
s8 |
Spotlite Lobell - Bowlers Dream - Active Bowler |
Åke Svanstedt |
Michael Demmers |
1.10,5a |
1609 |
€ 90 000 |
Ilster d'Espiens |
Likable River |
|
2004-03-14 |
Kesaco Phedo |
h6 |
Caballio In Blue - Feria de Vrie - Hetre Vert |
Jean Michel Bazire |
Jean Michel Bazire |
1.09,8a |
1609 |
€ 90 000 |
Alesi Om |
Revenue |
|
2003-03-09 |
Gigant Neo |
h5 |
Super Arnie - Vlorita Lobell - Speedy Crown |
Jean Michel Bazire |
Stefan Melander |
1.11,?a |
1609 |
€ 90 000 |
Flambeau Des Pins |
Ilster D'Espiens |
|
2002-03-10 |
Varenne |
h7 |
Waikiki Beach - Ialmaz - Zebu |
Giampaolo Minnucci |
Jori Turja |
1.09,6a |
1609 |
€ 80 000 |
Fan Idole |
Flambeau des Pins |
|
2001-03-11 |
Gobernador |
h7 |
Buvetier d'Aunou - Tangala - Hymour |
Dominique Locqueneux |
Pierre Desire Allaire |
1.11,0a |
1609 |
500 000 FRF |
Gebrazac |
Not a Spacecase |
|
2000-03-12 |
Moni Maker |
s7 |
Speedy Crown - Nan's Catch - Bonefish |
Jimmy Takter |
Jimmy Takter |
1.10,5a |
1609 |
500 000 FRF |
Remington Crown |
The Bad Boy |
|
1999-03-14 |
Remington Crown |
h7 |
Lord of All - Ecco G.T. - Pay Dirt |
Jos Verbeeck |
Jan Kruithof |
1.12,2a |
1609 |
400 000 FRF |
Mr Quicktep |
Erestan des Rondes |
|
1998-03-08 |
Echo |
h6 |
Qlorest du Vivier - Jolie Perle - Ura |
Jean Etienne Dubois |
Jean Etienne Dubois |
1.11,1a |
1609 |
400 000 FRF |
General November |
Moni Maker |
|
1997-03-09 |
Gum Ball |
h6 |
Speedy Crown - Tea Room - Nevele Pride |
Stig H Johansson |
Stig H Johansson |
1.11,5a |
1609 |
400 000 FRF |
Triple T. Storm |
Activity |
|
1996-03-09 |
Crowning Classic |
h5 |
Crowning Point - Classic Somolli - Speedy Somolli |
Mauro Baroncini |
Walter Baroncini |
1.12,7a |
1609 |
400 000 FRF |
Houston Laukko |
Toss Out |
|
1995-03-12 |
Houston Laukko |
h7 |
Choctaw Brave - Milo's Daughter - Express Pride |
Jorma Kontio |
Jacky Bethouart |
1.11,5a |
1609 |
400 000 FRF |
Coktail Jet |
Ina Scot |
|
1994-03-04 |
Giant Force |
h5 |
Meadow Road - Sugar Plumsted - Speedy Somolli |
Olle Goop |
Per E Eriksson |
1.13,3a |
1609 |
400 000 FRF |
Queen L |
Volcan des Rotours |
|
1993-03-05 |
Sea Cove |
h7 |
Bonefish - Songlark - Songcan |
Jos Verbeeck |
Jean Lou Peupion |
1.12,8a |
1609 |
400 000 FRF |
To The Gate |
Lucky Tilly |
|
1992-03-08 |
Peace Corps |
s6 |
Baltic Speed - Worth Beein - Super Bowl |
Torbjörn Jansson |
Torbjörn Jansson |
1.13,8a |
1609 |
400 000 FRF |
Ziggy Hanover |
Vittorio |
|
1991-03-10 |
Mr Lucken |
h7 |
Able Mission - Zumilla Abbey - Duke Abbey |
Torbjörn Jansson |
Torbjörn Jansson |
1.12,4a |
1609 |
400 000 FRF |
Peace Corps |
Sorrento |
|
1990-03-11 |
Express Ride |
h7 |
Super Bowl - Flory Messenger - Arnie Almahurst |
Heikki Korpi |
Pekka Korpi |
1.12,5a |
1609 |
400 000 FRF |
Friendly Face |
Sabre d'Avril |
|
1989-03-12 |
Ourasi |
h9 |
Greyhound - Fleurasie - Remember |
Michel Marcel Gougeon |
Jean Rene Guogeon |
1.14,5a |
1609 |
300 000 FRF |
Quinio des Bordes |
Friendly Face |
|
1988-03-13 |
Ourasi |
h8 |
Greyhound - Fleurasie - Remember |
Jean Rene Guogeon |
Jean Rene Guogeon |
1.12,7a |
1609 |
250 000 FRF |
Potin d'Amour |
Grades Singing |
|
1987-03-15 |
Ourasi |
h7 |
Greyhound - Fleurasie - Remember |
Jean Rene Guogeon |
Jean Rene Guogeon |
1.14,0a |
1609 |
250 000 FRF |
Grades Singing |
Mon Tourbillon |
|
1986-03-16 |
Ourasi |
h6 |
Greyhound - Fleurasie - Remember |
Jean Rene Guogeon |
Jean Rene Guogeon |
1.15,1a |
1609 |
250 000 FRF |
Mon Tourbillon |
Micron Hanover |
|
1985-03-17 |
Mon Tourbillon |
h7 |
Amyot - Tornade IV - Chabrier |
Jean Paul Viel |
Jean Paul Viel |
1.15,0a |
1609 |
250 000 FRF |
Lutin d'Isigny |
Minou du Donjon |
|
1984-03-11 |
Lurabo |
h7 |
Ura - Quelle Boum C - Boum III |
Michel Marcel Gougeon |
Jean Lou Peupion |
1.14,5a |
1609 |
200 000 FRF |
Lutin d'Isigny |
Mon Tourbillon |
|
1983-03-13 |
Spice Island |
h5 |
Lindy's Pride - Spicy Scent - Speedy Scot |
Kurt Hörmann |
Kurt Hörmann |
1.14,5a |
1609 |
200 000 FRF |
Ianthin |
Lutin d'Isigny |
|
1982-03-14 |
Hymour |
h9 |
Nonant le Pin - Samoura - Jamin |
Jean Pierre Dubois |
Jean Pierre Dubois |
1.15,9a |
1609 |
125 000 FRF |
Super Mâle |
Ideal du Gazeau |
|
1981-03-15 |
Ideal du Gazeau |
h7 |
Alexis III - Venise du Gazeau - Loiron D |
Eugene Lefèvre |
Eugene Lefèvre |
1.14,6a |
1609 |
125 000 FRF |
Iris de Vandel |
Ianthin |
|
1980-03-16 |
Hadol du Vivier |
h7 |
Mitsouko - Ua Uka - Kerjacques |
Jean Rene Guogeon |
Henri Levesque |
1.14,1a |
1609 |
100 000 FRF |
Ideal du Gazeau |
Gadamès |
|
1979-03-11 |
High Echelon |
h6 |
Patara - Spezia - Dubonnet |
Jean Pierre Dubois |
Jean Kruithof |
1.15,9a |
1609 |
|
Eleazar |
Hadol du Vivier |
|
1978-03-12 |
Eleazar |
h8 |
Kerjacques - Querida - Carioca II |
Leopold Verroken |
Leopold Verroken |
1.15,4a |
1609 |
|
The Last Hurrah |
Hurgo |
|
1977-03-13 |
Eleazar |
h7 |
Kerjacques - Querida - Carioca II |
Leopold Verroken |
Leopold Verroken |
1.15,0a |
1609 |
|
Delfo |
Dauga |
|
1976-03-14 |
Bellino II |
h9 |
Boum III - Belle de Jour III - Esix |
Jean Rene Guogeon |
Maurice Macheret |
1.15,3a |
1609 |
|
Dimitria |
Clissa |
|
1975-03-09 |
Bellino II |
h8 |
Boum III - Belle de Jour III - Esix |
Jean Rene Guogeon |
Maurice Macheret |
1.15,4a |
1609 |
|
Dimitria |
Axius |
|
1974-03-10 |
Amyot |
h8 |
Garde Moi - Ouistreham II - Gi |
Michel Marcel Gougeon |
Michel Marcel Gougeon |
1.16,7a |
1609 |
|
Buffet II |
Casdar |
|
1973-03-11 |
Une de Mai |
s9 |
Kerjacques - Luciole III - Euripide |
Jean Rene Guogeon |
Jean Rene Guogeon |
1.15,8a |
1609 |
|
Buffet II |
Dart Hanover |
|
1972-03-12 |
Une de Mai |
s8 |
Kerjacques - Luciole III - Euripide |
Jean Rene Guogeon |
Jean Rene Guogeon |
1.15,8a |
1609 |
|
Dart Hanover |
Keystone Spartan |
|
1971-03-14 |
Une de Mai |
s7 |
Kerjacques - Luciole III - Euripide |
Jean Rene Guogeon |
Jean Rene Guogeon |
1.17,3a |
1609 |
|
Vanina B |
Verdict |
|
1970-03-08 |
Une de Mai |
s6 |
Kerjacques - Luciole III - Euripide |
Jean Rene Guogeon |
Jean Rene Guogeon |
1.16,4a |
1609 |
|
Tony M |
Tivaty Pelo |
|
1969-03-09 |
Une de Mai |
s5 |
Kerjacques - Luciole III - Euripide |
Jean Rene Guogeon |
Jean Rene Guogeon |
1.16,8a |
1609 |
|
Eilen Eden |
Tidalium Pelo |
|
1968-03-10 |
Roquepine |
s8 |
Atus II - Jalna IV - Kairos |
Henri Levesque |
Henri Levesque |
1.15,3a |
1609 |
|
Eilen Eden |
Seigneur |
|
1967-03-12 |
Roquepine |
s7 |
Atus II - Jalna IV - Kairos |
Henri Levesque |
Henri Levesque |
1.16,5a |
1609 |
|
Petit Amoy F |
Quarina |
|
1966-03-13 |
Quioco |
h6 |
Vermont - Beatrix II - Lord Williams |
Michel Marcel Gougeon |
Michel Marcel Gougeon |
1.16,3a |
1609 |
|
Petit Amoy F |
Raskolnikow Z |
|
1965-03-14 |
Ozo |
s7 |
Vermont - Qoso - Israel |
Roger Massue |
Roger Massue |
1.16,7a |
1609 |
|
Fury Hanover |
Behave |
|
1964-03-08 |
Nike Hanover |
h7 |
Star's Pride - Nana Hanover - Dean Hanover |
Johannes Frömming |
Lumberto Bergami |
1.19,2a |
1609 |
|
Hurst Hanover |
Fury Hanover |
|
1963-03-10 |
Newstar |
s6 |
Petit Jean III - Udine D - Kairos |
Walter Baroncini |
Walter Baroncini |
1.16,4a |
1609 |
|
Ozo |
Odysner |
|
1962-03-11 |
Masina |
s6 |
Quinio - Belgarde III - Quiproquo II |
Francois Brohier |
Francois Brohier |
1.16,4a |
1609 |
|
La Coulonces |
La Charmeuse |
|
1961-03-12 |
Tornese |
h9 |
Pharaon - Balboa - De Sota |
Sergio Brighenti |
Sergio Brighenti |
1.15,7a |
1609 |
|
La Charmeuse |
Hickory Fire |
|
1960-03-13 |
Tornese |
h8 |
Pharaon - Balboa - De Sota |
Sergio Brighenti |
Sergio Brighenti |
1.15,7a |
1609 |
|
Hairos II |
Jamin |
|
1959-03-08 |
Jamin |
h6 |
Abner - Dladys - Hernani III |
Jean Riaud |
Jean Riaud |
1.15,6a |
1609 |
|
Icare IV |
Jarolain |
|
1958-03-09 |
Jariolain |
h5 |
Carioca II - Poulaine - Hernani III |
Orlando Zamboni |
Orlando Zamboni |
1.15,7a |
1609 |
|
Crevalcore |
Henribote |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|